Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Dodatkowy pojemnik na bioodpady od 1 grudnia

Ważna wiadomość dla każdego właściciela posesji w gminie Przygodzice. Od pierwszego grudnia wchodzą w życie nowe zasady gospodarowania nieczystościami i od tego momentu musimy zaopatrzyć się w brązowy kosz lub pojemnik (worek) na bioodpady. Znajdą się w nim m.in. trawa, liście, ale także obierki od warzyw i owoców, fusy po kawie czy torebki po herbacie. Gmina sugeruje zakup pojemnika, który pomieści znacznie więcej odpadów niż worek. Podobnych zasad segregacji będą wkrótce musieli przestrzegać wszyscy właściciele posesji w całej Polsce. Gmina Przygodzice jako jedna z pierwszych w regionie wprowadza nowe przepisy, choć inne samorządy też się powoli do tego przymierzają. Pojemnik na śmieci to wydatek rzędu 100-250 złotych. W materiale powiemy gdzie się w taki zaopatrzyć. 

Do pojemnika, worka na odpady ulegające biodegradacji będziemy wrzucać: 

OGRÓD

- trawę, 
- liście, 
- rozdrobnione gałęzie, 
- pozostałości roślinne, 
- kwiaty, 
- resztki kwiatów ciętych i doniczkowych,

DOM

- resztki żywności (bez mięsa), 
- obierki z owoców i warzyw, 
- przeterminowane owoce lub warzywa, 
- skorupki jaj, 
- fusy po kawie i herbacie. 

Odpadów BIO nie wyrzucamy do pojemników w kolorze zielonym i czarnym. Odpady BIO będą odbierane raz w miesiącu, a w okresie od 1 kwietnia do 31 października 2018 r., co dwa tygodnie w jednym terminie wraz z odpadami zmieszanymi.

Tak, jak dotąd, naklejki na worki segregowane, ulotki informacyjne oraz harmonogramy z nowymi terminami wywozów zostaną dostarczone do wszystkich nieruchomości w gminie Przygodzice przez firmę MZO.

Ewentualne uwagi i problemy z odbiorem odpadów lub brakiem naklejek czy harmonogramów, można zgłaszać bezpośrednio do firmy MZO, pod nr tel. 62 735-35-63.

Pojemniki można kupić na ogłoszeniach lokalnych OLX, a także w punktach: 


"OLMET" Centrum Narzędziowo-Budowlane 
Elektronarzędzia, Ostrów Wielkopolski, Polska
AdresKaliska 47, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Godziny otwarcia
Wkrótce zamknięcie · 08:00–14:00
OBI 
Sklep dla majsterkowiczów, Ostrów Wielkopolski, Polska
AdresKaliska 120, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Godziny otwarcia
Dzisiaj otwarte · 08:00–21:00

Bricomarché 
Supermarket przemysłowy
Adresgenerała Józefa Bema 168, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Godziny otwarcia
Dzisiaj otwarte · 08:00–20:00
źródło: www.przygodzice.pl/własne

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie