Najnowszy post

Odwilż przyszła szybciej niż się spodziewaliśmy

No i po wielkich mrozach. Dwudniowa przygoda z prawdziwa zimą zakończyła się poranną odwilżą. Jeszcze wczoraj dzień kończył się 10-stopniowym mrozem, a rankiem termometry pokazywały już 1 stopień na plusie. Do końca tygodnia minusowa temperatura może nawiedzać nas tylko w nocy, co może powodować liczne problemy, bo topniejący śnieg będzie ponownie zamarzać. Dzieciaki miały choć trochę frajdy. Śnieg spadł akurat na końcówkę (ostatni weekend) ferii. Dobre i to. Poniżej zdjęcia ze Strug oraz Antonina. 

Jeszcze wczoraj straszył kierowców....

Centrum Przygodzic zmieniło się ostatnio nie do poznania. Mieszkańcy wioski zapewne wielkiej zmiany nie odczują, natomiast kierowcy podróżujący krajową "11" - na pewno. Od kilku dni nie dojrzą już fotoradaru, który przez ładnych parę lat stał przed wjazdem do Urzędu Gminy i straszył wszystkich, łącznie z rowerzystami. Paradoks tej puszki nazwanej swego czasu maszynką do robienia pieniędzy ministra Jacka Rostowskiego polegał na tym, że nigdy nie miałeś pewności, czy działał. Oficjalnie od kilku lat stał nieczynny, ale jak to w Polsce bywało - nigdy nie wiesz, kiedy nagle - dziwnym trafem zacznie błyskać. Na szczęście teraz foto-pamiątki z prędkości wykonują jedynie żółte skrzynki, a szare radary mają podobno zniknąć z polskich dróg do końca roku. 

fot. 16.06.2014

fot. archiwum
fot. archiwum (tutaj jeszcze stał)

Komentarze

  1. Taak, i znów ciężarówki będą miały problem, by wyhamować przed pasami.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie