Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Chata pełna historii [FOTO]

W jednym z ostatnich wydań "Gazeta ostrowska" ukazał się obszerny artykuł autorstwa Renaty Weiss na temat "Chaty regionalnej" w Przygodzicach. Znajdziemy w nim m.in. historię tego budynku - warto przypomnieć, że został on oddany do użytku 3 maja 2007 roku w Święto Konstytucji. Wcześniej Chata była w fatalnym stanie. Po przejęciu obiektu z rąk powiatu ostrowskiego za gminne pieniądze została odrestaurowana. Teraz wspólnie ze Skwerem Luitre stanowi nierozerwalny element przygodzickiego krajobrazu. Zachęcamy do przeczytania tego artykułu, którego zdjęcie przedstawiamy poniżej. Znajdziecie tam także nasze archiwalne zdjęcie z budowy obiektu oraz aktualny wygląd budynku. Renata Wiess, Chata pełna historii, Gazeta Ostrowska Nr 29 (1556)

Poniżej zdjęcia archiwalne z przebudowy "Chaty regionalnej". Ich autorem jest Robert Kaczmarek. Komentarze

 1. Widocznie autor zdjęć nie zna przepisów o prawach autorskich obowiązujących w Polsce. Na naukę nie jest nigdy za późno. Gratulacje dla administratora strony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Promowanie siebie przy okazji czyjegoś tekstu jest nieetyczne i sprzeczne z prawami autorskimi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za komentarze.

  Nikt się tutaj nie promuje - a jeśli już cokolwiek promujemy, to raczej naszą gminę i same Przygodzice.

  Nie odbieram autorstwa tego artykułu Pani Renacie a jedynie zachęcam do jego przeczytania. Fakt przypis poprawiłem.

  Mógłby już Pan skończyć z tymi zgryźliwymi komentarzami, bo sam Pan święty w tej materii nie jesteś.

  Pozdrawiam
  Tomasz Wojciechowski
  administrator strony

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie