Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Woda zagraża miejscowości Ludwików [FOTO + WIDEO]

Tak jak wspominaliśmy wcześniej - fala powodziowa z gór ostrzeszowskich dociera do Gminy Przygodzice. Lokalne rzeki i rzeczki przybierają niebezpiecznie na sile. Tak jest w przypadku małego strumyka o nazwie Dąbrówka w Ludwikowie. 

Spiętrzona woda kumuluje się w lesie i na łąkach, mały prześwit uniemożliwia odebranie tak wielkich ilości brudnej wody. Jak widać na zdjęciach poniżej konieczne było ułożenie worków z piaskiem, by woda z rzeczki nie przelewała się przez ulicę wrocławską (kierunek Antonin - Wrocław). Choć miejscu już zabezpieczono, jest wciąż realne zagorżenie, że w obliczu większych opadów deszczu spore ilości wody przeleją się przez ulicę i zaczną wdzierać się na osiedle domów w Ludwikowie.

Zobacz ten teren na mapie:

Na razie nie pada, więc sytuacja jest w miarę opanowana. Oto fotorelacja z usypanych już wałów przeciwpowodziowych - zdjęcia są kiepskiej jakości, ale ważne, że obrazują ten problem. 


...Po prawej stronie widać drogę krajową nr 25 z Antonina do Wrocławia. Mało co i ta woda zacznie się przelewać.....


...oto główny sprawca podmoknięć - rzeczka Dąbrówka - teraz to już raczej "rzeka"...

...prowizoryczne kanaliki, byleby woda nie przedarła się do Ludwikowa.......spiętrzona Dąbrówka zrobiła małe jezioro......oto widok Dąbrowki od strony Ostrzeszowa, stamtąd idzie fala kulminacyjna ....
Zobacz filmik:Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie