POLECAMY

piątek, 28 września 2012
Korzystając prawdopodobnie z ostatnich słonecznych dni w tym roku, wyszliśmy wczoraj na świeże powietrze i zrobiliśmy kilka zdjęć. Naszym celem była Dolina rzeki Barycz i mikstackie wzgórza.  Niestety nie doszliśmy do samego końca, ale widoki, które zobaczyliśmy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dolina Baryczy jest piękna o każdej porze roku, ale jesienią jest najpiękniesza. Ciepłe, jesienne słońce, idealnie nadaje się do fotografowania. Nawet 15 czy 20 minut robi wielką różnicę. Wiemy, że zdjęcia nie oddają tego klimatu, ale poczujcie się choć odrobinę tak, jak my wczoraj.
środa, 26 września 2012
„3 lata dłubania”, "iście benedyktyńska praca", około 200 stron skrupulatnego spisywania i kopalnia wiedzy na temat Przygodzic i Ostrowa. To słowa, które najlepiej określają najnowszą publikację historyka i regionalisty Wacława Kieremkampta z Przygodzic. "Inwentarz dóbr majętności ostrowskiej i przygodzickiej z przyległościami" wydany przez Ostrowskie Towarzystwo Genealogiczne rzuca nowe światło na kwestie dotychczasowego pojmowania historii naszego regionu z XVIII wieku. Efekt pracy Wacława Kieremkampta już został nazwany „najważniejszym regionalnym dziełem historycznym ostatnich lat”. Promocja książki odbyła się dziś (26.09.2012) roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. 

poniedziałek, 24 września 2012
Kawał dobrej, skrupulatnej roboty zrobił historyk i regionalista z Przygodzic, Wacław Kieremkampt. W swojej pracy pt. "Inwentarz dóbr majętności ostrowskiej i przygodzickiej z przyległościami" prezentuje szczegółowy opis i wykaz wszystkich budynków oraz ich mieszkańców na terenie dawnego Ostrowa i dóbr przygodzickich.   Cały zbiór jest na tyle istotny, że może dotyczyć bezpośrednio mieszkańców naszej gminy, a już z pewnością samych Przygodzic. Jako przedmiot pracy posłużył regionaliście inwentarz dóbr przygodzickich z 1773 roku. Razem z Ostrowem należały one wówczas do Radziwiłłów. Może ktoś z Was znajdzie tam swoich przodków? Zapraszamy na spotkanie z autorem publikacji już w najbliższą środę o godzinie 17:00 w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. 
sobota, 22 września 2012
Można już powoli mówić o nieszczęśliwej serii, a wspólnym jej mianownikiem są okolice skrzyżowania ulicy Kasztanowej z krajową "11" w Przygodzicach. Wczoraj po godzinie 23:30 doszło tam do kolejnego, groźnie wyglądającego zdarzenia na drodze. 19-letnia kierująca osobowym BMW wyjeżdzając z podporządkowanej ulicy Kasztanowej nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w dostawczego Opla Movano jadącego DK"11". Bus natomiast uderzył w Forda Mondeo i przewrócił się na bok. Po drodze zahaczył jeszcze o nadjeżdżającą z Ostrowa ciężarówkę Renault. Jedna osoba została odwieziona do szpitala - to 17-letnia pasażerka BMW. Druga skarżyła się na lekkie bóle szyi. Tu cud,że akurat nikt tamtędy nie przechodził, a było ku temu doskonała okazja. Jak wiadomo, po godzinie 23. zamykany jest jedyny bar w Przygodzicach. A tak wyglądała ta kolizja w obiektywie aparatu. 
czwartek, 20 września 2012
Tradycją stał się fakt, że od kilku lat w Przygodzicach żegna się lato......wielką imprezą. Tak też będzie w tym roku. Przygodzice Czil to oferta nie tylko dla przyjezdnych, ale także dla mieszkańców. Oprócz ciekawych wykonawców, reprezentujących głównie alternatywno-elektroniczną scenę muzyczną, posłuchamy także Pawła Berkowskiego i jego poezję śpiewaną, zobaczymy mistrza beatboxu, a na koniec posłuchamy setów z pogranicza tech-house, deep house i electro. To wszystko już w najbliższą sobotę w przygodzickim Ośrodku Kultury i Sportu. Na imprezę zapraszają Osterdam Records oraz Gminny Ośrodek Kultury. Patronem medialnym są: serwis www.gminaprzygodzice.info oraz TV Proart. 
niedziela, 9 września 2012
Osterdam Records i Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach zapraszają zespoły muzyczne i artystow solowych grajacych szeroko pojetą muzykę elektroniczna do wzięcia udziału w konkursie na "Nadzieję Osterdamu" w którym nagroda będzie występ na koncercie Przygodzice Czil 2012 i wydanie e-sinlgla w wytwórni Osterdam Recods. Wystarczy tylko stworzyć swój utwór, wysłać go do labelu i gotowe. Może to właśnie Ty będziesz już za niedługo miał swojego singla? Regulamin konkursu poniżej. Warto dodać, że ów utwór zaprezentowany zostanie podczas zbliżającej się edycji Przygodzice Czil 2012, która będzie miała miejsce 22 września w Ośrodku Kultury i Sportu. ZAPRASZAMY !!!

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA