Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Jeszcze wczoraj straszył kierowców....

Centrum Przygodzic zmieniło się ostatnio nie do poznania. Mieszkańcy wioski zapewne wielkiej zmiany nie odczują, natomiast kierowcy podróżujący krajową "11" - na pewno. Od kilku dni nie dojrzą już fotoradaru, który przez ładnych parę lat stał przed wjazdem do Urzędu Gminy i straszył wszystkich, łącznie z rowerzystami. Paradoks tej puszki nazwanej swego czasu maszynką do robienia pieniędzy ministra Jacka Rostowskiego polegał na tym, że nigdy nie miałeś pewności, czy działał. Oficjalnie od kilku lat stał nieczynny, ale jak to w Polsce bywało - nigdy nie wiesz, kiedy nagle - dziwnym trafem zacznie błyskać. Na szczęście teraz foto-pamiątki z prędkości wykonują jedynie żółte skrzynki, a szare radary mają podobno zniknąć z polskich dróg do końca roku. 

fot. 16.06.2014

fot. archiwum
fot. archiwum (tutaj jeszcze stał)

Komentarze

  1. Taak, i znów ciężarówki będą miały problem, by wyhamować przed pasami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie