POLECAMY

czwartek, 28 lutego 2013
Dziś w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach zakończył się I etap konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik" 2013 dla szkół podstawowych. Zgłosiło się 15 śmiałków, którzy zaprezentowali się znakomicie. Wybór zwycięzcy dzisiejszego etapu wymagał dogrywki! Wygrał go ostatecznie Szymon Muszyński z Zespołu Szkół w Dębnicy i to właśnie ten młody wokalista będzie reprezentował Gminę Przygodzice w ogólnopolskim programie „WYGRAJ SZANSĘ”:). Pewne miejsce w majowym finale zapewniła, sobie także Agata Wnuk z Zespołu Szkól w Wysocku Małym. Pozostali muszą czekać na ostateczny werdykt Jury, który zapadnie 21 marca po wysłuchaniu kolejnych kategorii wiekowych. Wielkie gratulacje i dzięki:)). Zdjęcia: Gabrysia Sroka.
...poznacie dokładnie 12 marca 2013 roku o godzinie 17:30. Nabrałem Was, prawda? Myśleliście, że tak łatwo Wam wszystko i szybko powiem? Otóż nie! Trochę Was jeszcze pomęczymy, tak jak Wy zmęczyliście nas. Czym? Najwyższym poziomem od początku istnienia tego konkursu! Fantastyczne fotki i kilka fotograficznych objawień. Wybranie najlepszych z najlepszych nie było łatwe. Miło zaskoczyliście jury, w skład którego weszli: Krzysztof Rasiak, wójt Gminy Przygodzice, Barbara Duczmal - dyr. GZEAS, Robert Kaczmarek - radny Gminy Przygodzice oraz dwa Tomki: Wojtasik i Wojciechowski. Do Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach warto przyjść 12 marca nie tylko ze względu na nagrody, jakie dla Was przygotowaliśmy (a jest ich całkiem sporo!). O fotografii sportowej - żużlowej i nie tylko opowiadać będzie gość popołudnia - Anna Kłopocka (Agencja Fotograficzna "Zielona Żyrafa").  Więcej info poniżej! Zapraszamy!
poniedziałek, 25 lutego 2013
Znamy już nazwiska osób, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik". Przypominamy, że pierwszy etap dla szkół podstawowych rusza 28 lutego 2013 roku o godzinie 16:00 w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Poniżej szczegóły oraz warunki uczestnictwa w pierwszym etapie! Czytać ze zrozumieniem! :) Do zobaczenie pod koniec lutego! 
piątek, 22 lutego 2013
fot. UCI
Zostać Mistrzem Świata to niebywały wyczyn. Obrona tytułu wydaje się wręcz niemożliwa. Polskim torowcom dotychczas nigdy w historii się to nie udawało. Mało tego. W przeszłości tylko nasi nieliczni kolarze - Janusz Kierzkowski (1 km); Benedykt Kocot, Janusz Kotliński (tandem), Lech Piasecki (5 km) – mieli taką szansę. Do dziś. Katarzyna Pawłowska, która w ubiegłym roku w Melbourne została Mistrzynią Świata w wyścigu scratch, dzisiaj na torze kolarskim w Mińsku na Białorusi obroniła tytuł w tej konkurencji. Przeciwniczkom nie dała żadnych szans. Jak zgodnie powtarzają fachowcy, w tym m.in. dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarstwa Andrzej Piątek, kolarka rodem z Przygodzic zdeklasowała rywalki kontrolując wyścig od startu do mety. Finiszując miała kilkunastometrową przewagę nad drugą w ostatecznej klasyfikacji Meksykanką Sofią Arreolą. Trzecia z olbrzymią stratą uplasowała się Rosjanka Jewgienia Romaniuta.
wtorek, 5 lutego 2013
No i zaczęło się! Dziś oficjalnie rusza kolejna edycja "Złotego Mikrofonika 2013" - jedynego konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej na terenie gminy. Inicjatywa rozrosła się na tyle, że w ubiegłorocznej edycji wzięli udział także mieszkańcy spoza naszej gminy. I dobrze! O wydarzeniu mówiono w mediach, nadchodzi kolejna okazja, by zaśpiewać i wygrać tę rywalizację wokalistów. Najpierw jednak karta zgłoszeniowa do pobrania i wypełnienia oraz regulamin, który prezentujmy poniżej. 
fot. R.Kaczmarek
Wielu z Was "dało czadu", niektórzy przełamali lody, ale wszyscy jak jeden mąż pokazali, że zima wcale nie musi być taka zła. Dostaliśmy od Was te oto zgłoszenia na tegoroczną edycję zimowego konkursu fotograficznego. Zobaczcie sobie, co wypstrykała konkurencja, a my zajrzymy za niedługo w głębię Waszego umysłu i zdecydujemy, który pomysł na fotografię do nas dotarł i wywarł najbardziej pozytywne wrażenia. Cieszymy się, że po aparaty sięgnęli (wreszcie!) uczniowie z Wysocka Małego :) Jeśli w galerii nie ma Waszych zdjęć, to znaczy że nie doszły do nas maile. Prosimy o kontakt, adres znacie :) Zdolną mamy młodzież (i nie tylko) w naszej gminie!

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA