POLECAMY

Kapela "Boćki" w Przygodzicach powstała 3 czerwca 2009 roku. Funkcjonuje przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Nazwa kapeli pochodzi od popularnych na całym świecie boćków z gniazda przy Urzędzie Gminy w Przygodzicach. Muzycy ćwiczą zazwyczaj w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury, skąd jak na dłoni widać gniazdo z ptakami. Stąd wła śnie nazwa "Boćki". Muzycy koncertują często wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca "Przygodzice" oraz chórem Koła Gospodyń Wiejskich "Baryczanki". Kapela posiada również swój własny repertuar i opracowuje nowe projekty. Chętnie występuje na różnych uroczystościach, dożynkach, przeglądach i koncertach.

A oto oficjalna prezentacja dorobku Kapeli "Boćki":

Kapela "Boćki" przygrywa Zespołowi Pieśni i Tańca Przygodzice od wielu lat. Podczas jubileuszu 30-lecia ZPiT była okazja do prezentacji umiejętności zespołu. Oto "Polka Boćki".Skład Kapeli: 


Leszek Łuczak - vocal, skrzypce, trąbka, bęben 
Paulina Łuczak - vocal 
Roman Kowalczyk - kontrabas, puzon 
Michał Spławski - klarnet 
Jarosław Błoch - klarnet 
Andrzej Jedwabny - instrumenty klawiszowe, akordeon
Roman Gosławski - akordeonKontakt:

Kapela "Boćki"
Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach
ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice
Telefon/Fax: 062-592-70-11
Telefon kom. 666262814, 506069712
e-mail: gokp@osw.pl

www.gminaprzygodzice.info/p/kapela-bocki.htmlPRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA