Najnowszy post

Leśnicy uratowali bielika

Nadleśnictwo Antonin opublikowało właśnie na swoim facebooku film, na którym leśnik wypuszcza bielika na wolność. Zdezorientowany drapieżnik na początku nie wie jak się zachować, ale po chwili wraca do swojego domu - lasu. 3 ostatnie tygodnie spędził w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy Nadleśnictwie Grodziec.

Moczyli kije na "Gliniance" [FOTO]

29 września 2012 r. na stawie „Glinianka" w Przygodzicach odbyły się otwarte Zawody Wędkarskie o puchar „Złotego Karpia", w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Organizatorem zawodów była Rada Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Przygodzicach, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Przygodzic, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminą Przygodzice. Po czterech godzinach moczenia kija, spośród 27 wędkarzy pierwsze miejsce zajął Tomasz Jeziorek, który złowił 4,405 kg ryb, drugi był Marcin Brdęk, który złowił 1,900 kg a trzecie miejsce zajął Zdzisław Kończewski (1,140 kg). Fotosy Wacława Urbankiewicza i Roberta Kaczmarka.

Puchary zwycięzcą i pamiątkowe medale wręczył Krzysztof Rasiak – Wójt Gminy Przygodzice. Dodatkowo zawodnicy otrzymali gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. Zawody prowadzili sędziowie z Polskiego Związku Wędkarskiego: Radosław Wojcieszak - sędzia główny, Zbigniew Polerowicz i Zdzisław Polit. Wyłowione ryby zostały wpuszczone do wody, a w przyjaznej atmosferze i przy pięknej pogodzie wszyscy raczyli podniebienia pysznym plackiem drożdżowym ufundowanym przez GS Przygodzice.