Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Przyszła wizja "Glinianki"

Wizję popularnej w Przygodzicach "Glinianki" przedstawili na dzisiejszym spotkaniu członowie zarządu "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przygodzic". Życzeniem władz organizacji z pewnością byłoby atrakcyjne dla wędkarzy oraz mieszkańców całej gminy, miejsce spotkań z amfiteatrem, ławeczkami, oświetleniem i pomostem (molo). Na razie jednak to tylko plany, trzeba zejść na ziemię i pomyśleć, co można aktualnie dla tego miejsca zrobić. Prezez Czesław Grzeszczyk oraz Robert Kaczmarek proponowali na początek małą wiatę, domek, zadaszenie, które uchroniłoby rybaków przed deszczem, a latem rzucało przyjemny cień. Jeden z członków stowarzyszenia zdeklarował się pomóc w obróbce drewna, którego nie będzie tak trudno dostać. Niedawno ścięto kilka drzew przy ulicy Ogrodowej w Przygodzicach. Surowiec i robocizna już zapewniona.

Pierwszy prezes Stowarzyszenia - Marek Duczmal - zaproponował, żeby najpierw doprowadzić do tego miejsca prąd, co znacznie ulatwiłoby ewentualne prace. Zarząd stowarzyszenia postarał się także odpowiedzieć na pytanie, kto może zostać opiekunem akwenu i przyległego do niego terenu. Chodzi głównie o pilnowanie "Glinianek" i ewentualne informowanie Policji o wandalach. Robert Kaczmarek przypomniał, że latem ubiegłego roku zjeżdżały się tam chmary pseudo-wczasowiczów, którzy nie dość, że zaśmiecali teren, to jeszcze palili i niszczyli ławki.

Wczorajsze spotkanie było również okazją do podsumowania ostatnich 12 miesięcy działalności Stowarzyszenia. Prezez Czesław Grzeszczyk przedstawił skrupulatne rozliczenia z całego roku oraz zaprezentował aktualną sytuację finansową organizacji. Okazuje się, że "Glinianka" w ubiegłym roku nawet na siebie zarobiła. Kilka tysięcy złotych udało się zebrać z pozwoleń na łowienie tam ryb. Szacuje się, że w 2009 roku korzystało z niej regularnie około 300 wędkarzy.

Na spotkaniu zjawili się m.in. wicestarosta ostrowski Krzysztof Rasiak, sołtys wsi Przygodzice Kazimierz Niziołek. W sumie ponad 20 osób.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przygodzic funkcjonuje od 10 lat. W tym roku przypada okrągły jubileusz.Obecny skład Zarządu Stowarzyszenia:

Czesław Grzeszczyk – Prezes Zarządu
Edmund Radziszewski – Wiceprezes Zarządu
Robert Kaczmarek – Skarbnik
Kazimierz Niziołek – Członek Zarządu
Waldemar Blaźniak – Członek Zarządu

Poniżej fotorelacja ze spotkania. Autor zdjęć: Tomasz Wojciechowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.A oto plan popularnej "Glinianki" - tak ma ona w wyglądać w przyszlości.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie