Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Prezent pod choinkę

Wyjątkowo piękny prezent pod choinkę otrzymało 5 rodzin z gminy Przygodzice. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia gmina przekazała klucze do mieszkań socjalnych. Te są wyjątkowo duże i nowoczesne. Najmniejsze mieszkanie ma 53 metry kwadratowe, największe prawie 80.To wyjątkowa chwila, szczególnie dla nowych właścicieli mieszkań socjalnych. Na ten moment wielu z nich czekało bardzo długo. Do tej pory mieszkali w kiepskich warunkach, często bez ogrzewania i ciepłej wody.

Mieszkania są wyjątkowo duże. Mają od 53 do nawet 80 metrów kwadratowych. Każde lokum ma łazienkę z prysznicem lub wanną, jest też kuchenka elektryczna. Mieszkania są jedno, dwu i trzypokojowe. Inwestycja pochłonęła ponad pół miliona złotych. Gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania, samorząd wygospodarował w budynku gdzie jeszcze do niedawna mieściły się magazyny dla miejscowej szkoły. Stan budynku przed remontem był w opłakanym stanie, nic więc dziwnego, że budowlańcy byli pełni obaw czy uda się wyremontować budynek.

Na liście oczekujących na mieszkania socjalne był w sumie 7 rodzin. Lokum otrzymało 5. To głównie rodziny wielodzietne. Ale nie tylko. Pod uwagę brana była także sytuacja materialna.

Nowi najemcy za metr kwadratowych miesięcznie będą płacić 1,50 groszy, plus opłaty za ogrzewanie, prąd i wodę.


                                                                                                                                   Anna Woźnicamateriał telewizyjny tutaj.

TV ProArt, Wydarzenia 23-12-2009

 --------------------------------------------------------------------------

Oto oficjalna informacja:


 
Klucze do mieszkań w Przygodzicach (2009-12-23)
 
 
21 grudnia w Przygodzicach wręczono klucze do mieszkań 5 rodzinom w budynku wyremontowanym dużym nakładem środków gminy. Prace przy budynku, w którym obecnie mieszka 9 rodzin, polegały na wyremontowaniu połowy kondygnacji na parterze i remoncie całego piętra, na którym powstały 3 nowe mieszkania. Cały budynek został ocieplony. Kosztowało to ponad pół miliona zł, w tym budżet gminy ponad 350 tys. zł. Z „Rządowego programu wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat tworzenia lokali socjalnych mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych" gmina otrzymała środki stanowiące 30% wykonanej inwestycji. Nowi lokatorzy, którzy otrzymali klucze do mieszkań od sekretarza gminy - Dariusza Krysia, nie kryli swojego wzruszenia. Niektórzy znajdowali się w ciężkiej sytuacji i teraz będą mogli mieszkać lokalach o dobrym standardzie. Mieszkania były przydzielane zgodnie z kryteriami przyjętymi przez Radę Gminy przez specjalnie powołaną w tym celu komisję. Wójt Przemysław Kaźmierczak złożył nowym lokatorom także życzenia świąteczne. Obecni przy wręczaniu kluczy byli także pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciel wykonawcy i projektant inż. Wojciech Lepszy. Przygodzice dołączyły do gmin, które nie tylko realizują unijne standardy socjalne, ale także nie szczędzą swoich środków na ich realizację.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie