Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

9 mln złotych na inwestycje w 2010 roku

Na ostatniej sesji Rady Gminy Przygodzice (30-12-2009) radni uchwalili budżet. Podstawową informacją dla mieszkańców są plany inwestycyjne na najbliższy rok. Co, gdzie i za ile zostanie wybudowane, wyremontowane etc. Dochody w budżecie przewidziano na 26.749.961 zł wydatki natomiast na 32.289.112 zł. Deficyt budżetowy zostanie pokryty z ubiegłorocznej nadwyżki, wolnych środków z 2008 r. i z zaciągniętego kredytu.


Na co pójdą nasze pieniądze? Informacje przedstawione w notatce na stronie internetowej Przygodzic są dość lapidarne....plany związane są z (...) budową kanalizacji, budową dróg, termomodernizacją obiektów gminnych, budową Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Ludwikowie. A więcej szczegółów? Myślę, że wiele rozwiązuje news w TV ProArt:Stawiają na inwestycje, TV Pro-Art [30-12-2009]

a tutaj materiał filmowy:

http://tvproart.pl/tvonline/obejrzyj/1574/Wydarzenia/2009-12-30
A oto treść informacji:


Gmina Przygodzice w powiecie ostrowskim pomimo kryzysu chce inwestować. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie zamierza przeznaczyć aż 30 % wszystkich środków. Plany są ambitne, oby nie był to przedwyborczy rok obietnic.


Samorząd na inwestycje, chce przeznaczyć prawie 9 milionów 200 tysięcy złotych. To o ponad milion złotych więcej w porównaniu z rokiem 2009.

Najwięcej budżetowych pieniędzy, bo aż 2 miliony 100 tysięcy złotych pochłonie budowa kanalizacji sanitarnej w Jankowie Przygodzkim. To kontynuacja rozpoczętej w 2009 roku inwestycji. Gmina na to zadanie dostała cztery miliony dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Spora część pieniędzy będzie przeznaczona na inwestycje drogowe, szczególnie na te dojazdowe do gruntów rolnych.W sumie na ten cel przeznaczy milion 600 tysięcy złotych.


Planowany dochód w 2010 roku to 25 miliony 900 tysięcy złotych, gmina ma zamiar wydać 31 milionów 500 tysięcy złotych. Tym samym deficyt wyniesie około 5 milionów złotych. Będzie on pokryty miedzy innymi z kredytów i nadwyżek budżetowych za 2009 rok.

Podczas głosowania Na 15 radnych jeden był nieobecny a 3 wstrzymało się od głosu.Oglądając zdjęcia z sesji, na której ustalono budżet można mieć wrażenie, że radni się dobrze bawili - był opłatek, wzajemne uśmiechy, itp. itd. Aha i przy oglądaniu zdjęć zwróćcie uwagę na tło niektórych fotek - niewyjściowe :)


Oto sesja z małym komentarzem :)


 Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie