Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Minimarket czy Biedronka? A może coś innego?

Wiele się od dawno mówiło o rzekomym markecie na miejscu starej Świniarni w Przygodzicach. Z pewnością TAM go nie będzie, ale możliwe, że obok jest na to miejsce. Oto informacja, która rozwiewa wszelkie wątpliwości:Market za "Świniarnię"? 7 maja 2010
Czy jest szansa, że w miejscu po starej świniarni w Przygodzicach powstanie mini-market? Tego z pewnością chcieliby miezkańcy tej miejscowości. Właściciel terenu, czyli ostrowskie starostwo powiatowe studzi jadnak zapały przygodziczan, ale przyznaje, że w plotkach u dużym sklepie jest ziarenko prawdy.

Oto archiwalne zdjęcia przygodzickiej świniarni przy ulicy Wysockiej. Szczepan Zaremba przepracował tam znaczną część swojego życia. O tym miejscu, z wielkim sentymentem, mówi że tętniło tu kiedyś życie.

Kres świniarni nadszedł wraz z kresem przygodzickiego PGR-u. Budynki sukcesywnie niszczały, aż zaczęły zagrażać mieszkańcom. Właściciel terenu, ostrowskie starostwo powiatowe zdecydowało, że za pośrednictwem administratora terenu – Zeposłu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach teren oczyści.

I tak się stało – budynki oraz drzewa zaczęły sukcesywnie znikać z powierzchni ziemi. Tymczasem od wielu lat wśród mieszkańców Przygodzic krążyly plotki jakoby w tym miał powstać minimarket jednej z popoularnych sieci sklepów wielobranżowych. Rozalia Walotka, która mieszka nieopodal  twierdzi, że z inicjatywą wybudowania w tym miejscu dużego sklepu, wystąpili sami mieszkańcy.

Petycja jednak nic nie dała. Ten trzyhektarowy teren objęty był już wcześniej planem zagospodarowania przestrznnego gminy Pzygodzice. O budowie mini-marketu nie było w nim ani zdania.

Docelowo na tym terenie ma powstać około 30 domostw i cała wewnętrzna infrastruktura drogowa. Plan zakłada również utwardzenie ulicy Ogrodowej. Z jednej strony nowe osiedle będzie kolejnym, po nowo wybudowanym osiedlu Przyroda, tak dużym skupiskiem domów w Przygodzicach. Z drugiej zaś oznacza to, że na razie o większym sklepie mieszkańcy mogą w tym miejscu zapomnieć.

Światełko w tunelu pojawia się jednak gdy spoglądamy na mapę terenów przyległych. Zaraz obok tej trzyhektarowej działki jest kolejna o podobnej powierzchni. Czy jest zatem szansa, aby to właśnie tam powstał oczekiwany mini-market?

Informacja o planowanej budowie minimarketu nie okazała się w tym przypadku całkowitą prawdą. Ten przypadek potwierdza jednak, że w kaźdej plotce jest choćby ziarenko prawdy.

Tomasz Wojciechowski
Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie