Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Przygodzickie Oskary po raz 6. - zapowiedź

11 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Przygodzicach odbędzie się już po raz szósty uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone statuetki i wyróżnienia za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy Przygodzice. Będzie to zarazem okazja do podsumowania minionego roku. Kapituła przyznająca gminne „Oskary" wcześniej oceni w poszczególnych kategoriach: działalność społeczna, działalność kulturalna, działalność sportowa, Koła Gospodyń Wiejskich, oświata, stowarzyszenia oraz ochrona ludności i bezpieczeństwo pracę i zaangażowanie osób fizycznych, organizacji i firm. Oprócz statuetek przyzna także wyróżnienia. Wnioski można pobierać w sekretariacie Urzędu Gminy w Przygodzicach a występować z nimi mogą: wójt, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, organizacje społeczne i pozarządowe oraz członkowie Kapituły. Wnioski przyjmowane są przez przewodniczącego Kapituły do 25 stycznia br.

źródło: A tak było w poprzednim roku:Przygodzickie Oskary rozdane. V edycja wyróżnień za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy Przygodzice przeszła do historii.

Miniona sobota w przygodzickim Gminnym Ośrodku Kultury upłynęła pod znakiem „Przygodzickich Oskarów”. To najważniejsze kulturalne i społeczne wydarzenie roku w gminie Przygodzice, na stałe zapisuje się w kalendarzu tej miejscowości.

- Po raz piąty wręczamy w 7 kategoriach wyróżnienia w postaci dyplomów i Oskarów za działalność, za pomoc za zrozumienie naszych potrzeb i problemów - tłumaczy Bogumiła Kołacka, prowadząca uroczystość, członek kapituły.
- Jest to już piąta edycja, gdzie doceniamy ludzi, instytucje, stowarzyszenia, zakłady pracy, które coś robią dla siebie, dla gminy Przygodzice, po to, aby nam się wszystkim tutaj żyło lepiej w tej naszej „małej ojczyźnie” - dodaje Przemysław Kaźmierczak, wójt gminy Przygodzice.

Statuetki rozdano w kategoriach: działalność społeczna, kulturalna, sportowa. Firmy, ochrona ludności i bezpieczeństwo oraz Stowarzyszenia. Oskary mają być podziękowaniem za pracę i wkład na rzecz rozwoju gminy Przygodzice. 

- jestem wzruszona. Tak mi bardzo miło na sercu, że ta moja praca została doceniona przez szanowną kapitułę i wszystkich ludzi dobrej woli - tłumaczy Ewa Mazurkiewicz, wyróżniona w kategorii „Działalność kulturalna”.
- To jest jedno z wyróżnień w moim życiu długim, zawodowym i społecznym z najważniejszych, o ile nie najważniejsze. Przede wszystkim dlatego, że mogę robić coś dla innych - dodaje wyróżniona w kategorii "Działalność Społeczna" Ewa Stasiełowicz.

Uroczystości rozdania przygodzickich "Oskarów" towarzyszyła delegacja z Francji. Włodarze partnerskiego miasta Luitre w Bretanii nie kryli podziwu z idei uroczystości. 

- Jest to ciekawa, duża impreza, która daje pewien wyraz uznania, jest wyrazem uznania dla pracy, dla dokonań Stowarzyszeń, ludności w takiej czynnej formie zrzeszonej również dla świata działalności gospodarczej. We Francji mamy podobne uroczystości na takim szczeblu - tłumaczył meir Luitre Michel Balluais.

Prowadzący rozgrzali zgromadzoną publiczność żywiołową rozmową i dużą dawką humoru sytuacyjnego. Kolejna edycja Przygodzickich Oskarów już za rok.

materiał filmowy dostępny tutaj:
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie