Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Woda zagraża miejscowości Ludwików [FOTO + WIDEO]

Tak jak wspominaliśmy wcześniej - fala powodziowa z gór ostrzeszowskich dociera do Gminy Przygodzice. Lokalne rzeki i rzeczki przybierają niebezpiecznie na sile. Tak jest w przypadku małego strumyka o nazwie Dąbrówka w Ludwikowie. 

Spiętrzona woda kumuluje się w lesie i na łąkach, mały prześwit uniemożliwia odebranie tak wielkich ilości brudnej wody. Jak widać na zdjęciach poniżej konieczne było ułożenie worków z piaskiem, by woda z rzeczki nie przelewała się przez ulicę wrocławską (kierunek Antonin - Wrocław). Choć miejscu już zabezpieczono, jest wciąż realne zagorżenie, że w obliczu większych opadów deszczu spore ilości wody przeleją się przez ulicę i zaczną wdzierać się na osiedle domów w Ludwikowie.

Zobacz ten teren na mapie:

Na razie nie pada, więc sytuacja jest w miarę opanowana. Oto fotorelacja z usypanych już wałów przeciwpowodziowych - zdjęcia są kiepskiej jakości, ale ważne, że obrazują ten problem. 


...Po prawej stronie widać drogę krajową nr 25 z Antonina do Wrocławia. Mało co i ta woda zacznie się przelewać.....


...oto główny sprawca podmoknięć - rzeczka Dąbrówka - teraz to już raczej "rzeka"...

...prowizoryczne kanaliki, byleby woda nie przedarła się do Ludwikowa.......spiętrzona Dąbrówka zrobiła małe jezioro......oto widok Dąbrowki od strony Ostrzeszowa, stamtąd idzie fala kulminacyjna ....
Zobacz filmik:Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie