POLECAMY

czwartek, 27 listopada 2014
Ptaszki ćwierkają, że nowo wybrani radni z KWW Krzysztofa Rasiaka"dogadali" się ws. podziału ról w gminnej radzie. Na razie jest są to jednak informacje nieoficjalne i sytuacja może ulec zmianie. Według moich wieści nowym przewodniczącym rady ma być Janina Wojtasiak. Funkcję wiceprzewodniczących mają natomiast piastować Wiesław Witek oraz Kazimierz Niziołek. Na razie nie mam wieści dotyczących przewodniczących poszczególnych komisji. Jak tylko się pojawią, bądź uda mi się ustalić prawdziwość w/w rewelacji - poinformuję o tym. Zaskoczeni?
poniedziałek, 24 listopada 2014
Państwowa Komisja Wyborcza podała (wreszcie) oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Nasz region był okręgiem wyborczym numer 5, z którego do rady wielkopolskiej wchodziło 7 kandydatów. Trzech z nich to reprezentanci PSL, po dwóch do Sejmiku wprowadziły Komitety Wyborcze Wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Sromotną porażkę zanotowała Lewica. SLD nie będzie miało żadnego swojego reprezentanta. Nazwiska nowych radnych poniżej.
Na terenie stawów przygodzickich oraz w innych akwenach wodnych znajdujących się w obrębie gminy Przygodzice trwają właśnie odłowy. Niektóre się już zakończyły, inne dopiero zaczęły. Odłowiono już m.in. największy staw w regionie Trzcielin Wielki. W miniony weekend dokonano odłowu Stawu Szperek w Antoninie. W oczyszczonym akwenie znalazło się sporo dużych okazów karpia. Na fotografiach tylko niektóre z nich.
środa, 19 listopada 2014
fot. www.przygodzice.pl
Roman Radajewski, wybrany ponownie na radnego gminy Przygodzice pragnie za naszym pośrednictwem przekazać swoim wyborcom podziękowania. Nie ze wszystkimi będzie miał okazję się spotkać, dlatego Internet jest tutaj tym medium, które może ten kontakt ułatwić. W głosowaniu do rady Radajewski zdobył 275 głosów i pokonał swoich konkurentów z okręgu 4. - Aleksandra Pawłowskiego i Karinę Krupę. Oto treść listu z podziękowaniami dla Was. 

wtorek, 18 listopada 2014
Znamy już radnych i oficjalne dane głosowania w wyborach do rady powiatu ostrowskiego. Gmina Przygodzice znalazła się w okręgu numer 6. Platforma Obywatelska zdobyła tutaj jeden mandat, Prawo i Sprawiedliwość również jeden, aż 3 powędrują do Polskiego Stronnictwa Ludowego, natomiast jeden zostanie dla SLD. Poniżej lista kandydujących wraz z liczbami głosów, jakie otrzymali. Wyróżnieni zostali ci kandydaci, którzy otrzymują mandat. W przypadku rezygnacji Krzysztofa Rasiaka, która jest raczej sprawą osobistą mandat otrzymuje Barbara Szymanowska. Szczegóły po rozwinięciu opcji "więcej". 
poniedziałek, 17 listopada 2014
W całej Polsce wybierano radnych Sejmiku Wojewódzkiego, radnych powiatowych, miejskich, gminnych oraz prezydentów, burmistrzów i wójtów. Te ostatnie wybory wzbudzają na ogół największe emocje. Nie inaczej było w naszej gminie, gdzie mieszkańcy decydowali o tym kto zostanie wójtem przez najbliższe cztery lata. Kandydatów było dwóch: Krzysztof Rasiak oraz Przemysław Kaźmierczak. Obaj piastowali już urząd wójta gminy Przygodzice, tak więc wyborcy idąc do urn mieli nieco ułatwione zadanie uwzględniając przy oddawaniu głosów pracę obu kandydatów na tym stanowisku. Mieszkańcy bardziej docenili pracę obecnego wójta Krzysztofa Rasiaka, który pokonał swojego poprzednika Przemysława Kaźmierczaka stosunkiem głosów 3298 do 1983 (60,3% do 39,7%. Komentarz i analiza Grzegorza Kowalskiego.
 

Tak przebiegały tegoroczne wybory samorządowe 2014. Minuta po minucie. Specjalnie dla Was odtworzymy przebieg dzisiejszego głosowania na terenie gminy Przygodzice. Dokładnie 9 493 osób mogło oddać dziś swój głos na kandydatów do rady oraz wójta. Dopóki przy wynikach widnieje adnotacja "NIEOFICJALNE", mówimy wyłącznie o nieoficjalnych wynikach. Proszę na to uważać. Incydentów podczas głosowania nie brakowało. Wszystko zawarte zostanie w poniższym kalendarium. Zaczynamy! Wystarczy, że odświeżysz stronę, a kolejne newsy pojawią się w tym poście. Pozostańmy w stałym kontakcie.
Zapraszam Was do prześledzenia nowej listy kandydatów na radnych gminy Przygodzice. Post nie jest na potwierdzony oficjalnymi wynikami, lecz jedynie nieoficjalnymi danym przekazanymi przez komisje wyborcze. Do rozdania było 15 mandatów. Wiele wskazuje na to, że tym razem większość w radzie będą mieli przedstawiciele KWW Krzysztofa Rasiaka, którzy w tych wyborach dosłownie zmiażdżyli polityczną konkurencję: KWW Gmina dla pokoleń Przemysława Kaźmierczaka, KWW Prawo i Sprawiedliwość oraz radnych, którzy postanowili wystartować na własną rękę. Rozkład sił od dziś: 11-Rasiak, 3-Kaźmierczak, 1-Radajewski. Na liście znajdziecie kilka dobrze znanych Wam nazwisk. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących.
Przypominam, że jest to tylko informacja nieoficjalna! Według moich danych Krzysztof Rasiak po raz kolejny zostanie wójtem gminy Przygodzice. Batalię samorządową wygrał stosunkiem głosów 60% do 40%. Poczekajmy na oficjalne wyniki z Przygodzic i całej gminy, ale wiele wskazuje na to, że po raz drugi wyborcy z gminy Przygodzice dali szansę właśnie Rasiakowi. Zdecydowały głosy okręgów z największymi elektoratami: Przygodzice, Janków Przygodzki oraz Wysocko. Rasiak wygrał także w Czarnymlesie - uważanym dotąd za bastion Przemysława Kaźmierczaka. Na tego kandydata głosowały tradycyjnie: Antonin oraz Dębnica. Stosunek głosów to 3298 na korzyść Rasiaka, 1983 dla Kaźmierczaka. Gratuluję obu kandydatom. 

niedziela, 16 listopada 2014
Minęła 21:00, a to oznacza, że nastąpił koniec ciszy wyborczej, więc znów możecie komentować posty. Z tego, co zaobserwowałem frekwencja w gminie Przygodzice była dość duża. Potwierdzają to nie tylko komentarze przewodniczących obwodowych komisji wyborczych, ale też NIEOFICJALNE wyniki, które mówią, że aż 56% mieszkańców gminy oddało dziś głosy na swoich kandydatów. Kto wygrał? Na to pytanie będę w stanie odpowiedzieć dopiero za kilka godzin. Czekajcie na newsa: Wybory Samorządowe 2014 - Minuta po minucie. 
piątek, 14 listopada 2014
Od dziś zablokowałem możliwość komentowania postów, więc kto nie zdążył się wyżalić, ten stracił swoją szansę. Odblokuję tę opcję dopiero po ustaniu ciszy wyborczej, czyli po godzinie 20:00 w niedzielę 16 listopada. Wtedy też postaram się podać do publicznej wiadomości nieoficjalne wyniki wyborów do rady i wyborów wójta. WSZYSTKIM kandydatom, bez wyjątku, życzę politycznego sukcesu. Niech demokratyczny lud wybierze na kolejne 4 lata. POWODZENIA :) Zapraszam wszystkich do urn. Zdecydujmy o tym, kto będzie przez najbliższe lata decydować o tym, na co przeznaczane są nasze ciężko zarobione pieniądze. 
Gdy pytają mnie: kim jestem? Odpowiadam, że człowiekiem. Nazywam się Tomasz Wojciechowski i jestem takim samym mieszkańcem gminy, jak Ci, którzy zadają to pytanie. Mam takie same prawa wyborcze jak Oni. Jakim prawem oceniam innych i robię to z "łatwością"? A takim, że żyjemy w wolnym kraju i możemy mówić, co nam tylko ślina na język przyniesie. Co osiągnąłem? W zasadzie nic. Poza tym, że przez 5 lat funkcjonowania bloga odwiedzono nas ponad 400 000 razy. Co chcę osiągnąć? Myślę, że jeszcze więcej. Chcę, aby ktoś w przyszłości miał pogląd na to, co teraz dzieje się w naszej pięknej gminie. Jeśli ktoś nazywa mnie "zakompleksionym pseudodziennikarzem" m.in. dlatego, że osoba z jego najbliższego otoczenia w poprzednich wyborach przegrała w demokratycznym głosowaniu, to chyba coś jest nie tak. Nie jestem hejterem, bo wszystkie opinie wyrażam podpisując się z imienia i nazwiska. To, że krytycznie podchodzę do pewnych spraw jest chyba całkiem inną kwestią. Szanuję każdego. Także byłego wójta, na którego głosowałem w 2010 roku. Co do poszanowania prywatności: osoba, która po raz trzeci ubiega się o publiczne stanowisko powinna chyba wiedzieć, że prywatności się wyzbywa. Za kim, lub za czym jestem? Za szeroko pojmowaną "normalnością", a przeciwko chamstwu i kołtunerii. Za tym, że każdą nawet najbardziej wrażliwą kwestię mogę poruszyć rozmawiając z kimś oko w oko lub na forum publicznym. Przeciwko temu, że na spotkaniu wyborczym ktoś w moim towarzystwie milczy, a dzień później w swoim bastionie nazywa mnie niemal dywersantem. Powtarzam: jestem za normalnością, a tą  (na dziś) może mi zapewnić tylko jeden kandydat na wójta i nie chodzi tutaj o osobiste lub polityczne sympatie, a o czyste ludzkie relacje. Z pozdrowieniami. Redaktor Wojciechowski. 
czwartek, 13 listopada 2014
Jutro o tej porze komitety wyborcze wyborców będą mogły odetchnąć z ulgą i pewnie wcale nie tak spokojnie czekać do niedzielnych wyborów samorządowych i wieczornych wyników. Przypominam, że od jutra od 24:00 trwa cisza wyborcza, dlatego blokuję możliwość komentowania na blogu. Znikają także sondy przedwyborcze. W jednym z ostatnich postów przedstawiam obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej dotyczące kandydatów na radnych oraz wójtów w tegorocznych wyborach. Z dokumentu dowiecie się gdzie i na kogo możecie głosować. Powodzenia i trafnych wyborów życzę. Wyniki podawać będę w niedzielę na bieżąco na specjalnej planszy, którą zobaczycie w pikczerze posta. 
fot. gminaprzygodzice.pl
KWW Kaźmierczaka prostuje informacje zawarte w gazetce, która ostatnio dotarła w papierowej formie do mieszkańców gminy Przygodzice. Jak pisze redakcja strony www.gminaprzygodzice.pl: "w artykule “Obiecanki, cacanki” wkradł się błąd, mówiący o nieprzekazaniu przez Gminę Przygodzice środków finansowych na pomoc poszkodowanym mieszkańcom z Jankowa Przygodzkiego na Sesji Rady Gminy w czerwcu bieżącego roku". W sprostowaniu mowa jest o tym, że Gmina Przygodzice przekazała na tę pomoc środki z rezerwy w wysokości 45 tysięcy złotych oraz środki własne (stypendia i zasiłki szkolne) w wysokości 4 tysięcy złotych. Czasami tak bywa. Najpierw się napisze, a dopiero potem pomyśli. Podczas wczorajszego spotkania wyborczego w Przygodzicach Przemysław Kaźmierczak przeprosił za ten błąd. Z sali padło jednak przekonanie, że nie do każdego mieszkańca gminy takie sprostowanie dotarło, bo nie każdy korzysta z internetu. 
wtorek, 11 listopada 2014
Postanowiłem przyspieszyć nieco podanie do wiadomości wyników sondy internetowej, którą zamieściłem ostatnio na blogu. Gdybym ogłosił ją znacznie wcześniej, zagłosowałoby na nią znacznie więcej osób. Nie jestem w stanie też ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że głosowanie odbywało się w rzetelny sposób. Sam silnik sondy umieszczony jest na serwerze zewnętrznym. Mimo wszystko prezentuję wyniki sondy. Najchętniej głosowaliście na wójta, mniej chętnie na radnych, choć są wyjątki. Wnioski wyciągnijcie sobie sami :) 
poniedziałek, 10 listopada 2014
Kampania samorządowa wkracza w decydującą fazę. Do ciszy wyborczej pozostało jedynie 5 dni. Komitety Wyborcze z terenu gminy dwoją się, a nawet troją, żeby dotrzeć do potencjalnych wyborców. Za nami wiele spotkań z głosującymi, przed nami wyborczy maraton. W tym poście zobaczycie, gdzie i kiedy będzie można spotkać się z potencjalnymi kandydatami na wójta i radnych z terenu naszej gminy. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach, no i oczywiście do głosowania. W środę ogłosimy wyniki naszych sond internetowych, w których pytaliśmy o ocenę radnych i wójta mijającej kadencji, a także o to kto Waszym zdaniem powinien zostać wójtem na kolejne 4 lata. 
środa, 5 listopada 2014
Jednomandatowe okręgi wyborcze to moim zdaniem największa dobroć płynąca z tegorocznych wyborów samorządowych. Wyborcy mogą postawić na jedną osobę, która przez najbliższe lata będzie ich reprezentować w radzie gminnej, a tym samym powiedzieć STOP politycznym układom i grupom trzymającym władzę. Także w naszej gminie pojawili się kandydaci, którzy samodzielnie idą po mandat. Co ciekawe dwóch z nich odłączyło się od pewnego komitetu wyborczego i postanowiło na własną rękę powalczyć o wygraną. Oto mała analiza.
W komentarzach pytacie o spotkania oraz debaty przedwyborcze, więc odpowiadam. Właśnie otrzymałem maila o tym, że Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Rasiaka zaprasza wszystkich mieszkańców Przygodzic na otwarte spotkanie przedwyborcze, które odbędzie się w sobotę, 8 listopada, o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. "Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej dyskusji. Zależy nam na Państwa obecności" - czytamy w wiadomości. Każdy mieszkaniec wsi oraz gminy zainteresowany wyborami samorządowymi powinien tam zajrzeć. Jest to też okazja, by powiedzieć, co się myśli prosto w oczy, a nie anonimowo obrzucać się błotem. Macie odwagę?
niedziela, 2 listopada 2014
Wzorem poprzedniej kampanii wyborczej powracamy do sondy internetowej. Na pasku z prawej strony (zjedź myszką na dół) można oddać swój głos na radnych i wójta. Zdecydowałem, że zastosuję tutaj wzór ocen szkolnych: od piątki do popularnej "pały". Piątka oznacza całkowitą aprobatę działań, jedynka mówi zaś jednoznacznie: temu komuś już dziękuję! Na każdego kandydata głosować można raz dziennie z jednego adresu IP. Sonda kończy się 12 listopada 2014 roku. Wyniki sondy pokażemy 13 listopada. Do dzieła. Miłej zabawy.
Aktualizacja: zmiana terminu podania wyników sondy do publicznej wiadomości: z 13 na 11 listopada.
fot. Romana Ogórkiewicz
14 listopada 2013 po rozszczelnieniu gazociągu i pożarze panowała tam tak wysoka temperatura, że kompletnie stopiła asfalt. Dziś jest już nowy. W miniony piątek 31 października odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej ulicy Ostrowskiej w Jankowie Przygodzkim. Inwestycja kosztowała blisko 2 miliony złotych. 700 000 przeznaczył na ten cel operator gazociągu Gaz-System, 400 000 podarował Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a pozostałą część wygospodarowano w budżecie powiatu ostrowskiego. Dzięki tym pieniądzom udało się wyremontować cały odcinek Ostrowskiej.
Lepiej późno, niż wcale. Komitet Wyborczy Wyborców obecnego wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka zaprezentował swój program, kandydatów oraz cele na kolejną kadencję. "Aby żyło się lepiej" tak brzmi hasło programu, który przeczytać można na odświeżonej stronie internetowej www.krzysztofrasiak.pl. Krzysztof Rasiak sprawował funkcję włodarza gminy podczas mijającej kadencji 2010-2014, wcześniej był członkiem zarządu powiatu ostrowskiego i wicestarostą. Wśród kandydatów na radnych gminnych zobaczyć wiele dobrze znanych postaci, ale także nowe twarze. Poniżej materiały wyborcze, które udało nam się zebrać. 
sobota, 1 listopada 2014
Dokładnie 5 lat temu w mojej głowie zrodził się pomysł na bloga, który będzie poruszać sprawy związane z życiem gminy Przygodzice. Na początku myślałem tylko o newsach, ale w miarę upływu czasu pojawiały się kolejne pomysły. Szybko znalazłem w osobie Roberta Kaczmarka pomocną dłoń, która z chęcią zaangażowała się w ten projekt. Chwilę potem udało mi się namówić Grzesia Kowalskiego, by czasem też coś dopisał oraz pomagał w tworzeniu bloga. To dzięki świeżości udało nam się zdobyć uznanie wielu internautów, którzy do dziś regularnie zaglądają do nas. Ostatnio, w przeddzień okrągłej 5. rocznicy powstania bloga "pękło" nam 400 000 wyświetleń. Podziękujcie sobie, bo to Wy - Waszymi konstruktywnymi komentarzami powodujecie, że jeszcze istniejemy. Wkrótce zagości u nas kilka nowości. Dziękuję za te piękne miesiące :)
P.S.: Pamiętacie jak wyglądał pierwszy layout naszego bloga? Przypomnijcie sobie oglądając to zdjęcie :)

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA