Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Przygodzickie Oskary po raz 6. - zapowiedź

11 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Przygodzicach odbędzie się już po raz szósty uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone statuetki i wyróżnienia za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy Przygodzice. Będzie to zarazem okazja do podsumowania minionego roku. Kapituła przyznająca gminne „Oskary" wcześniej oceni w poszczególnych kategoriach: działalność społeczna, działalność kulturalna, działalność sportowa, Koła Gospodyń Wiejskich, oświata, stowarzyszenia oraz ochrona ludności i bezpieczeństwo pracę i zaangażowanie osób fizycznych, organizacji i firm. Oprócz statuetek przyzna także wyróżnienia. Wnioski można pobierać w sekretariacie Urzędu Gminy w Przygodzicach a występować z nimi mogą: wójt, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, organizacje społeczne i pozarządowe oraz członkowie Kapituły. Wnioski przyjmowane są przez przewodniczącego Kapituły do 25 stycznia br.

źródło: A tak było w poprzednim roku:Przygodzickie Oskary rozdane. V edycja wyróżnień za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy Przygodzice przeszła do historii.

Miniona sobota w przygodzickim Gminnym Ośrodku Kultury upłynęła pod znakiem „Przygodzickich Oskarów”. To najważniejsze kulturalne i społeczne wydarzenie roku w gminie Przygodzice, na stałe zapisuje się w kalendarzu tej miejscowości.

- Po raz piąty wręczamy w 7 kategoriach wyróżnienia w postaci dyplomów i Oskarów za działalność, za pomoc za zrozumienie naszych potrzeb i problemów - tłumaczy Bogumiła Kołacka, prowadząca uroczystość, członek kapituły.
- Jest to już piąta edycja, gdzie doceniamy ludzi, instytucje, stowarzyszenia, zakłady pracy, które coś robią dla siebie, dla gminy Przygodzice, po to, aby nam się wszystkim tutaj żyło lepiej w tej naszej „małej ojczyźnie” - dodaje Przemysław Kaźmierczak, wójt gminy Przygodzice.

Statuetki rozdano w kategoriach: działalność społeczna, kulturalna, sportowa. Firmy, ochrona ludności i bezpieczeństwo oraz Stowarzyszenia. Oskary mają być podziękowaniem za pracę i wkład na rzecz rozwoju gminy Przygodzice. 

- jestem wzruszona. Tak mi bardzo miło na sercu, że ta moja praca została doceniona przez szanowną kapitułę i wszystkich ludzi dobrej woli - tłumaczy Ewa Mazurkiewicz, wyróżniona w kategorii „Działalność kulturalna”.
- To jest jedno z wyróżnień w moim życiu długim, zawodowym i społecznym z najważniejszych, o ile nie najważniejsze. Przede wszystkim dlatego, że mogę robić coś dla innych - dodaje wyróżniona w kategorii "Działalność Społeczna" Ewa Stasiełowicz.

Uroczystości rozdania przygodzickich "Oskarów" towarzyszyła delegacja z Francji. Włodarze partnerskiego miasta Luitre w Bretanii nie kryli podziwu z idei uroczystości. 

- Jest to ciekawa, duża impreza, która daje pewien wyraz uznania, jest wyrazem uznania dla pracy, dla dokonań Stowarzyszeń, ludności w takiej czynnej formie zrzeszonej również dla świata działalności gospodarczej. We Francji mamy podobne uroczystości na takim szczeblu - tłumaczył meir Luitre Michel Balluais.

Prowadzący rozgrzali zgromadzoną publiczność żywiołową rozmową i dużą dawką humoru sytuacyjnego. Kolejna edycja Przygodzickich Oskarów już za rok.

materiał filmowy dostępny tutaj:
Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie