Najnowszy post

Rekordowa temperatura w lutym. Tak ciepło nie było od 30 lat

25 lutego 2021 padł rekord temperatury w lutym, oczywiście od momentu notowania. Termometry w Makowie Podhalańskim pokazały aż 22,1 stopnia. Jest to najwyższa temperatura w historii lutowych pomiarów. Poprzednio ustanowiony rekord pochodzi z 25 lutego 1990 r. z tej samej stacji zlokalizowanej na południu Polski. W gminie Przygodzice także było wczoraj gorąco, ale czy padł rekord temperatury? Tego nie jestem w stanie powiedzieć, bo statystyk tutaj nikt nie prowadzi. Na pewno temperatura zbliżyła się do 20 stopni. 

Gmina Przygodzice tańcem stoi! [FOTO]

28 kwietnia w Koninie odbył się Ogólnopolski Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta, w którym oceniani byli tancerze z całej Polski. O godz. 10:00 zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. O godz. 14:00 zobaczyliśmy tancerzy bardziej zaawansowanych a o 18:00 - najstarsze pary, występujące w klasie tanecznej B, C, D i w mocniej rozbudowanych choreografiach. Świetnie na turnieju zaprezentowali się tancerze z naszej gminy! Gratulujemy! Poniżej krótka relacja wraz ze zdjęciami. 

Sam turniej to wiele akcentów z gminy. Gmina Przygodzice i Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach wsparły imprezę, a tancerze z naszej gminy osiągnęli znakomite rezultaty za co im z całego serca gratulujemy!

Tancerze turniejowi z gminy Przygodzice:

Zieleziński Jakub & Kurek Wiktoria – 2 x I miejsce (klasa C),
Maćkowiak Szymon & Banach Sandra –I miejsce (klasa E),
Błażej Piechowiak & Paulina Zwierz (Ostrów Wlkp.) – II miejsce ( klasa D),
Wasiela Jakub & Sójka Zofia – II miejsce.

Gminę na tym ogólnopolskim turnieju reprezentowali: Zenon Walczak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach i Robert Kaczmarek – Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rekreacji Rady Gminy Przygodzice, przy wsparciu rodzin zawodników turniejowych.

Dodajmy, że w tanecznych zmaganiach można było wywalczyć m.in. puchar prezydenta miasta Konina, które wsparło m.in. finansowo tę imprezę oraz wiele innych pucharów i nagród ufundowanych przez kilkunastu sponsorów. Najmłodsi uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale.

W przygotowanie tej imprezy zaangażowały się wspólnie Koniński Dom Kultury, Studio Tańca Escudo i Radio Planeta FM. W konkursie zatańczyło ponad 150 par z całej Polski i ponad setka dzieci z Konina.
Całości towarzyszyła wspaniała atmosfera i mnóstwo niezapomnianych atrakcji.

fot. i tekst: Robert Kaczmarek


Komentarze

  1. Mala poprawka Jakub Zielezinski i Wiktoria Kurek klasa taneczna 'C'

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje, oczywiście, że klasa C - najwyższa spośród par turniejowych w naszej gminie:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Trzeba trzymać rękę na pulsie.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie