Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Ci wokaliści powalczą o "Złoty Mikrofonik"

Znamy już nazwiska osób, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik". Przypominamy, że pierwszy etap dla szkół podstawowych rusza 28 lutego 2013 roku o godzinie 16:00 w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Poniżej szczegóły oraz warunki uczestnictwa w pierwszym etapie! Czytać ze zrozumieniem! :) Do zobaczenie pod koniec lutego! Lista osób zakwalifikowanych do Konkursu Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej o Grand Prix „Złoty Mikrofonik”


Kategorie wiekowe:
a) solistki i soliści: szkoły podstawowe klasy I – III,
b) solistki i soliści: szkoły podstawowe klasy IV – VI,


1/ Julia Duczmal – „Śpiewam i tańczę"
2/ Natalia Zbroja – „Eldorado"
3/ Jagoda Zielezińska – „Znak zodiaku"
4/ Żaklina Mazurkiewicz – „Marzenia się spełniają"
5/ Joanna Szczypkowska – „Przyjaciel od zaraz"
6/ Olga Sroka – „Kiedy babcia była mała"
7/ Amelia Jasińska – „A ja mam psa"
8/ Hanna Olejniczak – „Duszki, duszki"
9/ Agnieszka Urbaniak – „Margarita"
10/ Karolina Nabzdyk - "Przyjaciel wie"
11/ Zuzanna Osada – „Dom ze snu"
12/ Wiktoria Pacyna – „Będę grać w zielone"
13/ Marta Płomińska – „Rytm i melodia"
14/ Agata Wnuk – „Zaczarowany fortepian”
15/ Szymon Muszyński – „It’s my life”

Dodatkowo wszyscy zakwalifikowani uczestnicy prezentują utwór „Najpiękniejsza w klasie” – Majki Jeżowskiej!

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 28.02.2013 r. o godz. 16.00 w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

Uczestnicy Konkursu przywożą ze sobą podkłady muzyczne wyłącznie na dobrej jakości płycie CD (audio) zaopatrzone w następujące dane: imię i nazwisko wykonawcy, numer podkładu na płycie, tytuł utworu, precyzyjny czas trwania nagrania.
Komisja Artystyczna (Jury) powołana przez Organizatorów Konkursu wyłania zwycięzców I etapu w poszczególnych kategoriach wiekowych na podstawie występów eliminacyjnych biorąc pod uwagę:
- dobór repertuaru (tekstu i muzyki) dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestników,
- umiejętności wokalne,
- wartości wychowawcze,
- autorski tekst prezentowanej piosenki.

W skład Komisji Artystycznej Konkursu (Jury) wchodzą:

Robert Kaczmarek – przedstawiciel Organizatora, pomysłodawca Konkursu
Kornelia Tysiak – główny instruktor i ekspert muzyczny
Bogusława Górska – ekspert muzyczny
Roman Gosławski – ekspert muzyczny

Zwycięzca I etapu w tej kategorii wiekowej będzie reprezentował Gminę Przygodzice w ogólnopolskim programie „WYGRAJ SZANSĘ” w dniu 22 marca 2013r. w sali Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu! Kolejne cztery,  najlepsze osoby, które wskaże Jury zostaną zakwalifikowane do majowego finału.

Mimo wielu telefonów i próśb od osób i instytucji, którzy zgłosili w tej kategorii wiekowej dzieci spoza gminy Przygodzice, zgodnie z §3 Regulaminu i decyzją Organizatorów nie mogliśmy dopuścić ich do Konkursu. Związane jest to z wyborem reprezentanta gminy do programu „WYGRAJ SZANSĘ”. Wyjątkiem są uczestnicy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych! W przyszłym roku takich ograniczeń nie będzie.

        Organizatorzy

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie