Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

"Sport drzemie w każdym z nas"

"Sport drzemie w każdym z nas" pod takim własnie hasłem w minionym tygodniu odbyła się XI już Ogólnopolska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Areną zmagań sportowych był teren boiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Podstawowym celem XI Spartakiady Osób Niepełnosprawnych było propagowanie zdrowego trybu życia, ale także integracja osób niepełnosprawnych z osobami w pełni sprawnymi. 

"W tym roku udział w niej wzięło 51 drużyn z Polski i goście z Niemiec (Dillingen). Do Przygodzic 26 maja przyjechało około tysiąca osób, zawodników i ich opiekunów. Zawodnicy występowali w ponad 20 dyscyplinach lekkoatletycznych i rekreacyjnych. Podczas Spartakiady odbyła się też VIII „Wojewódzka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych" w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. " - czytamy na stronie internetowej www.przygodzice.pl


Ostatecznie zwyciężył Warszat Terapii Zajęciowej „Szczęśliwa 12-ka" z Konina z dorobkiem 117,5 punktów. Sukces "Szczęśliwej 12-ki" przełamał wieloletnie pasmo zwycięstw WTZ Przygodzice z siedzibą w Ostrowie Wlkp, który w tym roku zdobył 113 pkt.


Dalsze miejsca:


III. Reprezentacja Powiatu Ostrzeszowskiego - 96,0 pkt.


IV. WTZ Czeszewo,
V. WTZ Wągrowiec,
VI. WTZ Grzałki,
VII. WTZ Gniezno,
VIII. WTZ Krotoszyn,
IX. WTZ Środa,
X. Reprezentacja powiatu Pilskiego.


Oto informacje o szczegółowych osiągnięciach poszczególnych zawodników:


Na wysoki wynik WTZ Przygodzice wpływ miały sukcesy: zwycięstwo w biegu na 100 m mężczyzn (Maciej Bok), zwycięstwo w biegu na 200 m mężczyzn (także Maciej Bok), I miejsce w sztafecie 4 x 100 m kobiety + mężczyźni (Maciej Chleboś, Maciej Bok, Agnieszka Janota i Jolanta Robotnikowska), w rzutach do kosza - I miejsce zajął Mikołaj Grzesiek, w rzucie piłeczką palantową - I miejsce Maciej Bok. W VIII „Wojewódzkiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych" w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego I miejsce przypadło WTZ „Szczęśliwa 12-ka" z Konina - 141,5 punktów, II - WTZ Przygodzice (137 pkt.) i III - Reprezentacja Powiatu Ostrzeszowskiego (120 pkt.)


Oto fotorelacja z tej imprezy. Źródło: www.przygodzice.plKomentarze

Jesteśmy też na Instagramie