Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Boćki w Gminie Przygodzice!

Witamy,
jako że Gmina Przygodzice z boćków słynie, a boćki słyną z gminy Przygodzice postanowiliśmy zaprezentować Wam wszystkie bocianie gniazda, jakie tylko uda nam się znaleźć na terenie tego samorządu. Postaramy się też ulokować je na mapie. No to do dzieła. 

P.S.

Jeśli Wy macie jakieś fotki, w Waszej miejscowości są boćki, nie wahajcie się i napiszcie, zróbcie zdjęcie a na pewno je opublikujemy!

------------------------------------------------------------------------------------

Miejscowość: Przygodzice

1. Gniazdo boćków na ulicy Wrocławskiej, prywatna posesja, widać je z krajowej 11 relacji Poznań - Katowice, aktualny stan gniazda: ?
2. Najsłynniejsze bocianie gniazdo na świecie :) Mieszkanko Przygody i Dziedzica przy budynku Urzędu Gminy w Przygodzicach, Bezpośrednie sąsiedztwo skweru Luitre. Aktualny stan gniazda: para bocianów, potomstwa brak - zginęły w czasie ulewnych deszczów - zobacz info:

Akcja ratunkowa w bocianim gnieździe 17.05.2010


Samiec wyrzuca pisklęta na brzeg gniazda


Zabranie piskląt

Kilka fotografii przygodzickiego gniazda przy Urzędzie Gminy dostaliśmy od Roberta Kaczmarka.

fot. Robert Kaczmarek


fot. Robert Kaczmarek


fot. Robert Kaczmarek


fot. Robert Kaczmarek


fot. Robert Kaczmarek


a to już fotografia gniazda po utracie młodych w 2010 roku.

fot. Robert Kaczmarek-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miejscowość: Wysocko Małe


1. Gniazdo na prywatnej posesji, pomiędzy ulicą Wiejską i ulicą Przygodzką. Aktualnie zamieszkane przez parkę boćków. Jeden z nich jest niezwykle pracowity :) Czy mają potomostwo? Tego jeszcze nie wiemy :)/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miejscowość: Janków Przygodzki

1. Bocianie gniazdo przy ulicy Długiej 18 (posesja państwa Grobelnych, niegdyś p. Kędzi). Zdjęcia oraz relację dostaliśmy od zaprzyjaźnionego serwisu Sołectwa z Jankowa Przygodzkiego. Zdjęcia poniżej autorstwa Dariusza Piechowiaka. Z tym gniazdem wiąże się pewna ciekawa historia, ale o tym przeczytacie już na stronce Stowarzyszenia:


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie