POLECAMY

czwartek, 23 grudnia 2010
Po informacji na temat ulicy Jankowskiej w Wysocku Małym, którą otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników, postanowiliśmy tam pojechać i sprawdzić relację pana R. Okazało się, że jest nawet gorzej niż pisał nasz czytelnik. Ulica Jankowska miejscami przypomina raczej jakieś pobojowisko, pole usłane kraterami, w których (według naszego informatora) zniszczono już niejedno zawieszenie. W dodatku powiatówka wygląda jakby była zupełnie zapomniana przez drogowców....Od wczoraj tj. 26.12 droga na najbardziej newralgicznym odcinku jest wyłączona z ruchu.  Dziś pojawiła się informacja w TV Proart, która rozwiała wiele wątpliwości jeśli chodzi o to, kto powinien tę drogę odśnieżać. Szczegóły poniżej. 


Ulica Jankowska, to droga powiatowa. Pozwala na szybkie przemieszczanie się z Wysocka Małego do krajowej "11". Stanowi także niezły skrót, ktorym można szybko przejechać z Wysocka w kierunku Jankowa Przygodzkiego i dalej Odolanowa. Niestety teraz "szybką" jazdą tego nazwać nie można. Przejazd na tej drodze wymaga miejscami zwolnienia do 10km/h. 

"Najwidoczniej całkowicie zapomnieli o niej drogowcy" - mówi jeden z naszych czytelników pan R. 

"Jeszcze w okresie intensywnych opadów śniegu widać było, że pługo-piaskarki przejeżdżały tam najwyżej raz dziennie. Mało tego utworzyły się koryta, coś na kształt lodowych kolein. Jedna z nich przebiegała w środku jezdni.  Wpadłeś w taką i jeśli ktoś jechał z przeciwka mogłeś łatwo urwać lusterko, bo w trakcie jazdy wydostanie się z niej graniczyło z cudem" - dodaje R. 


Nastała odwilż, ale sytuacja wcale się nie poprawiła. Wręcz przeciwnie. Naszym oczom ukazał się w pewnym miejscu gigantyczny krater, oczywiście pełen wody. Wpadasz w taki i zawieszenie do wymiany. 

Napisał do nas pan R. z prośbą o jakąkolwiek interwencję w tej sprawie, choć pokazanie jak to wygląda, może wtedy coniektórym otworzą się oczy....Pojechaliśmy i zobaczyliśmy drogowe pole, ulicę przypominającą raczej szwajcarski ser a nie powiatówke.....

Oto filmik, który najlepiej zobrazuje to jak wielka jest ta dziura na powiatówce!
Aktualizacja 27.12.2010


Dziś w serwisie informacyjnym "Wydarzenia" TV Proart Anna Woźnica dowiedziała się, że odśnieżenie tej drogi należy do obowiązków Gminy Przygodzice na podstawie umowy zawartej z zarządcą drogi - powiatem ostrowskim. Wypowiadał się nawet wojt Krzysztof Rasiak. Oto materiał filmowy, w którym znajdziecie informację kto bezprośrednio odpowiada za fatalny stan dróg w Wysocku:


0 komentarze :

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA