Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Tłumy na targach w Przygodzicach - podsumowanie [FOTO+WIDEO]

XIII Targi rolno-ogrodnicze za nami. Pora je podsumować. Wczoraj Przygodzice odwiedziło kilka, jak nie kilkanaście tysięcy osób. Wystawiło się na nich dokładnie 205 wystawców praktycznie z całej Polski. Powierzchnia wystawiennicza to około 7 tys. metrów kwadratowych, a cała powierzchnia targów to 5 hektarów. Tyle liczb. Ważniejsze było to, że po raz kolejny do Przygodzic zjechali się mieszkańcy Południowej Wielkopolski i nie tylko. Widzieliśmy tablice rejestracjyjne z Kalisza, Krotoszyna, Kępna czy nawet Oleśnicy. Pogoda dopisywała, a to bardzo ważne w przypadku takich imprez. Pewne utrudnienia w ruchu na krajowej "11" były, ale przy takim zainteresowaniu nie mogło być inaczej. Targi odbyły się pod hasłem "Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu". Poniżej krótka fotorelacja oraz link do relacji TV Proart z imprezy. 

Pierwsi goście przybyli na teren ZSP CKU w Przygodzicach już po godzinie 8 rano. Czekało na nich 205 wystawców, a dominującą branżą była branża ogrodnicza (wystawcy zajęli około 40 procent całej powierzchni wystawienniczej). To przede wszystkim stoiska z iglakami, kwiatami, nasionami ale i elementami architektury ogrodowej. 

Stoiska z iglakami cieszyły się ogromną popularnością.
Targi to dobra okazja, by kupić krzewy wprost od producenta. 

Targi to, jak powiedział starosta ostrowski Paweł Rajski -
symbol zbliżającej się wiosny

O godzinie 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie XIII Targów Rolno-Ogrodniczych w Przygodzicach. Przemawiali m.in. starosta ostrowski Paweł Rajski oraz wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Przygrywała kapela ludowa "Boćki", tańczył Zespół Pieśni i Tańca z Przygodzic. 

Słowo wstępne starosty ostrowskiego - Pawła Rajskiego.

Gości powitał także wójt gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak.

Na targach w Przygodzicach można było spotkać wystawców, którzy przyjechali tam po to, by sprzedać sprzęt rolniczy. Traktory, kombajny oraz inne pojazdy i urządzenia potrzebne czy to w polu, czy w gospodarstwie. To jedne najbardziej widowiskowych wystaw. 

Zainteresowanie największymi maszynami rolniczymi było ogromne.Nie zabrakło także stoisk poponujących usługi. Jednym z nich było stoisko Agro-Spa Chynowa, na którym zaprezentowano masaż oraz pokazano kosmetyki. Ten punkt cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Grzegorz Matłoka - właściciel Agro-Spa Chynowa prezentuje
masaż. 

Stoisko Agro-Spa - tam zaglądały nie tylko Panie, ale i Panowie!

Prezentacja kosmetyku "na własnej skórze".

Byly również pokazy urządzeń do pielęgnacji trawnika oraz obróbki drewna. Jedną z usług oferowanych na targach były także usługi telekomunikacyjne, telewizyjne czy bankowe. Każdy znalazł tam coś dla siebie. 

Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach z góry

Przygodzice odwiedziło wczoraj kilka tysięcy osób.

ZSP CKU kolejny raz przygotowało się na przyjęcie tłumów.

Targi odwiedziły całe rodziny.

Całości dopełniały stoiska gastronomiczne z lodami, kiełbaskami, słodyczami oraz atrakcje dla najmłodszych. 

W tle stoisko ze sprzętem rolniczym. 

Scena oraz namioty z gastronomią.

Targi ze schodów ZSP CKU.

Maszt w tle to kamery firmy ochraniającej całe targi.

Usługi telewizyjne także ogłaszały się na targach. 


Takie zainteresowanie przyjezdnych musiało się wiązać ze znacznymi utrudnieniami w ruchu na krajowej "11". Przy wjeździe na teren ZSP CKU stali jednak policjanci, którzy dość sprawnie kierowali samochody w odpowiednie miejsce. Równie sprawnie można było zaparkować, ale tylko do momentu wykorzystania wszystkich miejsc. Zostały uruchomione dodatkowe parkingi - m.in. na boisku przy Szkole Podstawowej czy przy Gminnym Ośrodku Kultury. Mimo to aut i tak było znacznie więcej, więc pobocza ulic w pobliżu terenu ZSP CKU zapełniły się parkującymi.

Krajowa "11" około 14:20.

Ruchem kierowali policjanci ostrowskiej drogówki.

Parkingi pękały w szwach.

Zainteresowanie targami przerosło oczekiwania organizatorów.

Uruchomiono dodatkowe parkingi m.in. przy Szkole Podstawowej w Przygodzicach.

Organizatorem XIII Targów rolno-ogrodniczych w Przygodzicach były: Stowarzyszenia na rzecz rozwoju i promocji edukacji powiatu ostrowskiego, sam samorząd powiatowy, gmina Przygodzice oraz ZSP CKU w Przygodzicach.

Komentarze

 1. Informacja niepełna. Brakuje u was na zdjęciach radnego z Dziedzicem, a jest na stronie gminy na ostatnim foto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podchodząc w ten sposób do tematu każdy powie, że jest niepełna. Ta jest nasza i kropka.

  Pozdrawiam
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie adminie, uważam, że skoro pan kaczmarek znalazł się na przygodzice.pl, to powinien być promowany i na gminaprzygodzice.info zważywszy na to, że jest jedną z niewielu osób, które naprawdę wiele robią dla Gminy Przygodzice. Osobiście od pewnego czasu interesuję się jego osobą, dlatego mnie zaskoczyło, że na stronie, w której jest jednym z głównych redaktorów nie ma go. A wyszedł bardzo korzystnie.
  W tym miejscu chciałabym poprawić swoją wypowiedzieć. Chodziło mi o oczywiście o to zdjęcie
  http://i.imgur.com/ZAmQm.jpg
  Ktoś na przygodzice.pl zmienił kolejność zdjęć, dlatego moja wypowiedź stała się niezrozumiała.
  Dziękuję
  PS
  Robert, jesteś moim bohaterem :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Doskonale wiem, kto jest autorem komentarzy pod pseudonimem "Agnieszka", ponieważ dysponuję adresem IP komputera tej osoby. Uważam proszę Pana, że życie osobiste adminów bloga to sprawa, która nie powinna być tematem komentarzy. Proszę spojrzeć na swoją rodzinę i zajać się własnym życiem. Z góry dziękuję, że zdjęcie admina Panu się podoba...Wkrótce się spotkamy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Robert, jeżeli zarzucasz coś mojej płci, zwracaj się bezpośrednio do mnie. Lubię Cię i tylko dlatego z przymrużeniem oka potraktuję Twoją wypowiedź. Zapewniam Cię jednak, że jestem kobietą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie