Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Powiat sprzedaje grunty. Większość z nich jest w Przygodzicach.

Jak podała wczoraj TV Proart około 18 procent całej powierzchni Przygodzic jest własnością powiatu ostrowskiego - to aż 200 hektarów! Jak dodaje to ostrowskie medium połowę z tej powierzchni dzierżawią okoliczni rolnicy. Teraz powiat nosi się z zamiarem sprzedaży gruntów. W ten sposób chce uzdrowić sytuację w swojej kasie - ma tam powiem aż 50 milionowy dług. Rolnicy nie mają się czego obawiać - podobno to oni mają mieć pierwszeństwo przy ewentualnym wykupie terenów. Poniżej znajdziecie informację TV Proart "Powiat sprzedaje grunty" z 24 maja 2011 roku. 

Komentarze

 1. Czy to aby nie byly wojt Garbaciak przekazywal grunty powiatowi? Oczywiscie jest to retoryczne i ironiczne pytanie.Taka polityka doprowadzila do pogorszenia systuacji gminy. Cale szczescie, ze kolejny wojt Kaźmierczak "uprawial" inna polityke...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak tylko to teraz koledzy byłego wójta Kaźmierczaka chcą wszystko sprzedać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosze Cie, nie zalamuj mnie. Od kiedy powiat to "rodzina" Kazmierczaka? Jak juz to obecny wojt, byly wicestarosta, powinien, z racji pelnionej wczesniej funkcji, miec chody w powiecie ostrowskim (pomimo zmiany warty rowniez tam). W koncu to on na spotkaniu przedwyborczym (w Przygodzicach) powiedzial, ze wie jak funkcjonuje powiat, jak pewne sprawy "przyspieszyc" itd

  A tak w ogole to mowimy o ziemiach, ktore gmina oddala powiatowi bynajmniej nie za czasow Kazmierczaka. Wracajac do meritum nie kazdego rolnika bedzie stac na wykup. Zreszta nie chodzi tu tylko i wylacznie o rolnikow. Na pewno bedzie jakas osoba poszkodowana (jakos nie trafia do mnie argument, ze wszyscy na tym skorzystaja, nikt nie bedzie poszkodowany). A taki lagodzacy tekst to nic innego jak piarowa sciema.

  OdpowiedzUsuń
 4. Edgar Alan Poe29 maja 2011 11:22

  Żałosne są te wasze polityczne docinki.....Myślałem, że skończyły się już dawno....no, w końcu na tym blogu napisano, że kampania wyborcza 2014 już się zaczęła...szczera prawda

  OdpowiedzUsuń
 5. No przecież Kaźmierczak startował z namaszczenia PO, a to oni teraz trzymają ster w powiecie... ale wracając do ziemi kiedyś byłem za tym, że niech ona jest w rekach samorządu a nie trafiła pod ANR bo była by od razu sprzedana, teraz jednak twierdzę, że mogła tam trafić bo przynajmniej wykupili by ją rolnicy i z pewnością nie za taką cenę jak teraz wystawi ją starostwo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie