Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Zebranie Towarzystwa Miłośników Przygodzic

17 marca w sali sesyjnej Ośrodka Kultury i Sportu w Przygodzicach odbyło się kolejne spotkanie członków Towarzystwa Miłośników Przygodzic. Najważniejsze sprawy, jakie na nim omówiono to przede wszystkim nowe wydawnictwo - "Przewodnik po gminie Przygodzice" oraz wycieczkę, jaka czeka przed członkami Towarzystwa w maju. Miłośnicy Przygodzic mieli także okazję zobaczyć najnowszy film Artura Homana pt. "Rytmy natury w Dolinie Baryczy". Szersza relacja ze spotkania poniżej. 


Dodatkowo w spotkaniu uczestniczył radny gminy Przygodzice – Bogusław Lipiński. Na początku program zebrania przedstawił i powitał wszystkich zebranych przewodniczący Zarządu Towarzystwa - Robert Karczmarek. Kolejno oznajmił wszystkim, że Pani Ewa Szpot, dotychczasowy sympatyk Towarzystwa została nowym członkiem Stowarzyszenia. W ten sposób powiększyło się grono członków jednego z najstarszych regionalnych organizacji pozarządowych.

Kolejno omówiono nowe wydawnictwo Towarzystwa, tj. „Przewodnik po gminie Przygodzice”, którego otrzymali nieodpłatnie z rąk przewodniczącego wszyscy członkowie.

W następnej części spotkania Wacław Urbankiewicz przedstawił wszystkim zebranym propozycję majowej wycieczki Towarzystwa. Dla uatrakcyjnienia wystąpienia przy pomocy prezentacji multimedialnej opowiedział o atrakcjach Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Propozycja ta znalazła duże uznanie wśród ponad 20 zebranych.

Następnie przypomniano o zbliżających się obchodach 20-lecia Towarzystwa Miłośników Przygodzic, które przypada na marzec 2012 r. W luźnej dyskusji przedstawiono wstępne plany i zamierzenia związane z tą ważną uroczystością.

Na końcu spotkania wyświetlono film „Rytmy natury w Dolinie Baryczy” Artura Homana autora scenariusza, reżyserii i zdjęć do filmu. Oboje ze współautorką zdjęć, żoną Saturniną mieszkają w Ostrowie Wielkopolskim i należą do najbardziej znanych w kraju fotografików przyrody. Film ten otrzymał I nagrodę w kategorii „Film przyrodniczy” na I Przeglądzie Filmów Przyrodniczych „Jeziorsko 2010”.

Całości towarzyszyła miła i luźna atmosfera.
Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie