POLECAMY

wtorek, 31 sierpnia 2010

Sporo się mówi od wielu lat o ochronie przyrody, o właściwym segregowaniu śmieci, wreszcie o edukacji ekologicznej dla dzieci w szkołach. Po co to wszystko, skoro sami dorośli nie potrafią zadbać o swoje najbliższe otoczenie? Przykładów dzikich wysypisk śmieci w gminie Przygodzice można podać wiele. Odpowiednie służby walczą z tym problemem, ale jeśli sami racjonalnie do tego nie podejdziemy, to, jak dotąd, będzie to walka z wiatrakami. Najbardziej eko(nie)logiczne miejsca w gminie przedstawiamy poniżej.Przystanki należące do komunikacji miejskiej zazwyczaj nie pretendują do miana najpiękniejszych miejsc w gminie. Często są obwieszone plakatami, pomalowane sprayem bądź farbą, nie znaczy to jednak, że trzeba je dewastować do końca. Niestety przystanek przy szkole podstawowej w Przygodzicach natrafił ostatnio na wandala (wandali), który  (którzy) zapewne manifestacyjnie wybili przednią szybę. Kliknij na "czytaj więcej" by zobaczyć zdjęcia aktu wandalizmu. 

Przyroda gminy Przygodzice w obiektywie lokalnego przyrodnika i fotografa Roberta Kaczmarka. To tylko część ze zbioru fotografii, które przedstawiają piękno naszej małej ojczyzny. Zobaczcie sami:))

Już 25 września na stawie "Glinianka" w Przygodzicach odbędą się zawody wędkarskie o puchar wytwórni cukierków "KARMELEK". Wszystkich mieszkańców gminy zachęcamy do zapisów w Chacie Regionalnej w Przygodzicach. Zapoznaj się z regulaminem zawodów.
Poniżej przedstawiamy Wam szczegołowy program obchodów Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Oj będzie się działo przez najbliższe dwa miesiące.


poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Dziś przed godziną 17:00 bezpośrednio przy stacji kolejowej w Jankowie Przygodzkim doszło do zderzenia dwóch aut - osobowego forda i opla. Dwie osoby wylądowały w szpitalu. Krajowa "11" w miejscu wypadku była zakorkowana. Oto fotorelacja.


niedziela, 29 sierpnia 2010
Wielkimi krokami zbliża się inauguracja V Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i imprez. Pierwsza większa uroczystość odbędzie się w Gminie Przygodzice i będzie to Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy (5 września 2010). Jak co roku organizatorzy przesyłają listę restauratorów oraz miejsc, gdzie można skosztować największej marki Doliny Baryczy - karpia. Oto one. Już w najbliższą niedzielę, 5 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbywać się będzie Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy. Wystąpią na nim zespoły z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Będzie to także doskonała okazja do zaprezentowania przysmaków Doliny Baryczy (głównie karpia, ale i innych wyrobów). Oto szczegółowy rozkład godzinny tej imprezy.

sobota, 28 sierpnia 2010
Ostatnio sporo się dzieje jeśli chodzi o inwestycje drogowe w naszym regionie. Jedną z większych jest remont drogi powiatowej z Przygodzic do Wysocka Małego - Wielkiego i koniec we Wtórku. Od niedawna zaczął już powstawać chodnik od Wysocka Małego w stronę Przygodzic. Na razie będzie on prowadzić lewą stroną (jadąc w kierunku Przygodzic). Docelowo ma on połączyć się z istniejącym już chodnikiem przy ulicy Wysockiej. Inwestycję w finansuje powiat ostrowski przy udziale lokalnych samorządów, w tym Gminy Przygodzice.


Zobacz jak posuwają się prace na tym odcinku. 

Unikalne gatunki roślin i zwierząt, malownicze widoki oraz pomniki przyrody - tym może poszczycić się Gmina Przygodzice. Chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat? Dobrze trafiliście...

czwartek, 26 sierpnia 2010
Praca przy budowie przygodzickiego Orlika wkracza w kolejny etap.  Zobacz fotorelację:
poniedziałek, 23 sierpnia 2010
Dzięki wszechobecnemu Internetowi możliwe jest już nie tylko krążenie po forach, allegro, czy rozmowa ze znajomymi. Największa siła tego medium to możliwość powstawania stron internetowych lokalnych społeczności oraz dostrzeganie ciekawych inicjatyw. Oto aktualna lista linków najciekawszych stron internetowych w naszej gminie. 
Oto co znajdziemy w najnowszym wydaniu "Przygodzickich Wieści Gminnych".


piątek, 20 sierpnia 2010
Dworek Przebendowskiego w Przygodzicach - już wkrótce może znaleźć nowego właściciela. Do jego sprzedaży szykuje się już aktualny właściciel - Powiat Ostrowski. Zanim jednak ktoś poczyni tam jakiekolwiek remonty, my postanowiliśmy zwiedzić ten obiekt od środka. Oto relacja z tego wypadu. 

środa, 18 sierpnia 2010
Mieszkańcy ulicy Kochanowskiego w Przygodzicach doczekali się drogi asfaltowej. Modernizacja tego kilkudziesięciometrowego odcinka drogi trwała ponad 3 miesiące.

poniedziałek, 16 sierpnia 2010
15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej obchodzone jest corocznie święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Murowana gorzelnia z pocz. XIX w. z wysokim kominem, kilkakrotnie przebudowywana została sprzedana firmie usługowej za 283.000 zł. Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach zostanie zupełnie rozebrana a w miejscu tym powstanie punkt usługowy.

piątek, 13 sierpnia 2010
W miniony weekend odbywały się dożynki wiejskie w Topoli Osiedle. Były tańce i inne swawole. Nie każdemu jednak się one podobały.... zdziwiliśmy się, gdy z pewnego źródła dowiedzieliśmy się o tym, że sołtys Topoli Osiedle, Zenon Halaba, dostał mandat w wysokości 200 złotych za "zakłócanie ciszy nocnej".

Dwór J.J. Przebendowskiego z XVIII w., w I połowie XIX w. rządcówka a na początku XX w. adaptacja na cele mieszkaniowe pracowników. Od wielu lat niezamieszkały. Wkrótce zostanie wystawiony przez Powiat Ostrowski na sprzedaż. Oto unikalne fotografie tego budynku.


czwartek, 12 sierpnia 2010
Od przegląd
środa, 11 sierpnia 2010
Ta impreza to dowód na to, że z odrobina pasji i zaangażowania można w Przygodzicach zrobić "coś". 30 lipca 2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury grupka młodych zorganizowała koncert oraz imprezę z cyklu "Summer Dance Party". Były to m.in. koncerty lokalnych grup hip-hopowych oraz pokaz breakdance.


wtorek, 10 sierpnia 2010
„Pamiętam czasy podstawówki, kiedy to połowę czasu spędzało się w szkole, a drugą połowę na boisku” – mówi Adrian Dąbrowski (ur. 1989 r.), utalentowany napastnik TP Ostrovii 1909 i rodowity Przygodziczanin. Zaczynał grać w wieku trzech lat, teraz po udanej inauguracji sezonu piłkarskiego 2010/2011, o Adrianie pisze się i mówi sporo.Budynek Urzędu Gminy w Przygodzicach po remoncie elewacji zewnetrznej na przełomie lipca i sierpnia 2010 r. Niektórym się podoba, niektórzy narzekają na "dziwny" kolor. Ważne, że jednak nie straszy, jak niegdyś.


Trwają prace budowlane na "Orliku" w Przygodzicach. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Oto stan tej budowy na dzień 09.08.2010 r.


poniedziałek, 9 sierpnia 2010
Takiego debiutu w drużynie piłkarskiej chciałby chyba każdy zawodnik - wczoraj rozpoczął się sezon 2010/2011 na boiskach Kaliskiej Klasy Okręgowej. Swój pierwszy mecz w jedenastce Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 rozgrywał niedawno pozyskany Adrian Dąbrowski (ur. 1989 r) . Ten utalentowany napastnik strzelił aż 3 gole!sobota, 7 sierpnia 2010
piątek, 6 sierpnia 2010
Utalentowany zawodnik, rodowity Przygodziczanin, Adrian Dąbrowski zmienił klub piłkarski. W ubiegłym sezonie zdobywał gole dla pobliskiej Baryczy Janków Przygodzki. W tym roku trener TP Ostrovii 1909, Andrzej Dziuba oraz działacze zdecydowali, że Adrian zagra w ich szregach.


Adrian Dąbrowski - napastnik TP Ostrovia 1909


Warto nadmienić, że nominalny napastnik spisywał się w ubiegłym sezonie doskonale. Ma na swoim koncie kilka znaczących goli. Miejmy nadzieję, że i w tym sezonie pójdzie mu równie dobrze. Życzymy powodzenia!


Prace przy budowie zespołu boisk sportowych "Orlik 2012" w Przygodzicach na dzień 04.08.2010 r.

środa, 4 sierpnia 2010
Weekend na przełomie lipca i sierpnia upłynął w Gminie Przygodzice na pogawędkach o bocianach, przyrodzie oraz obserwacjach, wycieczkach krajopoznawczych i wykładach. W Przygodzicach odbywał się bowiem V Ogólnopolski Zlot "Blisko bocianów". Szeroką relację z tego wydarzenia zaprezentowała lokalna telewizja Proart z Ostrowa Wielkopolskiego. Oto ona:


źródło: www.tvproart.pl

Krajobraz przy przygodzickich boiskach z programu "Orlik 2012" zmienia się z dnia na dzień. Obiekt sportowy praktycznie rośnie w oczach. Inwestycję wykonuje kalisko-ostrowskie konsorcjum budowlane. Prace ruszyły tam 1 lipca, a wykonawca ma je wykonać w 3 miesiące. Oto zdjęcia tego obiektu sprzed kilku dni, które przesłał Robert Kaczmarek.

A tymczasem jest już ktoś, kto korzysta z nowego boiska nawet przed jego wybudowaniem :) Zarejestrowaliśmy sarny biegające po obiekcie. Najwyaźniej zwierzaki wleciały na budowę i nie oszołomione jej wielkością nie wiedziały jak stamtąd wyjść :)


PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA