Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

"Czy to był pożar hurtowni?" [FOTO]

Nie milkną echa po wielkim pożarze hurtowni papierniczej w Przygodzicach z dnia 27 kwietnia 2012 roku. Kilka dni temu otrzymaliśmy na nasz adres mailowy list o treści, którą znajdziecie poniżej. Dołączone zostały także zdjęcia. "Przygodziczanin" - tak każe nazywać siebie autor listu - wyraża obawę, co tak naprawdę spłonęło na terenie hurtowni. Ocenę tej wypowiedzi pozostawiamy Wam. 
Oto treść nadesłanego do nas listu. Nazwę hurtowni usunęliśmy ze względów formalnych. 

Po piątkowym pożarze (27 kwietnia)  budynek hurtowni „(...)” zastajemy w nienaruszonym stanie. Zatem jak mamy nazwać obiekt, który stanął w płomieniach ?! Mieszkańcy gminy Przygodzice są zbulwersowani. Nad ich domami wybuchła wielka bomba rakotwórcza. W piątek w płomieniach prócz makulatury  -a może przede wszystkim-  stanęły materiały zagrażające zdrowiu i życiu nie tylko najbliższym sąsiadom ale mieszkańcom całej miejscowości.  Doszło do wybuchów beczek z zawartością materiałów toksycznych, mało brakowało by zbiornik z acetylenem  został potraktowany przez ogień i rozprzestrzenił się  zatruwając powietrze. Z sąsiadujących budynków zostali ewakuowani przez policję ludzie, którym zagrażało niebezpieczeństwo wybuchu. i I tu nasuwa się pytanie : jak to ?  jak to możliwe, że TAKIE przedmioty znalazły się w pobliżu mieszkańców, którzy żyli w nieświadomości ,iż któregoś dnia mogą się nie obudzić ..  CZY TO BYŁ POŻAR HURTOWNI ?! – pytanie to zadaje sobie  niejedna osoba. 

podpisano: Przygodziczanin


Komentarze

 1. Bardzo rewelacyjna Hurtownia{...} trudniaca sie i zajmujaca sie toksycznymi substancjami beczkami i słoikami po Winiarach oraz etykiekami po KIT KAT Proszę o nagłośnienie tego w całej Polsce oraz zgłoszenie tej sprawy do odpowiedniej instytucji oraz do instytucji zajmującej sie środowiskiem czy ta ziemia i powietrze nie jest już skażone na całych Przygodzicach przez TYCH WŁASCICIELI TEGO MEGA BAŁAGANU tzw.recyklingu!!! ......

  OdpowiedzUsuń
 2. DLACZEGO NIKT SIE NIE WYPOWIADA NA TEN TEMAT??? NIE BÓJCIE SIE POGRÓSZEK I NIE BADZCIE OBOJETNI TEMU CO SIE DZIEJE WOKOŁ WAS........

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda mi tych ludzi, którzy obok świeżo dom zbudowany mieli... A właścicieli hurtowni nie jest mi szkoda. Powinni jeszcze za to co się stało słono zapłacić. Zapłacić prawdziwym poszkodowanym- właścicielom domu sąsiadującego z tym śmietniskiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. te rzeczy które się tam paliły, ludzie używają jako opał, więc nie wiem skąd określenie "bomba rakotwórcza".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie