Najnowszy post

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Przed nami bardzo dynamiczna sytuacja pogodowa, czyli kolejny incydent, który może spowodować zniszczenia i przerwy w dostawie prądu. Od samego początku niedzieli spodziewajmy się silnego wiatru oraz przejścia gwałtownego frontu, być może z powtórką z poniedziałku 17 stycznia. Jutro otrzymacie komunikat z RCB w tej sprawie na SMS. 

Idealna reklama mojej miejscowości

   8 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach podsumowano i oceniono prace, które wpłynęły na Rodzinny Konkurs Plastyczny „Jak zareklamuję moją miejscowość". Organizatorami konkursu są: Agroturystyczne Stowarzyszenie Ziemi Ostrowsko-Ostrzeszowskiej „w Siodle" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach. Konkurs został ogłoszony w ramach projektu „Dolina Baryczy - to moje miejsce, mój dom" współfinansowanego przez Fundację PZU. 
 
   Do konkursu zgłoszono 77 prac, w tym 75 autorów prac z gminy Przygodzice, 2 z Gminy Mikstat. Wymogów formalnych - format pracy - nie spełniały 3 prace. Oceniono 72 prace wykonane przez mieszkańców miejscowości: Bogufałów, Chynowa, Janków Przygodzki, Pardalin, Przygodzice, Przygodziczki, Topola Osiedle, Topola Wielka. Prace oceniano w jednej kategorii wiekowej, zgodnie z kryteriami zawartymi w „Regulaminie konkursu". Jury w składzie: Ewa Stasiełowicz - koordynator projektu, Maria Pietrzak - dyrektor Biblioteki Publicznej w Przygodzicach i Kornelia Tysiak - główny instruktor GOK w Przygodzicach

wyłoniło laureatów:

1. Błaszczyk Kinga, lat 16, Bogufałów,

2. Duczmal Kinga, lat 9, Chynowa,

3. Grzęda Kinga, lat 8, Chynowa oraz Sztukowska Halina,

4. Kaczmarek Karolina, lat 11, Przygodziczki,

5. Ligocki Jakub,lat 11 oraz Dorota, Zbigniew, Julia Ligoccy, Janków Przygodzki,

6. Osada Zuzanna, lat 6 z rodziną, Przygodzice,

7. Pacyna Michał, lat 8, Chynowa,

8. Pietrzak Dominika i Szymon, Topola Wielka,

9. Walczak Anna, lat 15, Przygodzice,

10. Walotka Katarzyna, lat 15, Bogufałów 11,

11. Zaremba Gabriella, lat 9, Chynowa,

12. Zydorek Jakub, lat 10 i Strzelczyk Hanna, Topola Osiedle.

   Zgodnie z „Regulaminem konkursu" laureaci zostaną zaproszeni na finał gminnego konkursu wiedzy o Dolinie Baryczy, podczas którego zostaną wręczone dyplomy oraz nagrody - zestawy widokówek wykonanych z nagrodzonych prac plastycznych. Nagrodą w konkursie jest także udział w jednodniowej wycieczce autokarowej po Dolinie Baryczy finansowanej w ramach dotacji Fundacji PZU.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie