Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Przygodzickie "Oskary" rozdane po raz 6.

"Tylko szlachetne czyny są trwałe" - takie motto wisiało na ścianie 11 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. To oznaka, że działo się tam coś specjalnego i tak rzeczywiście było. W ten dzień odbywała się tam bowiem po raz 6. gala popularnych "Przygodzickich" Oskarów. Wręczono statuetki i wyróżnienia za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju gminy Przygodzice. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku. Obecnych było wielu mieszkańców gminy z różnych środowisk oraz samorządowcy z sąsiednich gmin. Kapituła po rozpatrzeniu zgłoszonych wniosków uhonorowała 7 statuetkami osoby i organizacje i tak otrzymali je w poszczególnych kategoriach:

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:


1. Działalność społeczna: Stefan Wieleba - sołtys z Topoli Wielkiej.


2. Działalność kulturalna: Gminny Ośrodek Kultury.


3.Działalność sportowa: Mirosław Szwedowski - prezes LZS Pardalin.
4. Firmy: Wojciech Kończewski - właściciel Wytwórni Cukierków „Karmelek".
5. Oświata: Zespół Szkół w Dębnicy.
6. Ochrona ludności i bezpieczeństwo: Łukasz Fidelak - naczelnik OSP w Dębnicy,7. Stowarzyszenia: Koło Gospodyń Wiejskich w Ludwikowie.


Wyróżnienia za pracą i zaangażowanie na rzecz rozwoju Gminy Przygodzice otrzymali w kategorii działalność społeczna: Paweł Chudy, Kazimierz Niziołek, Barbara Piechota, Zdzisław Połomski, Stefan Wojtczak i Genowefa Wojtkowska; w kategorii działalność kulturalna: Iwona Gąsiorek, Bogusława Górska i Łukasz Rasiak; w kategorii działalność sportowa: Tadeusz Jasik, Janusz Marcińczak i Daniel Dobras; w kategorii „Firmy": Aurelia i Ryszard Kawalerowie, Krystyna Krawczyk, Wojciech Pacyna i Juliusz Bartosz; w kategorii oświata: Irena Dymarczyk - dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym, Barbara Szymanowska - dyrektor Zespołu Szkół w Jankowie Przygodzkim i Zespół Szkół w Chynowej; w kategorii ochrona ludności i bezpieczeństwo: Andrzej Guździoł, Ireneusz Nowak i Tadeusz Witek; w kategorii stowarzyszenia i organizacje społeczne: Koło Gospodyń Wiejskich w Przygodziczkach, Bożena Jędrzejewska, Maria Surma i Maria Świerczyk.
Pomimo tego, że dość spora liczba osób nie wierzy w rzetelność pracy kapituły i "przypadkowość" wyboru, tę edycję, jak poprzednie można uznać za medialny sukces gminy. Na spotkaniu była lokalna telewizja i przedstawiciele Gazety Ostrowskiej.


Oto materiał z TV Proart:"Oskary" rozdane 12 lutego 2010

Najważniejsze wyróżnienia w półświatku filmowym, czyli popularne „Oskary” już za około miesiąc. Okazuje się, że nie tylko filmowcy starają się wyróżnić najbardziej zasłużonych w swoim środowisku. Statuetki za pracę na rzecz rozwoju Gminy Przygodzice nagrodzono wczoraj podczas VI już edycji tzw. przygodzickich „Oskarów’.


Gala, na której przyznawano najważniejsze wyróżnienia na rzecz rozwoju Gminy Przygodzice, podobnie jak ta hollywoodzka miała odpowiednią oprawę. Do gminnego ośrodka Kultury w Przygodzicach zjechali się pracownicy poszczególnych organizacji pożytku publicznego, samorządowcy oraz zaproszeni goście. Przygrywała kapela Boćki z Przygodzic a zaśpiewały rodowite „Baryczanki”. Aż chciałoby się dopowiedzieć „A Oskar wędruje do...”


Tradycyjnie już najbardziej zasłużonych nominowano w 7 kategoriach. Rok 2009 był obfity w wiele ważnych dla gminy wydarzeń, właśnie dlatego przez te dwanaście miesięcy uzbierała się rekordowa jak dotąd liczba nominowanych.


Działalność społeczna, kulturalna, sportowa, Koła Gospodyń Wiejskich, oświata, stowarzyszenia, ochrona ludności i bezpieczeństwo oraz zaangażowanie osób fizycznych, organizacji i firm - w tych wszystkich kategoriach przez ostatnie 12 miesięcy działali często bezinteresownie społecznicy. Za ich wkład w rozwój Gminy Przygodzice otrzymali wyróżnienia oraz najwyższe laury, czyli statuetki.


Całą galę tradycyjnie już poprowadziła znana tamtejszej publiczności dwójka konferansjerów, którzy elektryzowali zgromadzoną publiczność humorem sytuacyjnym. Szersza relacja z rozdania przygodzickich Oskarów wraz z wywiadami już w najbliższym programie samorządowym „Gmina Przygodzice – Inwestycja w przyszłość”. Zapraszamy!

autor: Tomasz Wojciechowski
Materiał filmowy tutaj:


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie