POLECAMY

środa, 15 marca 2017
Powiat ostrowski podpisał dziś umowę z generalnym wykonawcą II odcinka Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, który zobowiązał się odbudować drogi z których korzystał podczas budowy ekspresówki. Mota-Engil wyremontuje drogę w stronę Chynowy, która od lat jest zmorą dla kierowców. Z jednej strony można powiedzieć, żę firma wyremontuje to, co zniszczyła, ale z drugiej strony gdyby nie to, że korzystała z dróg lokalnych, pewnie długo byśmy się tych remontów nie doczekali. Przy okazji już wiadomo, że odcinek drogi ekspresowej nr 11 zostanie oddany do użytku zgodnie z planem, czyli 10 lipca 2017 roku. Tymczasowe oznakowanie oraz organizacja ruchu sprawiają kierowcom niemałe kłopoty. Dziś rano na Strugach wywróciła się cysterna. Kierujący mógł się zagapić.

Porozumienie ws. odbudowy dróg lokalnych wykorzystywanych podczas budowy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego zostało podpisane w 2015 roku. Sygnatariuszami byli powiat ostrowski - zarządca używanych dróg oraz firma Mota-Engil, generalny wykonawca II etapu Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Głównym traktem, z którego korzystały ciężarówki wożące piasek pod budowę ekspresówki jest droga powiatowa w stronę Chynowy. Dziś stan powiatówki jest fatalny, ale  od lat taki jest. Teraz ma się to zmienić. Powiat ostrowski podpisał dziś umowę z wykonawcą obwodnicy na wyremontowanie używanych dróg. 
- Odbudowa potrwa kilka tygodni, a z punktu technologicznego ważne jest, że asfalt będzie wylewany całą szerokością jezdni. Powiat chce we współpracy z samorządem Sieroszewic i Przygodzic wykonać ostatni odcinek od Bogufałowa do Strzyżewa. Dzięki temu powstanie ponad 10 km drogi w dobrym standardzie i wygodny skrót dla mieszkańców z okolicznych miejscowościmówił dziś Andrzej Poskrobko, dyrektor projektu z firmy MOTA ENGIL.


fot. archiwum

Wiadukt na drodze do Chynowy nad odcinkiem S11 został już oficjalnie oddany do użytku. Wokół niego z biegiem czasu narastało wiele spekulacji: jak na przykład to, że obiekt jest zbyt wąski na ruchu dwukierunkowego i że powstaną tam światła. Wiele z tych plotek nie jest prawdą. Szerokość dla ruchu dwukierunkowego jest odpowiednia. Na samym obiekcie wynosi 6,55m (2x3,00m + opaska 0,55 ze ściekiem), a na przebudowywanych w ramach kontraktu dojazdach 6,00m (2x3,00m – przekrój uliczny, czyli z krawężnikami). Natomiast dojazd do obiektu jest poza naszym pasem drogowym i tutaj jest to gruntowy odcinek o szerokości drogi około 4,5 m.

fot. Tomasz Wojtasik, www.przygodzice.pl

Chwilowo kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. W okolicach Strug obowiązuje nowa, chwilowa organizacja ruchu. Nie wszyscy zwracają na ten fakt dostatecznie dużo uwagi. Tak było w przypadku kierowcy cementowozu, który spowodował dziś rano kolizję. Pojazd na zakręcie drogi krajowej nr 11, wyznaczonym i oznakowanym przez drogowców w związku z budową, zjechał z trasy i przewrócił się na bok. Fotografie znajdziecie na stronie przygodzice.pl. 


0 komentarze :

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

PRZESZUKAJ BLOGA

Lepsza strona Gminy Przygodzice

Polecamy!

Uwaga !!!

UWAGA !!!

Witryna NIE JEST oficjalną stroną internetową gminy Przygodzice. Tutaj obowiązują prawa autorskie do zdjęć oraz tekstu! Portal Urzędu Gminy Przygodzice można znaleźć pod adresem


Przygodzice Blogspot to informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - słowem kompendium wiedzy na temat tego, co dzieje się na terenie tej gminy. Zapraszamy!

Naszym celem jest archiwizacja wydarzeń i inwentaryzacja dobytku kulturowego. Działamy od listopada 2009 roku.

------------------------ENG------------------------

Przygodzice Blogspot is a www site, where you can find everything about the commune of Przygodzice - reportings, gallery, tourism and nature. Here you will learn more about storks in Greater Poland (Wielkopolska Region). If you got any question please do not hecitate to send us an e-mail.

------------------------ENG------------------------

Napisz do Nas/Contact Us @t:

przygodziceblogspot@gmail.com

Pamiętaj, aby nie łamać praw autorskich! Wykorzystywanie zdjęć zamieszczonych na wirtualnej galerii Picasa Web tylko za zgodą administratorów strony!

Redakcja serwisu
www.gminaprzygodzice.info

REKLAMA

Archiwum BLOGA

Gdzie nas się czyta :)

free counters

REKLAMA