Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Minimarket czy Biedronka? A może coś innego?

Wiele się od dawno mówiło o rzekomym markecie na miejscu starej Świniarni w Przygodzicach. Z pewnością TAM go nie będzie, ale możliwe, że obok jest na to miejsce. Oto informacja, która rozwiewa wszelkie wątpliwości:Market za "Świniarnię"? 7 maja 2010
Czy jest szansa, że w miejscu po starej świniarni w Przygodzicach powstanie mini-market? Tego z pewnością chcieliby miezkańcy tej miejscowości. Właściciel terenu, czyli ostrowskie starostwo powiatowe studzi jadnak zapały przygodziczan, ale przyznaje, że w plotkach u dużym sklepie jest ziarenko prawdy.

Oto archiwalne zdjęcia przygodzickiej świniarni przy ulicy Wysockiej. Szczepan Zaremba przepracował tam znaczną część swojego życia. O tym miejscu, z wielkim sentymentem, mówi że tętniło tu kiedyś życie.

Kres świniarni nadszedł wraz z kresem przygodzickiego PGR-u. Budynki sukcesywnie niszczały, aż zaczęły zagrażać mieszkańcom. Właściciel terenu, ostrowskie starostwo powiatowe zdecydowało, że za pośrednictwem administratora terenu – Zeposłu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach teren oczyści.

I tak się stało – budynki oraz drzewa zaczęły sukcesywnie znikać z powierzchni ziemi. Tymczasem od wielu lat wśród mieszkańców Przygodzic krążyly plotki jakoby w tym miał powstać minimarket jednej z popoularnych sieci sklepów wielobranżowych. Rozalia Walotka, która mieszka nieopodal  twierdzi, że z inicjatywą wybudowania w tym miejscu dużego sklepu, wystąpili sami mieszkańcy.

Petycja jednak nic nie dała. Ten trzyhektarowy teren objęty był już wcześniej planem zagospodarowania przestrznnego gminy Pzygodzice. O budowie mini-marketu nie było w nim ani zdania.

Docelowo na tym terenie ma powstać około 30 domostw i cała wewnętrzna infrastruktura drogowa. Plan zakłada również utwardzenie ulicy Ogrodowej. Z jednej strony nowe osiedle będzie kolejnym, po nowo wybudowanym osiedlu Przyroda, tak dużym skupiskiem domów w Przygodzicach. Z drugiej zaś oznacza to, że na razie o większym sklepie mieszkańcy mogą w tym miejscu zapomnieć.

Światełko w tunelu pojawia się jednak gdy spoglądamy na mapę terenów przyległych. Zaraz obok tej trzyhektarowej działki jest kolejna o podobnej powierzchni. Czy jest zatem szansa, aby to właśnie tam powstał oczekiwany mini-market?

Informacja o planowanej budowie minimarketu nie okazała się w tym przypadku całkowitą prawdą. Ten przypadek potwierdza jednak, że w kaźdej plotce jest choćby ziarenko prawdy.

Tomasz Wojciechowski
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie