POLECAMY

niedziela, 25 stycznia 2015
Już w najbliższą sobotę 31 stycznia wielki sprawdzian dla mieszkańców Przygodzic, całej gminy oraz tej części Wielkopolski. Test z pomagania. Na szóstkę zaliczył go już jeden mieszkaniec Przygodzic - Jacek Kubiak, który nie czekał ani chwili, gdy jego genetyczny bliźniak potrzebował pomocy. Teraz Wasza kolej. Zarejestrujcie się w bazie potencjalnych dawców szpiku fundacji DMKS i pomóżcie. To nic nie kosztuje, no może odrobinę wolnego czasu.  Podczas Dnia Dawcy Szpiku w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią m.in.: Skapa, Sachiel, Pamela, Redis, Czerwony Kogut, Diadem, bracia J&J. Więcej na temat akcji "Warto żyć dla kogoś" na oficjalnej stronie: 

sobota, 24 stycznia 2015
Według zapewnień inwestora oraz generalnego wykonawcy budowa II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego ma ruszyć w połowie marca 2015 roku. Dlatego postanowiłem pojechać i sfotografować zajazd "Strugi" dla potomności. Trochę się zaskoczyłem, bo z perspektywy samochodu nie widać jak bardzo ząb czasu nadgryzł to miejsce. Przy okazji budowy obwodnicy przydałby się mały remont tego zajazdu, bo czas zatrzymał się tam jakieś 30 lat temu. Gdy rozpoczną się roboty przy obwodnicy otoczenie tego miejsca zmieni się nie do poznania. Pewnie jeszcze bardziej niż po ostatniej wycince drzew. Macie swoje wspomnienia związane z tym miejscem. Pozytywne, negatywne? Podzielcie się nimi w komentarzach. 
sobota, 17 stycznia 2015
Wybory samorządowe 2014.... Kiedy to było? Łatwo policzyć. Wczoraj minęły dokładnie 2 miesiące. Nie wszyscy zdołali jednak ochłonąć po przegranej, co pokazują na zdjęciach nasi czytelnicy. W Antoninie na pewnym płocie wciąż można znaleźć plakaty z uśmiechniętą twarzą kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do powiatu ostrowskiego - Edmunda Radziszewskiego. Ząb czasu nadgryzł już ulotkę tak, że owa twarz wygląda co najmniej nieapetycznie. Jakaś czerwona się zrobiła. Fuj, aż wstyd. W Czarnymlesie także nie wszyscy uporali się z uprzątnięciem swoich materiałów wyborczych, a tymczasem mieli na to (zgodnie z art. 110 kodeksu wyborczego) 30 okrągłych dni. Inni potrafili. Ani to prawe, ani sprawiedliwe...byleby nie zostały tam dla następnych pokoleń.

czwartek, 8 stycznia 2015
Radni gminy Przygodzice zdecydowali na co przeznaczą nasze pieniądze. Rada negowana w poprzedniej kadencji za nierównomierne rozporządzanie środkami, tym razem postanowiła podzielić kasę "po równo". Zyska jednak największy - Przygodzice. Plany są umiarkowanie optymistyczne dla reszty miejscowości. Wśród ważnych inwestycji jest m.in. dokończenie budowy sali gimnastycznej w Przygodzicach za ponad 3 miliony złotych,  zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Jankowie Przygodzkim oraz kilka drogowych kwestii. Oto lista wszystkich rzeczy do wykonania w 2015 roku. Inwestycje mają pochłonąć 5 milionów złotych. 

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA