POLECAMY

sobota, 12 kwietnia 2014
fot. DroneTrip
Przedstawiam Wam jeden z najnowszych filmików autorstwa Cezarego Tarasiuka z Ostrowa Wielkopolskiego. Od kilku miesięcy ten zapaleniec zabiera ze sobą wszędzie drona i spogląda na okolicę z perspektywy ptaka. Tym razem Czarek postanowił przelecieć bezzałogowcem nad stawami rybnymi w Trzcielinach. Na filmiku dobrze znane miłośnikom przyrody tereny: ambonka i droga w stronę Dębnicy. Może takich przygodzickich stawów jeszcze nie widzieliście.....Polecamy!
czwartek, 10 kwietnia 2014

Poznajcie Jacka Kubiaka z Przygodzic, który jest bohaterem reportażu TV Proart pt. "Decyzja". W obliczu takiej perspektywy wielu, pomimo wcześniejszej deklaracji, odmawia pomocy potrzebującemu. W przypadku Pana Jacka nie było ani chwili wahania. Powiedział A, to trzeba było powiedzieć B. Sam zabieg przetoczenia krwi i wydobycia komórek macierzystych odbył się bez jakichkolwiek zakłóceń. Zobaczcie tę historię z happy-endem. Oto link do materiału, który można oglądać na antenie TV Proart. 

wtorek, 8 kwietnia 2014
Zadałem sobie trud i policzyłem (za namową naszego czytelnika Pana Kazimierza Kucharskiego) stosunek zainwestowanych w dane miejscowości pieniędzy, do liczby jej mieszkańców. Wysłałem do Rady Gminy Przygodzice oficjalnego maila z prośbą o udostępnienie danych, które obrazowałyby szczegółowe wydatki inwestycyjne w kadencji 2010-2014. Podliczyłem je i podzieliłem przez liczbę mieszkańców w danych miejscowościach. Według moich obliczeń najwięcej (stosunkowo) zyskali mieszkańcy Antonina. To zrozumiałe, bo przecież w "Lido" zainwestowano ostatnio sporo środków, a przecież Antonin do najbardziej zaludnionych nie należy. Sporo wybudowano też w Jankowie Przygodzkim, Topoli Wielkiej oraz Topoli Osiedle - liczbowo jednych z największych sołectw w gminie. Na szarym końcu są: Ludwików, Czarnylas wraz z Hetmanowem oraz Przygodzice - największa miejscowość. Obliczenia pokazują, że podział środków przez ostatnie lata dzielił gminę na .... lepszą i gorszą część. Oto szczegóły. 
poniedziałek, 7 kwietnia 2014
fot. screen z YT, kanał Antroxx
Dziś w Dębnicy odbył się briefing prasowy, który zorganizowało kilku radnych gminy Przygodzice. Rajcy z przewodniczącym Andrzejem Baraniakiem przedstawili swoje stanowisko ws. ostatniego głosowania z 31 marca. To swoista riposta na pikietę, która odbyła się w miniony czwartek przed Szkołą Podstawową w Przygodzicach. W odpowiedzi usłyszeć można było, że cały konflikt jest wynikiem niedoinformowania mieszkańców,  jak i samych radnych. W briefingu uczestniczyło kilku lokalnych dziennikarzy. Poniżej linki do materiałów prasowych. 
sobota, 5 kwietnia 2014
fot. organizatora
Zarezerwujcie sobie tę datę, bo warto! Już po raz czwarty rusza ostrowski Maraton Fotograficzny. To taki niekonwencjonalny konkurs dla amatorów fotografii. Organizatorzy przygotowują trzy tematy, z którymi trzeba uporać się w określonym czasie. Amatorzy pstrykania wychodzą w miasto i szukają tego "jedynego" momentu na zrobienie doskonałego zdjęcia. Jeden temat to jedno zdjęcia. Fotografie ocenia jury. Są nagrody! Polecamy! Więcej info pod adresem: 
piątek, 4 kwietnia 2014
- Choć nie ma mnie obecnie w domu (jestem w Holandii na wyścigu) doszły mnie niezbyt dobre wiadomości dotyczące wstrzymania budowy sali gimnastycznej oraz przedszkola przy Szkole Podstawowej w Przygodzicach - całą sprawę z ostatnimi decyzjami rady gminy Przygodzice komentuje Przygodziczanka, dwukrotna Mistrzyni Świata w kolarstwie torowym - Katarzyna Pawłowska. Oto, co napisała nam dziś sportsmenka. 
czwartek, 3 kwietnia 2014
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wspaniałą i pełną atrakcji wycieczkę autokarową. Jej celem będzie Kaliski Gród Piastów i najciekawsze zabytki najstarszego w Polsce miasta - przynajmniej w opinii wielu. Na plakacie poniżej opisano największe atrakcje, które czekają na wszystkich zainteresowanych. W cenie wycieczki przewodnicy i obiad. Autokar wyrusza 10 maja spod Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Zapraszamy! 


środa, 2 kwietnia 2014
Dziś w samo południe przy budynku Szkoły Podstawowej w Przygodzicach miał miejsce wcale nie cichy protest mieszkańców tej miejscowości oraz młodzieży. Były lokalne media oraz wójt. Dzieciaki z transparentami krzyczały "My chcemy sali" i trudno im się dziwić, bo przecież to jedyna duża szkoła, która takiego obiektu nie ma. Po kontrowersyjnej decyzji radnych gminy Przygodzice zawrzało. Poniżej linki do materiałów w lokalnych mediach. Na razie tylko te internetowe, wkrótce powinny się pojawić także relacje prasowe. 
wtorek, 1 kwietnia 2014
fot. archiwum
Jest takie słynne powiedzenie, że "kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera". Niektórzy radni naszej gminy najpierw dali - nadzieję, a potem ją odebrali. Wiele wskazuje bowiem na to, że młodzież z Przygodzic jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy będzie musiała przemieszczać się ze Szkoły Podstawowej do Gminnego Ośrodka Kultury, by tam móc odbyć “normalne” zajęcia wychowania fizycznego. Budowa hali gimnastycznej przy przygodzickiej podstawówce stanęła pod wielkim znakiem zapytania, bo większość radnych postanowiła wójtowi Krzysztofowi Rasiakowi zagrać na nosie i zamiast przekazać pieniądze na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Przygodzicach, postanowili zagłosować za kilkoma mniejszymi inwestycjami na terenie gminy. Wybory blisko. Najgorsze dla mnie jest to, że polityka - ta mała i większa - odebrała dzieciom radość z wyczekiwania na upragnioną szkolną salę. Na usta cisną się inne słowa, ograniczę się jedynie do obszernego komentarza – jako wieloletniego mieszkańca i osobę związaną z Przygodzicami nie tylko zawodowo.

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA