POLECAMY

wtorek, 26 kwietnia 2016
fot. Dawid Karwatka
Gmina Przygodzice na przestrzeni ostatniego roku zapisała się w świadomości całej Polski jako jeden z głównych ośrodków profilaktyki rówieśniczej. To właśnie młodzież z Przygodzic oraz okolic w ubiegłym roku stworzyła profilaktyczny film "Dopalacze niszczą życie",  który w tym momencie na kanale YouTube wyświetlono już ponad 47 tysięcy razy. Właśnie w Przygodzicach powołano niedawno PaTPORT - grupę młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie gminy. W ramach programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty" planowane są wszelakie inicjatywy odciągające młodych ludzi od uzależnień. Nie tylko tych związanych z używkami. 


Oficjalną inaugurację grupy profilaktycznej, która działać będzie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach zaplanowano na 19 kwietnia 2016 roku. Aktu erekcyjnego dokonano w salach przygodzickiego GOK-u w obecności młodzieży, samorządowców oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 

Kapitanem PatPORT-u została Klaudia Pietrzykowska (jedna z aktorek biorących udział w produkcji pt. "Dopalacze niszczą życie"). Do kapitana dołączyli: Karolina Kopras, Agata Chwołka, Patrycja Tkacz, Eryk Bączkiewicz i Kamil Zdobylak, który będą wspierać Klaudię w działaniach. Przy okazji młodzi ludzie dowiedzieli się czym są środki psychoaktywne i dlaczego warto trzymać się od nich z daleka oraz dlaczego cyberprzemoc to kolejne wyzwanie, przed którym stoi właśnie świat. Opiekunami grupy zostali Robert Kaczmarek oraz Dariusz Sosiński. 

Na zdjęciach poniżej można znaleźć również następujące osoby:


Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Piotr Wilkowski, Komendant Komisariatu Policji w Odolanowie podinsp. Mirosław Józefiak, kierownik Posterunku Policji w Przygodzicach asp. sztab. Artur Gierczyk, koordynator PaT sierż. Małgorzata Łusiak i nadkom. Krzysztof Kula. Krzysztof Rasiak - wójt gminy Przygodzice, Janina Wojtasiak - Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice oraz Damian Kołacki - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 


Fotorelacja Dawida Karwatki. 


Polecamy Waszej uwadze film "Dopalacze niszczą życie". 


2 komentarze :

Anonimowy pisze...

W skuteczność tego typu inicjatyw nie wierzę, ale warto było tutaj wejść i przeglądnąć zdjęcia. Rzeczniczka ostrowskiej policji zawsze się dobrze na nich prezentuje :D

Robert Kaczmarek pisze...

PaT to twórcza profilaktyka młodzieżowa w działaniu bez żadnych fikcji i ulotek. Program ten nie ma charakteru żadnej akcyjności i konkurencyjności. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. To najlepsza forma profilaktyki rówieśniczej. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka a to jest najważniejsze! Pozdrawiam

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA