GDZIE DOBRZE ZJEŚĆ?

Bardzo wielu turystów myśląc o miejscach myśli także o jedzeniu. Wy też tak macie, że jadąc gdzieś zaglądacie do TripAdvisor i sprawdzacie nie tylko atrakcje, ale także restauracje, puby czy inne gastro-atrakcje? Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć dla Was coś w rodzaju poradnika, w którym znajdziecie najbardziej potrzebne informacje oraz opinie na temat ciekawych i smacznych lokalizacji na terenie gminy Przygodzice. Zachęcamy do współtworzenia tej podstrony. Może Wy macie swoje propozycje? A może chcecie wypowiedzieć się na temat którejś z naszych propozycji? Czekamy na Wasze opinie, komentarze oraz propozycje.PRZYGODZICE

Restauracja "Trzcieliny"
Godziny otwarcia:
tel.: 62 592 67 06 lub 509 640 634
Jedna z najstarszych restauracji w regionie. Oferuje głównie kuchnię typowo polską. Oferta dotyczy głównie imprez okolicznościowych (chrzciny, wesela, stypy, osiemnastki, spotkania rodzinne, spotkania firmowe czy opłatkowe), ale na co dzień zjemy tam tradycyjny obiad czy nawet śniadanie. Restauracja oferuje także bufet na wynos. Przeszła ostatnio lifting, a odnowione wnętrze to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Obiekt sąsiaduje z Doliną Baryczy, dlatego w progach "Trzcielin" odbywają się kolacje "Ryba do syta". Obiekt znajduje się przy krajowej "11" na początku (końcu) Przygodzic. Ceny przystępne, na każdą kieszeń.

fot. Restauracja "Trzcieliny"
Karczma&Hotel Górecznik***
Godziny otwarcia: 7:00 - 23:00
tel.:  602 26 60 93 (Łukasz Kierzek - menadżer)

Górecznik to miejsce znane i odwiedzane od lat. Weekendami jest tam naprawdę tłoczno, a to głównie ze względu na mini-zoo oraz nowe atrakcje, które od kilku lat są sukcesywnie wdrażane na terenie obiektu. Jeśli chodzi o gastronomię, to króluje tutaj ryba pod wieloma postaciami. Nowością jest sezonowa oferta "Górecznika" - ryby wędzone na nowych drewnianych tarasach. W sezonie letnim kupimy tam także pyszne, ręcznie przyrządzane lody oraz zjemy prawdziwie włoską pizzę (nowa oferta w Rodzinnym Parku Przygód - od września 2014). Jeśli macie ochotę na hamburgera lub inne podobne przysmaki, musicie koniecznie odwiedzić "Wigwam". W ofercie tej restauracji znajdziecie też tradycyjne dania. Więcej informacji na stronie oraz na facebooku. Ceny przystępne, właściwie na każdą kieszeń, choć niektóre potrawy są droższe. Od sierpnia 2017 roku funkcjonuje już nowa Karczma, która architekturą nawiązuje do stylu rodem z Doliny Baryczy.

Potrawy rybne serwowane w tym lokalu posiadają znak jakościowy Dolina Baryczy Poleca. 


Karp w sosie kurkowym z ziemniaczkami zasmażanymi

NICE Bar
https://www.facebook.com/pages/NICE-BAR/1521255778086551?fref=ts
Godziny otwarcia:
Pon-Pt - 9:00 - 20:00
Sobota - 14:00 - 24:00
Niedziela - 12:00-20:00

tel.: 503 592 869 

To zupełnie nowy punkt na gastronomicznej mapie gminy Przygodzice. Zlokalizowany jest  na terenie PTR. W swojej ofercie ma głównie śniadania oraz fast-foody. Znajdzie się także coś dla smakoszy domowych potraw. W menu są bowiem pierogi, domowe spaghetti czy kluski na parze. Według zapewnień właścicieli baru codziennie dostępny jest tam świeży kebab. Poranna kanapka kosztuje 4 złote, kebab w bułce 12 złotych, natomiast kluski 10 złotych. Nice Bar oferuje także zestawy obiadowe. Warto dołączyć się do fanpege'u baru, bo tam znajdziecie najświeższe informacje o ofercie punktu gastronomicznego.ANTONINRestauracja Pensjonat "Lido" Antonin
ul. Wrocławska 6
62 734 81 91

Lokal od ponad stu lat serwuje potrawy kuchni staropolskiej. "Lido" poleca dania z cielęciny, wieprzowiny, a przede wszystkim dania rybne, które stały się znakiem rozpoznawczym naszego lokalu. Głodni kulinarnych doznań mogą u nas spróbować: pstrągów, łososi, kalmarów, soli, sandacza. Na wyjątkowość tego miejsca składa się nie tylko wyśmienita kuchnia, ale również przytulne miejsce i miła atmosfera.Potrawy rybne serwowane w tym lokalu posiadają znak jakościowy Dolina Baryczy Poleca. Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów
ul. Pałacowa 1, Antonin
63-421 Przygodzice
ckis.kalisz.pl
tel. 62 734 83 01
Kuchnia Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie do dziś kultywuje wyśmienitą tradycję staropolską. Dania serwowane w zdobnych trofeami, stylowych wnętrzach myśliwskiej rezydencji, smakują wprost niebiańsko.

Menu: http://www.palacantonin.pl/pl/menu

fot. Marta Wolff

CZARNYLASZajazd u "Michała"
Czarnylas 28,
63-421 Przygodzice
62 733 50 02Zajazd u "Michała" to restauracja specjalizująca się w okolicznościowych imprezach. Organizuje się tam komunie, wesela, stypy oraz inne uroczystości. Kuchnia jest tradycyjna, pełna dobrze znanych smaków. Właściciele restauracji stawiają na jakość dań, nigdy nie słyszeliśmy skarg zarówno na smakowitość dań, jak i na ilość podawanych porcji. Swego czasu można było tam zjeść obiad codziennie, dziś radzimy wcześniej zadzwonić.

CHYNOWA

Pieprz i Wanilia - Restauracja i Pizzeria
Chynowa 70
63-421 Chynowa


Lokal oferuje zarówno pizzę, jak i kebab oraz catering. Bogaty wybór rodzajów pizzy sprawia, że to chętnie wybierana pizzeria w gminie Przygodzice. Można dania zjeść na miejscu, albo wziąć na wynos. Lokal oferuje też dowóz.


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej