Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Ci wokaliści powalczą o "Złoty Mikrofonik"

Znamy już nazwiska osób, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik". Przypominamy, że pierwszy etap dla szkół podstawowych rusza 28 lutego 2013 roku o godzinie 16:00 w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Poniżej szczegóły oraz warunki uczestnictwa w pierwszym etapie! Czytać ze zrozumieniem! :) Do zobaczenie pod koniec lutego! Lista osób zakwalifikowanych do Konkursu Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej o Grand Prix „Złoty Mikrofonik”


Kategorie wiekowe:
a) solistki i soliści: szkoły podstawowe klasy I – III,
b) solistki i soliści: szkoły podstawowe klasy IV – VI,


1/ Julia Duczmal – „Śpiewam i tańczę"
2/ Natalia Zbroja – „Eldorado"
3/ Jagoda Zielezińska – „Znak zodiaku"
4/ Żaklina Mazurkiewicz – „Marzenia się spełniają"
5/ Joanna Szczypkowska – „Przyjaciel od zaraz"
6/ Olga Sroka – „Kiedy babcia była mała"
7/ Amelia Jasińska – „A ja mam psa"
8/ Hanna Olejniczak – „Duszki, duszki"
9/ Agnieszka Urbaniak – „Margarita"
10/ Karolina Nabzdyk - "Przyjaciel wie"
11/ Zuzanna Osada – „Dom ze snu"
12/ Wiktoria Pacyna – „Będę grać w zielone"
13/ Marta Płomińska – „Rytm i melodia"
14/ Agata Wnuk – „Zaczarowany fortepian”
15/ Szymon Muszyński – „It’s my life”

Dodatkowo wszyscy zakwalifikowani uczestnicy prezentują utwór „Najpiękniejsza w klasie” – Majki Jeżowskiej!

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 28.02.2013 r. o godz. 16.00 w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

Uczestnicy Konkursu przywożą ze sobą podkłady muzyczne wyłącznie na dobrej jakości płycie CD (audio) zaopatrzone w następujące dane: imię i nazwisko wykonawcy, numer podkładu na płycie, tytuł utworu, precyzyjny czas trwania nagrania.
Komisja Artystyczna (Jury) powołana przez Organizatorów Konkursu wyłania zwycięzców I etapu w poszczególnych kategoriach wiekowych na podstawie występów eliminacyjnych biorąc pod uwagę:
- dobór repertuaru (tekstu i muzyki) dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestników,
- umiejętności wokalne,
- wartości wychowawcze,
- autorski tekst prezentowanej piosenki.

W skład Komisji Artystycznej Konkursu (Jury) wchodzą:

Robert Kaczmarek – przedstawiciel Organizatora, pomysłodawca Konkursu
Kornelia Tysiak – główny instruktor i ekspert muzyczny
Bogusława Górska – ekspert muzyczny
Roman Gosławski – ekspert muzyczny

Zwycięzca I etapu w tej kategorii wiekowej będzie reprezentował Gminę Przygodzice w ogólnopolskim programie „WYGRAJ SZANSĘ” w dniu 22 marca 2013r. w sali Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu! Kolejne cztery,  najlepsze osoby, które wskaże Jury zostaną zakwalifikowane do majowego finału.

Mimo wielu telefonów i próśb od osób i instytucji, którzy zgłosili w tej kategorii wiekowej dzieci spoza gminy Przygodzice, zgodnie z §3 Regulaminu i decyzją Organizatorów nie mogliśmy dopuścić ich do Konkursu. Związane jest to z wyborem reprezentanta gminy do programu „WYGRAJ SZANSĘ”. Wyjątkiem są uczestnicy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych! W przyszłym roku takich ograniczeń nie będzie.

        Organizatorzy

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie