Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Turystyka: Antonin

Jeśli ktoś kiedykolwiek był w tej miejscowości, to wie, że nie jest to po prostu dawna siedziba Radziwiłłów, a tamtejszy pałacyk książąt nie jedyną atrakcją tego miejsca. Malowniczo położony Antonin, można podziwiać z trasy krajowej numer 11. Głównym punktem miejscowości oprócz wspomnianego wyżej pałacu, jest ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy "Lido". Można tam spokojnie popływać na łódkach, rowerkach wodnych i kajakach oraz żaglówkach. Pływać w jeziorze raczej byśmy nie radzili, bo w lecie zazwyczaj woda jest zielona jak zupa, a co chwilę w kąpielisko ingeruje SANEPID. 

Ośrodek wypoczynkowy w Antoninie oferuje także domki jedno- i wielorodzinne. Ceny są raczej zróżnicowane. Według nas trochę drogo, zwłaszcza że niektóre z nich przypominają po prostu czasy PRL-u. Położone w lesie stanowią jednak niezłą gratkę, chyba że nawaleni sąsiedzi grają głośną muzykę przez całą noc. Noclegi można zamówić już od dwudziestu kilku złotych. Ale proponujemy wydać ponad 50 za dobę, bo te najtańsze pozostawiają wiele do życzenia. 

Najbardziej popularną imprezą w Antoninie jest coroczna "Noc świętojańska" z licznymi atrakcjami i zabawą taneczną do rana. Oprócz tego w każdy weekendowy dzień jest tam mini-dyskoteka, na której spotkamy okolicznych buraków chcących zrównać Cię z zmienią przy nadażającej się okazji. Lepiej po prostu nic nie mówić, bo zaraz obskoczy Was banda rzezimieszków, którzy mogą Wam z tyłka zrobić "jesień średniowiecza". Intelektem to oni nie grzeszą, ale w grupie są silni. 

Nawet tego typu incydenty nie są w stanie przeszkodzić w niezłym wypoczynku w tym ośrodku. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów przejażdżek wodnych. Rowerek, łódka, kajak czy żaglówki. Ceny za godzinę raczej przystępne - około 10 złotych. Jeśli popływamy trochę dłużej nic się nie stanie - wypożyczalnię sprzętu wodnego "Mewa" w Antoninie obsługuje sympatyczny pan Zenek. 

W sezonie za wejście na ośrodek będziemy musieli zapłacić 5 złotych. Tyle samo trzeba zapłacić za całodzienny parking. Miejsca jest sporo, ale w szczycie sezonu jest tam naprawdę tłoczno, trzeba przyjechać wcześnie rano, aby coś dla siebie znaleźć. 

Dostęp do wszelkiego rodzaju asortymentu typu jedzenie i picie jest dobry. Ceny wewnątrz ośrodka są dość wygórowane. Warto go opuścić i po drugiej stronie ulicy (krajowej 11) jest sklep typu "GS" Przygodzice. Asortyment tam powinien Was usatysfakcjonować. Dużo alkoholu, jedzenie, rano świeże bułeczki. Ceny trochę wyższe niż w normalnych sklepie, ale tylko o kilkadziesiąt groszy. Jedzenie raczej świeże. Obok sklepu jest smażalnia ryb, dania raczej świeże i dobre. Możemy polecić. 

Oto dane teleadresowe:

  • środek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Lido
  • telefon:62 734-81-27
  • tel. komórkowy:609 19-84-26
  • faks:62 734-81-27
  • za nocleg od:23 zł
  • pokoje:1, 2, 3, 4 osobowe
  • liczba miejsc:214
  • adres:ul. Wrocławska 6, Antonin, Przygodzice, wielkopolskie

          www:                    www.antonindomki.prv.pl
A tutaj proponujemy zapoznać się z cennikiem na sezon 2010.

Oferta turystyczna
sezon 2010

CENY DOMKÓW NA 1 DOBĘ
RODZAJ DOMKÓW 

2-OSOBOWY
3- OSOBOWY 

Pełen węzeł sanitarny, bez wyposażenia kuchennego, TV
80,00 
75,00*
------ 
Pełny węzeł sanitarny i wyposażenie kuchenne, TV
90,00 
80,00*
100,00 
90,00*

Pełen węzeł sanitarny, wyposażenie kuchenne
75,00 
70,00*
90,00 
80,00* 

Woda, aneks kuchenny, łazienka i WC wspólne dla
2-och domków
65,00 
60,00*
75,00 
75,00* 

Woda i wyposażenie kuchenne 65,00 
60,00*
70,00 
65,00* 

Aneks kuchenny, łazienka (ZAP)
60,00 
55,00*
------ 

Bez wody w domku, wyposażenie kuchenne
45,00 
40,00*
55,00 
50,00* 

Bez wody w domku, bez wyposażenia kuchennego
35,00 
30,00*
45,00 
40,00* 


Kuchnia, łazienka 4 – os. (2 pokoje)
110,00 
100,00* 


* dot. Cen po sezonie /do 15.06 i od 01.09/ 
Doba zaczyna się o 14.00 a kończy o 12.00 

Dodatkowa osoba w domku dopłaca opłatę pobytową 3zł.
Opłata za pupila 5 zł / doba.


Oto galeria calego ośrodka:Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie