Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Wykonawca obwodnicy Ostrowa odbuduje drogi zniszczone przez ciężarówki

Powiat ostrowski podpisał dziś umowę z generalnym wykonawcą II odcinka Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, który zobowiązał się odbudować drogi z których korzystał podczas budowy ekspresówki. Mota-Engil wyremontuje drogę w stronę Chynowy, która od lat jest zmorą dla kierowców. Z jednej strony można powiedzieć, żę firma wyremontuje to, co zniszczyła, ale z drugiej strony gdyby nie to, że korzystała z dróg lokalnych, pewnie długo byśmy się tych remontów nie doczekali. Przy okazji już wiadomo, że odcinek drogi ekspresowej nr 11 zostanie oddany do użytku zgodnie z planem, czyli 10 lipca 2017 roku. Tymczasowe oznakowanie oraz organizacja ruchu sprawiają kierowcom niemałe kłopoty. Dziś rano na Strugach wywróciła się cysterna. Kierujący mógł się zagapić.

Porozumienie ws. odbudowy dróg lokalnych wykorzystywanych podczas budowy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego zostało podpisane w 2015 roku. Sygnatariuszami byli powiat ostrowski - zarządca używanych dróg oraz firma Mota-Engil, generalny wykonawca II etapu Obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Głównym traktem, z którego korzystały ciężarówki wożące piasek pod budowę ekspresówki jest droga powiatowa w stronę Chynowy. Dziś stan powiatówki jest fatalny, ale  od lat taki jest. Teraz ma się to zmienić. Powiat ostrowski podpisał dziś umowę z wykonawcą obwodnicy na wyremontowanie używanych dróg. 
- Odbudowa potrwa kilka tygodni, a z punktu technologicznego ważne jest, że asfalt będzie wylewany całą szerokością jezdni. Powiat chce we współpracy z samorządem Sieroszewic i Przygodzic wykonać ostatni odcinek od Bogufałowa do Strzyżewa. Dzięki temu powstanie ponad 10 km drogi w dobrym standardzie i wygodny skrót dla mieszkańców z okolicznych miejscowościmówił dziś Andrzej Poskrobko, dyrektor projektu z firmy MOTA ENGIL.


fot. archiwum

Wiadukt na drodze do Chynowy nad odcinkiem S11 został już oficjalnie oddany do użytku. Wokół niego z biegiem czasu narastało wiele spekulacji: jak na przykład to, że obiekt jest zbyt wąski na ruchu dwukierunkowego i że powstaną tam światła. Wiele z tych plotek nie jest prawdą. Szerokość dla ruchu dwukierunkowego jest odpowiednia. Na samym obiekcie wynosi 6,55m (2x3,00m + opaska 0,55 ze ściekiem), a na przebudowywanych w ramach kontraktu dojazdach 6,00m (2x3,00m – przekrój uliczny, czyli z krawężnikami). Natomiast dojazd do obiektu jest poza naszym pasem drogowym i tutaj jest to gruntowy odcinek o szerokości drogi około 4,5 m.

fot. Tomasz Wojtasik, www.przygodzice.pl

Chwilowo kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. W okolicach Strug obowiązuje nowa, chwilowa organizacja ruchu. Nie wszyscy zwracają na ten fakt dostatecznie dużo uwagi. Tak było w przypadku kierowcy cementowozu, który spowodował dziś rano kolizję. Pojazd na zakręcie drogi krajowej nr 11, wyznaczonym i oznakowanym przez drogowców w związku z budową, zjechał z trasy i przewrócił się na bok. Fotografie znajdziecie na stronie przygodzice.pl. 


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie