Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

"Sport drzemie w każdym z nas"

"Sport drzemie w każdym z nas" pod takim własnie hasłem w minionym tygodniu odbyła się XI już Ogólnopolska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Areną zmagań sportowych był teren boiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Podstawowym celem XI Spartakiady Osób Niepełnosprawnych było propagowanie zdrowego trybu życia, ale także integracja osób niepełnosprawnych z osobami w pełni sprawnymi. 

"W tym roku udział w niej wzięło 51 drużyn z Polski i goście z Niemiec (Dillingen). Do Przygodzic 26 maja przyjechało około tysiąca osób, zawodników i ich opiekunów. Zawodnicy występowali w ponad 20 dyscyplinach lekkoatletycznych i rekreacyjnych. Podczas Spartakiady odbyła się też VIII „Wojewódzka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych" w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. " - czytamy na stronie internetowej www.przygodzice.pl


Ostatecznie zwyciężył Warszat Terapii Zajęciowej „Szczęśliwa 12-ka" z Konina z dorobkiem 117,5 punktów. Sukces "Szczęśliwej 12-ki" przełamał wieloletnie pasmo zwycięstw WTZ Przygodzice z siedzibą w Ostrowie Wlkp, który w tym roku zdobył 113 pkt.


Dalsze miejsca:


III. Reprezentacja Powiatu Ostrzeszowskiego - 96,0 pkt.


IV. WTZ Czeszewo,
V. WTZ Wągrowiec,
VI. WTZ Grzałki,
VII. WTZ Gniezno,
VIII. WTZ Krotoszyn,
IX. WTZ Środa,
X. Reprezentacja powiatu Pilskiego.


Oto informacje o szczegółowych osiągnięciach poszczególnych zawodników:


Na wysoki wynik WTZ Przygodzice wpływ miały sukcesy: zwycięstwo w biegu na 100 m mężczyzn (Maciej Bok), zwycięstwo w biegu na 200 m mężczyzn (także Maciej Bok), I miejsce w sztafecie 4 x 100 m kobiety + mężczyźni (Maciej Chleboś, Maciej Bok, Agnieszka Janota i Jolanta Robotnikowska), w rzutach do kosza - I miejsce zajął Mikołaj Grzesiek, w rzucie piłeczką palantową - I miejsce Maciej Bok. W VIII „Wojewódzkiej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych" w ramach współzawodnictwa o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego I miejsce przypadło WTZ „Szczęśliwa 12-ka" z Konina - 141,5 punktów, II - WTZ Przygodzice (137 pkt.) i III - Reprezentacja Powiatu Ostrzeszowskiego (120 pkt.)


Oto fotorelacja z tej imprezy. Źródło: www.przygodzice.plKomentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie