Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Żłobek w Wysocku Małym już działa

Wraz z początkiem września rozpoczął funkcjonowanie Żłobek w Wysocku Małym. Najnowocześniejszy obiekt oświatowy w naszej gminie i całym powiecie ostrowskim to miejsce dla blisko 100 dzieci - tyle wyłoniono w pierwszym naborze. Nie byłem na otwarciu tego obiektu, bo lista polityków, która przewinęła swoje twarze podczas uroczystości dobitnie pokazuje, że wybory blisko. Wielu nie zasłużyło na to, aby wybić się na tym sukcesie, a przecież to urzędnicy z Gminy Przygodzice za nim stoją i to odpowiedni montaż finansowy sprawił, że ta trudna sztuka się powiodła, szczególnie w tych niełatwych czasach. 


Jedna z największych inwestycji oświatowych w Gminie Przygodzice w ostatnich kadencjach stała się faktem. Każda z placówek: Żłobek i Przedszkole mają po dwa oddziały. Wnętrza są nowoczesne, wygodne i ładne wizualnie, a z imponującej infrastruktury zewnętrznej maluchy będą mogli skorzystać w pełni dopiero wiosną. Pomiędzy budynkiem, a pobliską szkołą Podstawową wybudowany jest łącznik, co sprawia, że personel oraz dzieci bedą mogli bezpiecznie poruszać się pomiędzy obiektami np. w momencie chęci skorzystania z sali sportowej. 

Inwestycja warta jest 8,2 mln złotych, a sam żłobek oraz przedszkole funkcjonują od 1 września. To w sumie dość duży sukces w tych trudnych czasach, że udało się zrealizować prace. Wszystko dzięki bardzo sprawnemu montażowi finansowemu, czyli w codziennym języku dobrym gospodarowaniem budżetem i umiejętnością znalezienia finansowania z różnych źródeł. To udało się urzędnikom z Gminy Przygodzice, którzy znaleźli opcje na dołożenie do tej inwestycji samorządowej pieniędzy z zewnątrz. Pracę w obiekcie znalazły 24 osoby. Dyrektorem Żłobka jest Daria Kołodziej-Gałka, dyrektorem Przedszkola i Szkoły Podstawowej pozostaje Irena Dymarczyk. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie