POLECAMY

środa, 31 sierpnia 2011
Niestety wszystko, co dobre musi mieć swój koniec. Tak też było w przypadku Summer Dance Party 2.  W miniony piątek już po raz drugi DJ Czapa wraz ze swoim składem zaprosił Was na porządną dawkę ciekawych bitów oraz całą noc dobrej zabawy. Podczas Summer Dance Party 2 scena GOK-u gościła m.in.: Rybsona aka Małolata, DJ'a Czapę, Skapa Squad, prawdziwych True Schoolowych tancerzy, Hakana, CZP, a w rytmy elektro wprowadził Was DJ Chemik. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Poniżej krótka fotorelacja z SDP 2 autorstwa Dawida Kończyńskiego, którą można oglądać na stronie: http://www.dk-system.pl/. Tak się bawiliście! 
Dziś późnym popołudniem na drodze krajowej nr "11" w Przygodzicach - dokładnie na przejściu dla pieszych vis-a-vis Szkoły Podstawowej doszło do potrącenia. Pod koła samochodu wpadła przechodząca przez przejście kobieta. Według świadków wypadku na miejscu zjawiła się karetka pogotowia, która zabrała poszkodowaną ze złamaną nogą oraz urazem głowy do szpitala. 
Właściwie to nazywa się Maciej Stawinoga, ale w całej Polsce znany jest jako "Odblaskowy Anioł" ze Szczecina. Maciej jeździ po całym kraju swoim nietypowym rowerem - ze zmodyfikowaną ramą, wózkiem, akumulatorem oraz CB Radiem! Tak, tak. Jego rower ma CB Radio. W ten sposób wymienia spostrzeżenia i informacje z kierowcami samochodów osobowych  oraz ciężarowych. Rozdaje odblaskowe kamizelki oraz elementy, bo uważa, że Polacy wciąż mało wiedzą na temat bezpieczeństwa drogowego. Maciej Stawinoga, czyli tzw. "Odblaskowy Anioł" przejechał dziś przez naszą gminę  odwiedzając m.in. Antonin oraz Przygodzice. Więcej o jego pasji życiowej znajdziecie na stronie a poniżej kilka fotek, by pokazać jak oryginalnym czlowiekiem jest Maciej. 

poniedziałek, 29 sierpnia 2011
Sołectwo z Chynowej okazało się najlepszym podczas wczorajszego VII Turnieju Wsi Gminy Przygodzice. Wyższość mieszkańców tej miejscowości musieli w tym roku uznać mieszkańcy sołectwa z Dębnicy (ubiegłoroczni zwycięzcy) oraz z Jankowa Przygodzkiego.  Tuż za podium, bo na 4. miejscu uplasowali się reprezentanci sołectwa w Przygodzic. Podczas wczorajszego VII gminnego Turnieju Wsi nie zabrakło konkurencji, które rozbawiły publiczność do łez. Turniej Wsi Gminy Przygodzice już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych i społecznych tego samorządu. Z powodzeniem zastępuje dożynki. Poniżej krótka fotorelacja z tegorocznej imprezy oraz szczegółowa tabela z wynikami. Znajdziecie tam także klip wideo - relacja z Turnieju Wsi przeprowadzona przez ostrowską Telewizję Kablową Proart. 

piątek, 26 sierpnia 2011
Na ten dzień czekaliśmy wszyscy, a już na pewno 6 finalistek konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złotego Mikrofonu". Dziś odbył się finał tej imprezy. Jury usłyszało 6 przepięknych wykonań, 6 wokalistek o głosie na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie jurorzy zdecydowali się przyznać dwie nagrody główne. Grand Prix "Złoty Mikrofon" otrzymały: Natalia Kopras (Przygodzice) oraz Diana Szczypkowska (Czarnylas). Nagrodę specjalną wójta Gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka otrzymała Julita Madajka (Przygodzice). Wszystkie pozostałe wokalistki: Laura Marciniak (Czarnylas), Paulina Fikus (Czarnylas) oraz Jagoda Koryciak (Czarnylas) otrzymały wyróżnienia. Poniżej szczegóły oraz fotorelacja z finału. 
czwartek, 25 sierpnia 2011
Lato dobiega końca, co oczywiście nie oznacza, że słonecznych dni już nie będzie. Jako zwolennicy aktywnego wypoczynku chcieliśmy zachęcić wszystkich adeptów rowerowych przejażdżek do wypróbowania licznych tras rowerowych jakie znajdują się w naszej okolicy. W niniejszym artykule przybliżamy Wam szlak niebieski, który jest niezwykle atrakcyjny dla miłośników dłuższych wypadów rowerowych. Piszemy również sporo o tym jak ważne jest prawidłowe odżywianie oraz zaopatrzenie się w odzież rowerową.środa, 24 sierpnia 2011
Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa na III Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy połączony z Piknikiem Rybnym, który odbywa się w ramach corocznych Dni Karpia. Przygodzice znów będą gościć na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury takie zespoły jak: Zespół Pieśni i Tańca z Przygodzic, "Gorzyczanie", Kapela "Furmany", "Łąkocanie", Zespół z Kociny, "Przyjaciele", Zespół wokalny przy ZS w Czarnymlesie, "Baryczanki", Kapela ludowa "Boćki" oraz niespodzianka. Co to będzie? Dowiecie się już 4 września 2011 roku! Szczegóły na plakacie poniżej. Serwis www.gminaprzygodzice.info objęła tę imprezę patronatem medialnym. 

Dobra informacja dla mieszkańców Jankowa Przygodzkiego, ale nie tylko. Przy pomocy środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych gmina Przygodzice ma zamiar wyremontować ulicę Zębcowską właśnie w Jankowie. Do tej inwestycji samorząd przymierzał się już w tamtym roku - niestety nie udało się pozyskać środków z tzw. "schetynówek". Ulica Zębcowska to droga nazywana "strategiczną". Po pierwsze łączy bezpośrednio dwa sąsiadujące ze sobą samorządy - gminę Przygodzice i Miasto Ostrów Wielkopolski. Po drugie stanowi kolejną "odnogę" komunikacyjnej ramy miasta. Jeśli zostanie tam położony asfalt droga będzie stanowić "małą" obwodnicę Przygodzic, w razie gdyby w tej miejscowości na drodze krajowej nr "11" doszło do jakiegoś poważnego zdarzenia drogowego. Wczoraj w Wydarzeniach TV Proart ukazała się informacja na temat planów przebudowy ulicy Zębcowskiej. Wypowiadają się w nim mieszkańcy oraz wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak oraz wiceprzewodniczący rady gminy Przygodzice Krystian Piasecki. Poniżej link do wideo. 
wtorek, 23 sierpnia 2011
Takie pytanie poprzez nową platformę na stronie urzędowej Gminy Przygodzice zadali administratorzy strony www.gminaprzygodzice.info  obecnemu wójtowi Krzysztofowi Rasiakowi. Pokierowane było ono obietnicami poprzedniej władzy, która przymierzała się (przynajmniej w założeniu) do położenia na ulicy Słonecznej w Przygodzicach asfaltu, bądź kostki brukowej. Na utwardzoną drogę w tym roku mieszkańcy tej ulicy raczej nie mają co liczyć, ale w 2012 roku to już bardziej realna inwestycja - przynajmniej w sferze projektowej - taką odpowiedź otrzymaliśmy od wójta Krzysztofa Rasiaka. Zapytaliśmy też, że byłaby mozliwość składania podstawowych wniosków do Urzędu Gminy drogą internetową - tak jak to ma miejsce w przypadku wielu polskich samorządów. Pełna treść korespondecji administratorów z włodarzem gminy poniżej. 
Miał się odbyć 3 lipca 2011 roku, ale ze względu na tragiczną śmierć 17-letniego Damiana z Topoli Wielkiej przeniesiono go na 28 sierpnia - czyli najbliższą niedzielę. Mowa oczywiście o tradycyjnym Turnieju Wsi Gminy Przygodzice. W tym roku ta impreza obędzie się już po raz 7. Na boisku sportowym w Wysocku Małym rozegrane zostaną konkurencje tj. dojenie kozy na czas, kulanie balota, trzepanie białek na czas czy rzut chomątem. Wystąpią w nich przedstawiciele wszystkich 14 sołectw z terenu gminy Przygodzice. Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Poniżej prezentujemy Wam plakat zapowiadający imprezę. W ubiegłym roku zwyciężyło sołectwo z Dębnicy. Kto będzie najlepszy w tym roku? 

poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Już w najbliższą sobotę 27 sierpnia 2011 znany Wam dobrze DJ Czapa zaprasza na drugą edycję "Summer Dance Party". Będzie to jednocześnie mały jubileusz tej inicjatywy - dokładnie rok temu odbyła się pierwsza tego typu impreza. Organizatorzy liczą na to, że i w tym roku dopiszecie! Uwaga! Po zakupie wstępu (7 złotych) nie będzie możliwości wyjścia z imprezy! Jest już oficjalny plakat tej imprezy, a na nim moc atrakcji. Po szczególy zapraszamy na www.radio-gada.blogspot.com oraz na www.ostrowskirap.com. Nasz serwis jest patronem medialnym imprezy! Przyjdźcie, bo po prostu warto!
sobota, 20 sierpnia 2011
W imieniu zaprzyjaźnionej z naszym serwisem strony internetowej sołectwa z Jankowa Przygodzkiego, mamy przejemność zaprosić Was na dożynki wiejskie, które odbędą się już jutro. Szczegóły w plakacie poniżej. 
piątek, 19 sierpnia 2011
Ponad 4 miesiące temu w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbyło się spotkanie organizacyjno-informacyjne z przedstawicielami Wrocławskich Szkół Fotograficznych. W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, które już wstępnie zdeklarowały się do uczestnictwa w kursie fotograficznym od września 2011 r. w Przygodzicach.  Zostało jeszcze kilka wonych miejsc! Kontakt: Robert Kaczmarek, tel. 509-178-258. Zachęcamy bo naprawdę warto! Szczegóły na stronie: www.foto-bus.com
Za tydzień, 26 sierpnia o godz. 18.30 odbędzie się finał konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofon". Na scenie w przygodzickim Gminnym Ośrodku Kultury wystąpi 6 wokalistek. Każda z nich zaprezentuje piosenkę wybraną przez jury w eliminacjach. Poziom rywalizacji okazał się tak wysoki, że jury zdecydowało się przyjąć do wielkiego finału wszystkie uczestniczki eliminacji.  Uroczysta gala, na której jurorzy wyłonią nagrodę główną - Grand Prix "Złoty Mikrofon" zapowiada sie bardzo ciekawie. Czekają też wspaniałe nagrody:))

czwartek, 18 sierpnia 2011
W sprawie prośby o interwencję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu oraz do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kępnie otrzymaliśmy dziś dwie odpowiedzi. Obie zapewniły nas, że usterka (dyletacja mostowa) została usunięta i tak faktycznie się stało. Wczoraj w godzinach popołudniowych na moście pracowała ekipa, która usunęła wielką dziurę. Nie wiadomo, czy wczorajsze prace były skutkiem naszego pisma (jeśli tak, to reakcja była błyskawiczna – przypomnę, że pismo wysłaliśmy wczoraj około południa drogą mailową) czy GDDKiA już wcześniej zaplanowała naprawę mostu w tym miejscu. To nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne, że problem został rozwiązany. Miejmy nadzieję, że na długo…. Poniżej treści obu maili zwrotnych od poznańskiego oddziału GDDKiA oraz Rejonu Dróg Krajowych w Kępnie.

środa, 17 sierpnia 2011
No i stało się. Stronę www.gminaprzygodzice.info odwiedziło już w sumie 100 tysięcy osób! Kochani - w życiu nie śniło nam się, że nasz blog będzie tak popularny. Dziennie odwiedza go średnio ponad 200 osób! Kiedy zakładaliśmy bloga ponad rok temu myśleliśmy, że będzie powielał tylko to, co znajdzie się na stronie www.przygodzice.pl. Największym motorem napędowym dla Nas jest komentarz, który ostanio usłyszeliśmy: "Wasz blog bije oficjalną stronę gminy na głowę". I wszyscy krytycy, głównie ze starszego pokolenia "zasiedziałych" na swoich stołkach, mogą teraz pisać sobie pod spodem nawet milion negatywnych komentarzy na nasz temat. Odpowiadamy - my nie przestaniemy. Do tej pory odwiedzili nas Internauci z takich krajów jak: głównie Polska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Belgia, Islandia, Rosja ale i Włochy czy Kanada. Piszemy, działamy, istniejemy - dla Was. I za to Wam dziękujemy drodzy czytelnicy! Dziękujemy i prosimy o więcej! 


Oto dowód frekwencyjny :) Kolejne dożynki w gminie Przygodzice uwiecznione kamerami ostrowskiej TV Proart. Tym razem za plony dziękowali i koniec żniw świętowali rolnicy z Przygodziczek oraz okolic. Najpierw w chynowskim kościele odbyła się uroczysta msza święta, którą połączono ze święceniem ziół i kwiatów z okazji święta "Matki Boskiej Zielnej". Później barwny korowód przejechał do Przygodziczek, gdzie świętowano wiejskie dożynki. Było smaczne polskie jadło oraz tradycyjny dożynkowy obrzęd. Wszystko to uchwyciły kamery "kablówki". Poniżej link do newsa "Dziękowali za plony" z "Wydarzeń". Dożynki z Przygodziczek pokazane są w drugiej cześci filmiku. 


wtorek, 16 sierpnia 2011
Wielka dziura w asfalcie i to w całkiem nowym moście! Każdy, kto jechał ostatnio drogą krajową numer "11" od strony Antonina mógł zauważyć ogromny krater, który straszy kierowców na moście na rzece Barycz przy wejździe do samych Przygodzic. Gołym okiem widać, że dziura powstała na łączeniu a przecież nie jest to stary most - został zbudowany zaledwie kilka lat temu. Na razie tylko sygnalizujemy problem, bo na tę dziurę narzekają najbardziej motocykliści. Praktycznie każdy kierowca w nią wpada i z dnia na dzień staje się przez to co raz większa.  Już za niedługo dzień będzie krótszy a i nawierzchnia bardziej śliska. Nikt chyba nie chce, by w Przygodzicach doszło do jakiejś tragedii. Dziś wysłaliśmy pismo w tej sprawie do siedziby wielkopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Poznaniu oraz do Rejonu Dróg Krajowych w Kępnie. Treść tego pisma poniżej. 
We wczorajszym głównym serwisie informacyjnym ogólnopolskiej stacji TVN, czyli we "Faktach" pojawiła się migawka, na której można było zobaczyć bocianie gniazdo w Przygodzicach. Niestety autorka reportażu nie podała dokładnego miejsca, ale Przygodzice są tak znane na całym świecie, że chyba nie było takiej potrzeby. Spod bocianiego gniazda wypowiedzi udzielał Marek Radziszewski - koordynator projektu "Bociany Integrują". A my tradycyjnie dokopaliśmy się do materiału i prezentujemy go Wam w postaci klipu wideo. Szczegóły poniżej. 
Zwierzęta domowe i gospodarskie z całego kraju - wszystkie od dziś są święte (przynajmniej teoretycznie). W Mikstacie odbyło się tradycyjne święcenie zwierząt, które jest integralną częścią mikstackiego odpustu. Wzięli w nim udział także mieszkańcy naszej gminy. Poświęcenia dokonał biskup diecezeji kaliskiej Stanisław Napierała, który podczas przemówienia przypominał o wartości zwierzęcia w życiu człowieka. Zaznaczył też, że człowiek zawsze jest istota wyższą od psa czy kota. Do Mikstatu zjechały się tłumy właścicieli zwierząt od chomików, świnek morskich, karaczanów, patyczaków przez psy, koty, króliki aż po konie, golębie a nawet krowy.  Warto zaznaczyć, że tradycyjne święcenie zwierząt odbywa się w Mikstacie od ponad 200 lat i związana jest z osobą św. Rocha. Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia. Są już także filmiki. 


poniedziałek, 15 sierpnia 2011
Właściwie to obchodzimy dziś dwa święta. Jedno świeckie - święto Wojska Polskiego, drugie natomiast kościelne - Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny. Według polskiego Kościoła jest to jedno z najważniejszych świąt kościelnych. Ma upamiętnić moment wniebowzięcia Marii przez Boga, po tym jak zasnęła. W wielu kościołach święci się dziś kwiaty oraz zioła. Święto jest u nas obchodzone tak uroczyście, bo w Polsce w sposób szczególny czci się osobę matki Jezusa Chrystusa. 15 sierpnia jest przede wszystkim dniem wolnym od pracy. Obok obraz Rubensa, który oczyma malarza pokazuje moment wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. 
sobota, 13 sierpnia 2011
W sieci www powstała nowa strona, która tematycznie dotyka gminy Przygodzice a konkretnie jej wizerunku na starych pocztówkach. Jak wyglądał niegdyś Pałacyk Książąt Radziwiłłów w Antoninie i jego otoczenie, Ośrodek Wypoczynkowy "Lido", Dworek Przebendowskiego, karczma w Przygodzicach? - wszystko to można zobaczyć właśnie na tej nowej stronie będącej jednym z odłamów popularnego serwisu socjum.pl, która skupia lokalne społeczności w Internecie. Jeśli macie jakieś stare widokówki, bądź zdjęcia rodzinne, których nikt jeszcze nie widział - nie wahajcie się ich tam właśnie wrzucić. Może leżą bezczynnie w zakurzonych kartonach - a tutaj mogą rzucić całkiem nowe światło na historię naszej gminy. Oto adres strony. Zachęcamy do odwiedzania. 

Tą informacją kontynuujemy cykl naszych quasi-reportaży o ludziach z pasją, którzy mieszkają w naszej gminie. Mało kto wie, że w Przygodzicach z powodzeniem funkcjonuje studio nagraniowe. Tak, tak. Co prawda amatorskie, zrobione własnym sumptem, ale wciąż doskonalące się i co najważniejsze z widokiem na przyszłość. Studio nazywa się "SKAPA BRAT" i działa od 2010 roku. Powstało w nim już kilka produkcji, obok których miłośnicy polskiego rapu nie mogą przejść obojętnie. Postaram się choć na moment przybliżyć Wam tą ciekawą inicjatywę. 


czwartek, 11 sierpnia 2011
Gdyby ktoś powiedział mi wcześniej, że lato w tym roku będzie takie, jakie jest - pewnie bym go obśmiał. Teraz ten ktoś śmiałby mi się prosto w twarz, ironicznie wykrzykując "A nie mówiłem!". Słoneczko nie grzeje, trzeba chodzić niemalże w kufajkach, na rowerze się nigdzie nie wybiorę, bo zaraz lugnie... Ludzie! Co to za klimat? Człowieka depresja dopada. Są wakacje - ma być pogoda, ale polskie słońce chyba wolało wybrać zagraniczną ofertę biura turystycznego. Chyba większe powody do narzekań ode mnie mają jednak wlaściciele tych firm, instytucji, ośrodków etc., którzy na lecie zarabiają najwięcej. No może nie wszyscy, wszakże pogoda jest iście ... barowa.

Jak wszyscy wiemy lato i wakacje niestety się kończą. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała.... Pod koniec wakacji czekają na Was dwie nie lada muzyczne gratki! Po pierwsze już 26. sierpnia finał konkursu wokalnego o Grand Prix "Złoty mikrofon". Jak doskonale wiecie w finale wystąpią wszystkie wokalistki, które brały udział w eliminacjach. Puchar "Gran Prix", solidnie wypucowany, już czeka na najlepszą z nich :) 3 najlepsze wokalistki tego wieczora otrzymają także darmowe wejściówki na kolejna muzyczną imprezę tego weekendu. Otóż dzień później - 27. sierpnia w tym samym miejscu - Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach już po raz drugi zagrają DJ Czapa i Mokry, którzy organizują 2. edycję popularnej imprezy "Summer Dance Party". Tak, tak kochani, to już rok minął od tamtego wydarzenia. To będą niejako pierwsze urodziny tej inicjatywy. Sporo się od tamtego czasu zmieniło i znając zmysł organizacyjny obu Panów, możemy być pewni, że atrakcji 27. sierpnia w GOK-u na pewno nie zabraknie. Serwis www.gminaprzygodzice.info medialnie wspiera tę imprezę. O szczegółach i planach organizatorów będziemy Was informować na bieżąco. Nie może Was tam zabraknąć! Liczymy na Waszą frekwencję! Pamiętajcie to ostatnia okazja, by porządnie pobawić się przed początkiem roku szkolnego! 
Minęły już ponad dwa miesiące od kiedy każdy z mieszkańców Polski może oddać głos na plac zabaw, który zostanie wybudowany w ramach konkursu „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”. Takich sto nowoczesnych placów zabaw spełniających wymogi bezpieczeństwa będzie służyło przez wiele lat najmłodszym mieszkańcom i ich opiekunom. Redakcja serwisu http://www.gminaprzygodzice.info/ zachęca wszystkich mieszkańców gminy do oddawania głosu na plac zlokalizowany w Ludwikowie. Dlaczego na niego? O tym piszemy poniżej.

wtorek, 9 sierpnia 2011
W ostatnich tygodniach a już z pewnością dniach nasz teren odwiedziają liczne anomalia pogodowe. To one przynoszą gwałtowne burze, deszcz, grad oraz (nawet!) małe trąby powietrzne, jak to miało miejsce wczoraj w Kaliszu. Ale jak to zawsze bywa - po każdej burzy musi przyjść spokój a wraz z nim często niesamowite widoki. Tak było też wczoraj, gdy chmury odsłoniły nieprzeciętnie kolorowy zachód słońca. Warto było poświęcić choć chwilkę, by pooglądać ten piękny krajobraz po burzy. Zachęcamy do oglądania tej galerii. 
Jak donosi nasz zaprzyjaźniony serwis internetowy Stowarzyszenia "Rozwój i Edukacja" z Jankowa Przygodzkiego także Topola Osiedle doczekała się swojej strony www. Znajdziemy tam informacje z życia mieszkańców wsi, jest też galeria oraz przegląd najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie sołectwa. Zachęcamy do odwiedzania strony, którą możecie znaleźć pod adresem:

Podziękowanie za tegoroczne żniwa jako pierwsi w tym roku w gminie Przygodzice złożyli rolnicy z Topoli Osiedle. Wśród atrakcji dożynkowych m.in. msza święta, tradycyjny obrzęd dożynkowy, występy oraz zabawa taneczna. Niestety plany organizatorom pokrzyżowała deszczowa pogoda. Na szczęście nie przeszkodziło to uczestnikom corocznego "święta plonów" w doskonałej zabawie. W tym roku w rolę starościny dożynek wcieliła się Beata Całka, natomiast starostą imprezy został Bartosz Włodarczyk. Obrzęd dożynkowy to tradycyjne ludowe tańce (do których młodzież przygotowała Jolanta Marszał) oraz występy młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim. Organizatorami wydarzenia byli: Rada Sołecka Topoli Osiedle na czele ze sołtysem Andrzejem Dobrasem oraz tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Kamery Telewizji Proart podglądały calą imprezę. W relacji Anny Woźnicy można zobaczyć m.in. jak tańczy wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak :) Szczegóły poniżej. środa, 3 sierpnia 2011
W ostatni weekend lipca (od 29. do 31.07) do Przygodzic zleciały się bocianoluby z całego kraju. Według szacunków PwG OTOP - jednego z organizatorów zlotu  Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach odwiedziło w tym roku aż 84 miłośników tych ptaków. Na nudę z pewnością bocianoluby narzekać nie mogły - organizatorzy przygotowali dla nich prelekcje, prezentacje, spacer krajoznawczy po pięknych Przygodzicach oraz wycieczka po Dolinie Baryczy. Miłośnicy bocianów spotkali się po raz 6. Ten zlot był także częścią obchodów 15-lecia Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy". Lokalne media rozpisały się o tym wydarzeniu. My prezenutujemy kilka linków, które choć przez moment pozwolą Wam poczuć klimat zlotu. Zdjęcia są autorstwa Adama Barczaka. 

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA