POLECAMY

poniedziałek, 15 maja 2017
Została powołana do życia w 1907 po to, by służyć lokalnej społeczności. I tak jest do dziś. W 2017 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach obchodzi swoje 110-lecie. Jubileusz połączono z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Uroczystość z udziałem sztandarów z wielu innych jednostek z terenu całego powiatu odbyła się wczoraj 14 maja w Przygodzicach. Poprzedziły ją przemarsz do miejscowego kościoła oraz msza święta w intencji druhów. W obchodach uczestniczyło kilkaset osób, łącznie z parlamentarzystami, włodarzami lokalnych samorządów oraz władzami Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorami obchodów byli starosta ostrowski Paweł Rajski, Zarząd Oddziału Powiatowego  ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim, wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Przygodzicach. Poniżej fotografie oraz kilka filmików z imprezy, a także relacja lokalnej Telewizji Proart. 


Z kronikarskiego obowiązku muszę powiedzieć, że korowód złożony z pocztów sztandarowych wyruszył spod Chaty Regionalnej, gdzie strażacy się wcześniej zebrali. W kościele miejscowym kościele Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Przygodzicach strażaków przywitał ksiądz proboszcz Marcin Taisner, ale nie on jeden był gospodarzem mszy świętej. Koncelebrowali ją także delegat Biskupa kaliskiego ks. Prałat Aleksander Gendera oraz ks. Piotr Kuświk - Powiatowy Kapelan strażaków. 

Poczty sztandarowe prowadzone przez orkiestrę dętą z Ołoboku weszły do kościoła.

Na zdjęciu delegat biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka ksiądz Aleksander Gendera. 
Na zdjęciu m.in. Andrzej Morta (były komendant PSP w Ostrowie Wielkopolskim - od lewej), Przemysław Kaźmierczak ( prezes ZOSP RP w Ostrowie Wielkopolskim, Jacek Wiśniewski - obecny komendant PSP w Ostrowie. W pierwszym rzędzie Janina Wojtasiak, przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice, Krzysztof Rasiak wójt Gminy Przygodzice oraz Kazimierz Niziołek, radny Gminy Przygodzice. 

Poczty sztandarowe.


Po mszy świętej strażacy oraz zaproszeni goście przeszli w pochodzie spod kościoła do miejscowego Ośrodka Kultury i Sportu. To właśnie tam znajduje się remiza OSP Przygodzice i tam wręczono m.in. pamiątkowe medale oraz medale dla zasłużonych strażaków. Uroczystość trwała około godziny. 


Przemawia Przemysław Kaźmierczak - członek prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego a także Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP w Ostrowie Wielkopolskim. 


Wyróżnienia oraz medale otrzymali nie tylko strażacy. 

Zaproszeni goście.Oto relacja Telewizji Proart z obchodów. 
0 komentarze :

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA