Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Prezent pod choinkę

Wyjątkowo piękny prezent pod choinkę otrzymało 5 rodzin z gminy Przygodzice. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia gmina przekazała klucze do mieszkań socjalnych. Te są wyjątkowo duże i nowoczesne. Najmniejsze mieszkanie ma 53 metry kwadratowe, największe prawie 80.To wyjątkowa chwila, szczególnie dla nowych właścicieli mieszkań socjalnych. Na ten moment wielu z nich czekało bardzo długo. Do tej pory mieszkali w kiepskich warunkach, często bez ogrzewania i ciepłej wody.

Mieszkania są wyjątkowo duże. Mają od 53 do nawet 80 metrów kwadratowych. Każde lokum ma łazienkę z prysznicem lub wanną, jest też kuchenka elektryczna. Mieszkania są jedno, dwu i trzypokojowe. Inwestycja pochłonęła ponad pół miliona złotych. Gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania, samorząd wygospodarował w budynku gdzie jeszcze do niedawna mieściły się magazyny dla miejscowej szkoły. Stan budynku przed remontem był w opłakanym stanie, nic więc dziwnego, że budowlańcy byli pełni obaw czy uda się wyremontować budynek.

Na liście oczekujących na mieszkania socjalne był w sumie 7 rodzin. Lokum otrzymało 5. To głównie rodziny wielodzietne. Ale nie tylko. Pod uwagę brana była także sytuacja materialna.

Nowi najemcy za metr kwadratowych miesięcznie będą płacić 1,50 groszy, plus opłaty za ogrzewanie, prąd i wodę.


                                                                                                                                   Anna Woźnicamateriał telewizyjny tutaj.

TV ProArt, Wydarzenia 23-12-2009

 --------------------------------------------------------------------------

Oto oficjalna informacja:


 
Klucze do mieszkań w Przygodzicach (2009-12-23)
 
 
21 grudnia w Przygodzicach wręczono klucze do mieszkań 5 rodzinom w budynku wyremontowanym dużym nakładem środków gminy. Prace przy budynku, w którym obecnie mieszka 9 rodzin, polegały na wyremontowaniu połowy kondygnacji na parterze i remoncie całego piętra, na którym powstały 3 nowe mieszkania. Cały budynek został ocieplony. Kosztowało to ponad pół miliona zł, w tym budżet gminy ponad 350 tys. zł. Z „Rządowego programu wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat tworzenia lokali socjalnych mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych" gmina otrzymała środki stanowiące 30% wykonanej inwestycji. Nowi lokatorzy, którzy otrzymali klucze do mieszkań od sekretarza gminy - Dariusza Krysia, nie kryli swojego wzruszenia. Niektórzy znajdowali się w ciężkiej sytuacji i teraz będą mogli mieszkać lokalach o dobrym standardzie. Mieszkania były przydzielane zgodnie z kryteriami przyjętymi przez Radę Gminy przez specjalnie powołaną w tym celu komisję. Wójt Przemysław Kaźmierczak złożył nowym lokatorom także życzenia świąteczne. Obecni przy wręczaniu kluczy byli także pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciel wykonawcy i projektant inż. Wojciech Lepszy. Przygodzice dołączyły do gmin, które nie tylko realizują unijne standardy socjalne, ale także nie szczędzą swoich środków na ich realizację.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie