Najnowszy post

Zadbaj o "Czyste Powietrze". Zacznij od siebie

W Urzędzie Gminy w Przygodzicach uruchomiono punkt informacyjno-konsultacyjny, w którym dowiemy się wszystkiego o programie "Czyste Powietrze", a przy okazji złożymy wniosek. Dotacje możemy otrzymać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Co należy zrobić, aby otrzymać dofinansowanie? Pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Oto one.

20 tys. kur poszło z dymem. Pożar kurnika w Jankowie Przygodzkim [WIDEO]

20 tys. kur spłonęło w piątkowym pożarze kurnika w Jankowie Przygodzkim (gm. Przygodzice) koło Ostrowa Wielkopolskiego. Straty oszacowano na prawie milion złotych. Do gaszenia pożaru użyto 18 tys. litrów wody, ktore na miejsce zdarzenia przywieziono specjalną cysterną.
Zobacz filmiki z tego zdarzenia. Był piątek 24 września około południa. Straż pożarna w Ostrowie Wielkopolskim dostała zgłoszenie o pożarze kurnika w Jankowie Przygodzkim (gm. Przygodzice, pow. ostrowski). Natychmiast wysłano kilka zastepów straży pożarnej. Wkrótce okazało się, że było to jednak za mało. Ostrowska straż twierdzi, że w akcji brało udział nawet 50 strażaków. 

Przygodzice blog prezentuje filmik nadesłany przez Macieja Kaminskiego. Wraz z nim mamy też komentarz autora zdjęć. Internauta zauważa, że z miejsca pożaru biło niesamowite ciepło. 

- Nie można było podejść nawet na 30-40 metrów - dodaje. 

Ostrowska straż pożarna odganiała gapiów, którzy przyglądali się płonącym kurczętom. Dostało się podobno nawet przedstawicielowi Polskiej Agencji Prasowej oraz operatorowi TV Proart. Autorom zdjęc udało się jednak podejść od innej strony budynku. 

Według niektórych przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez ekipę, która robiła jakieś remonty na terenie kurnika. Wyjaśnianiem przyczyny tego zdarzenia zajmie się Policja. 

Poniżej filmiki autorstwa Macieja Kaminskiego.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie