Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

9 mln złotych na inwestycje w 2010 roku

Na ostatniej sesji Rady Gminy Przygodzice (30-12-2009) radni uchwalili budżet. Podstawową informacją dla mieszkańców są plany inwestycyjne na najbliższy rok. Co, gdzie i za ile zostanie wybudowane, wyremontowane etc. Dochody w budżecie przewidziano na 26.749.961 zł wydatki natomiast na 32.289.112 zł. Deficyt budżetowy zostanie pokryty z ubiegłorocznej nadwyżki, wolnych środków z 2008 r. i z zaciągniętego kredytu.


Na co pójdą nasze pieniądze? Informacje przedstawione w notatce na stronie internetowej Przygodzic są dość lapidarne....plany związane są z (...) budową kanalizacji, budową dróg, termomodernizacją obiektów gminnych, budową Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Ludwikowie. A więcej szczegółów? Myślę, że wiele rozwiązuje news w TV ProArt:Stawiają na inwestycje, TV Pro-Art [30-12-2009]

a tutaj materiał filmowy:

http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/1574/Wydarzenia/2009-12-30
A oto treść informacji:


Gmina Przygodzice w powiecie ostrowskim pomimo kryzysu chce inwestować. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zamierza przeznaczyć aż 30 % wszystkich środków. Plany są ambitne, oby nie był to przedwyborczy rok obietnic.


Samorząd na inwestycje, chce przeznaczyć prawie 9 milionów 200 tysięcy złotych. To o ponad milion złotych więcej w porównaniu z rokiem 2009.

Najwięcej budżetowych pieniędzy, bo aż 2 miliony 100 tysięcy złotych pochłonie budowa kanalizacji sanitarnej w Jankowie Przygodzkim. To kontynuacja rozpoczętej w 2009 roku inwestycji. Gmina na to zadanie dostała cztery miliony dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Spora część pieniędzy będzie przeznaczona na inwestycje drogowe, szczególnie na te dojazdowe do gruntów rolnych.W sumie na ten cel przeznaczy milion 600 tysięcy złotych.


Planowany dochód w 2010 roku to 25 miliony 900 tysięcy złotych, gmina ma zamiar wydać 31 milionów 500 tysięcy złotych. Tym samym deficyt wyniesie około 5 milionów złotych. Będzie on pokryty miedzy innymi z kredytów i nadwyżek budżetowych za 2009 rok.

Podczas głosowania Na 15 radnych jeden był nieobecny a 3 wstrzymało się od głosu.Oglądając zdjęcia z sesji, na której ustalono budżet można mieć wrażenie, że radni się dobrze bawili - był opłatek, wzajemne uśmiechy, itp. itd. Aha i przy oglądaniu zdjęć zwróćcie uwagę na tło niektórych fotek - niewyjściowe :)


Oto sesja z małym komentarzem :)


 Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie