POLECAMY

piątek, 15 grudnia 2017
fot. Jarosław Grabarek
Często mówimy, że żeby było dobrze, to najpierw musi być źle, ale w przypadku tej drogi powiatowej czyli ulicy Jankowskiej w Wysocku Małym jest - mówiąc oględnie - źle, bo inne słowa też cisną się na usta. Mieszkańcy mają już dość, bo taki stan rzeczy utrzymuje się już od kilku dobrych miesięcy. Kiedy się to skończy? Pytają podkreślając dodatkowo, że gruntowna przebudowa Jankowskiej odcięła ich od nie tylko od świata, ale nawet ewentualnej pomocy. Nie przejedzie tamtędy żadna karetka, a domów na całej długości Jankowskiej jest przynajmniej kilkadziesiąt. W takich warunkach dzieci chodzą do szkoły. Zobaczcie na filmie poniżej. 

Nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców Jankowskiej w Wysocku Małym. Można powiedzieć, że budowa drogi nawet się jeszcze nie rozpoczęła! Otóż z naszych informacji wynika, że inwestorem na placu budowy, który można oglądać poniżej jest Gmina Przygodzice. Zarządca drogi powiat ostrowski przekazał plac budowy przygodzickiemu samorządowi, by ten wykonał tam kompleksowo budowę kanalizacji sanitarnej, co się właśnie w tym momencie realizuje i co stworzyło taki, a nie inny obraz tej drogi.

fot. Jarosław Grabarek
Na swoim facebooku jeden z mieszkańców zrobił relację na żywo, w której pokazał jak fatalnie dziś wygląda ulica Jankowska. Po chwili napisał także, że odezwał się do niego starosta ostrowski Paweł rajski. Oto, co ma w tej sprawie do powiedzenia włodarz powiatu.

- Jak mnie osobiście poinformował Pan Starosta Paweł Rajski, ten moment inwestycji należy do Gminy Przygodzice, a nie do Powiatu, do którego należy droga. Tak czy inaczej wybór metody prac przez firmę Drog-Bud jest niewłaściwy. Inwestycją Powiatu będzie zapewne piękna nawierzchnia, która nie rozsypie się po 3 miesiącach. Bo przecież do tej pory był zakaz dla pojazdów powyżej 12t a tiry jeździły - napisał Jarosław Grabarek.

Remont drogi ma zakończyć się .... dopiero wiosną 2018 roku. Do tego czasu mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, choć wierzymy, że może być to w takiej sytuacji trudne. Droga zamykana jest dla ruchu odcinkami, stąd też te utrudnienia wynikające z organizacji ruchu. Ponadto mieszkańcy i zmotoryzowani narzekają na liche oznakowanie tej drogi. Ich zdaniem właściwie znaków nie ma, co wprowadza kierowców w błąd.

- Brak informacji od str. ul wrocławskiej ze droga nieprzejezdna... - tłumaczy na naszym profilu FB Paulina.
- Ostatnio wjechałem tam samochodem z przyczepką nie wiedząc ze jest remont. Był tylko znak o ograniczeniu prędkości i nic poza tym(jakieś 2 tyg temu). Skończyło się an stracie kołpaka ale było blisko urwania koła. Tragicznie to wygląda - napisał na facebooku PrzygodziceBlogspot Miłosz. 

Mamy też dobre informacje dla mieszkańców Jankowskiej. Przekazuje je OSP Wysocko Małe.

Szanowni Państwo, 
ze względu na trudny (wręcz niemożliwy) dojazd do posesji przy ul. Jankowskiej w Wysocku Małym, właściciele samochodów mogą parkować auta na placu przy sali wiejskiej. Plac w nocy będzie oświetlony.

wideo Jarosław Grabarek

1 komentarze :

Anonimowy pisze...

Aaa czyli generalnie, nie planują póki nie skończyli nawet utwardzić tej drogi, wyrównać, ubić, bo po co? :D Nie no wspaniale, tylko czekać aż wszyscy mieszkańcy zrobią zbiorowy pozew o odszkodowanie za uszkodzenia zawieszenia... albo i nawet zdrowia własnego ;)

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA