POLECAMY

sobota, 14 maja 2011
Te zdjęcia pokazujemy jako jedyni! Oto kilka fotografii zrobionych podczas lotu paralotnią 11 maja tego roku. To malowniczo położone Przygodzice z lotu ptaka, a że u nas najbardziej popularnymi są boćki, więc można powiedzieć, że to właśnie z ich perspektywy możemy oglądać Przygodzice. Na zdjęciach zobaczymy całą wieś z góry, ale i Stawy Przygodzickie w tle. Pod każdą z fotek postaramy się dodać opis,  żebyście wiedzieli gdzie dokładnie paralotniarz zdjęcie wykonał. Serwis http://www.gminaprzygodzice.info/ ma na ten moment wyłączność na pokazywanie tych zdjęć! Ich autorem jest Marcin Okrój. 

Kilkaset metrów dalej w lini prostej od ostatniego zdjęcia. 


To zdjęcie zostało zrobione mniej wiecej w połowie drogi pomiędzy Przygodzicami a Wysockiem Małym. Po lewej stronie na dole widzimy najpierw ulicę Witosa w Przygodzicach a następnie ulicę Kasztanową. Na wprost całe Przygodzice z lotu ptaka i malowniczo położone Stawy Przygodzickie jak na dłoni. 

Paralotniarz jest już znacznie bliżej samych Przygodzic. Z prawej strony w dolnym rogu mamy ulicę Mertki. Mniej więcej po środku na dole lecz odrobinę w lewo mamy rozwidlenie drogi przy ulicy Witosa. 

Rzut oka na same Przygodzice z góry. Po prawo mamy ulicę Martki oraz skręt w ul. Piwną i dalej w ulicę Wysocką. Po lewej stronie rozwidlenie na ulicy Witosa. Mniej więcej po środku fotografii boisko przy ZSP CKU (duży, żółty, pusty plac). 

Boisko przy ZSP CKU w Przygodzicach z lotu ptaka. Poniżej Gminazjum a z lewej strony widać Internat oraz budynek aktualnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Przygodzice jak na dłoni. Widok na krętą krajową "11". Widać tutaj Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach oraz kościół w tle. 

Kilkadziesiąt metrów dalej w locie,

Po prawej stronie Stawy Przygodzickie. W lewym dolnym rogu zajazd "Górecznik". W tle stawy hodowlane, kompleks  Dębnica-Kocięba. Świetnie wygląda układ łąk pomiędzy krajową "11" a stawami w Przygodzicach. 

Stawy w Przygodzicach z lotu ptaka. Widok na cały kompleks Przygodzice-Trzcieliny.  

Kolejna fotografia przygodzickich stawów. 

Po raz kolejny stawy w Przygodzicach. Na dole ujęcie części Przygodzic. Lekko po prawej stronie od centrum budynek GS Samopomoc Chłopska oraz tereny mu przyległe. 

Stawy Przygodzickie po prawej stronie, Górecznik po lewo. W tle stawy w Dębnicy. Góry w oddali to wzniesienia w Kobylej Górze i Sycowie. 

Na samym dole lekko po prawej restauracja "Trzcieliny" oraz Piekarnia w Przygodzicach. Droga to krajowa "11". Prowadzi do zajazdu "Górecznik", który widzimy u góry po lewej stronie. Po prawo natmiast akweny Stawów Przygodzickich. 

Droga powrotna paralotniarza i wiatraki w Wysocku Wielkim.
Zdjęcie wykonane na terenie Smardowa w Gminie Przygodzice. Na samym dole widzimy domostwa przy ulicy Smardowskiej. Następnie ulica Chynowska i w oddali Przygodzice oraz Stawy Przygodzickie.

4 komentarze :

Anonimowy pisze...

Zdjęcia rewelacja:-)

Anonimowy pisze...

Super fotki!!!Przydały by sie jeszcze z Dębnicy.

Anonimowy pisze...

Jestem z Wami od 6-ciu lat poprzez obserwację gniazda bocianiego w Przygodzicach. Wasza miejscowość jest przepiekna, a te zdjęcia z lotu ptaka - to prawdziwy majstersztyk w pełni oddające piękno tego miejsca. Kiedyś się tam wybiorę (choc mam bardzo daleko), aby zobaczyć na własne oczy to przepiekne miejsce i poznać osobiście ludzi, których znam tylko wortualnie. Stawy zapierają dech w piersi - CUDNE !. Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców Przygodzic i okolic :-) Basia

Anonimowy pisze...

zdjęcia lipa, kadrowanie żenada, poruszone, jak na Pana z proartu to nędzny poziom został zaprezentowany. Niech szybko to poprawi lub zamieście inne.

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA