Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Gmina Przygodzice tańcem stoi! [FOTO]

28 kwietnia w Koninie odbył się Ogólnopolski Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta, w którym oceniani byli tancerze z całej Polski. O godz. 10:00 zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. O godz. 14:00 zobaczyliśmy tancerzy bardziej zaawansowanych a o 18:00 - najstarsze pary, występujące w klasie tanecznej B, C, D i w mocniej rozbudowanych choreografiach. Świetnie na turnieju zaprezentowali się tancerze z naszej gminy! Gratulujemy! Poniżej krótka relacja wraz ze zdjęciami. 

Sam turniej to wiele akcentów z gminy. Gmina Przygodzice i Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach wsparły imprezę, a tancerze z naszej gminy osiągnęli znakomite rezultaty za co im z całego serca gratulujemy!

Tancerze turniejowi z gminy Przygodzice:

Zieleziński Jakub & Kurek Wiktoria – 2 x I miejsce (klasa C),
Maćkowiak Szymon & Banach Sandra –I miejsce (klasa E),
Błażej Piechowiak & Paulina Zwierz (Ostrów Wlkp.) – II miejsce ( klasa D),
Wasiela Jakub & Sójka Zofia – II miejsce.

Gminę na tym ogólnopolskim turnieju reprezentowali: Zenon Walczak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach i Robert Kaczmarek – Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rekreacji Rady Gminy Przygodzice, przy wsparciu rodzin zawodników turniejowych.

Dodajmy, że w tanecznych zmaganiach można było wywalczyć m.in. puchar prezydenta miasta Konina, które wsparło m.in. finansowo tę imprezę oraz wiele innych pucharów i nagród ufundowanych przez kilkunastu sponsorów. Najmłodsi uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale.

W przygotowanie tej imprezy zaangażowały się wspólnie Koniński Dom Kultury, Studio Tańca Escudo i Radio Planeta FM. W konkursie zatańczyło ponad 150 par z całej Polski i ponad setka dzieci z Konina.
Całości towarzyszyła wspaniała atmosfera i mnóstwo niezapomnianych atrakcji.

fot. i tekst: Robert Kaczmarek


Komentarze

  1. Mala poprawka Jakub Zielezinski i Wiktoria Kurek klasa taneczna 'C'

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje, oczywiście, że klasa C - najwyższa spośród par turniejowych w naszej gminie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Trzeba trzymać rękę na pulsie.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie