Najnowszy post

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Przed nami bardzo dynamiczna sytuacja pogodowa, czyli kolejny incydent, który może spowodować zniszczenia i przerwy w dostawie prądu. Od samego początku niedzieli spodziewajmy się silnego wiatru oraz przejścia gwałtownego frontu, być może z powtórką z poniedziałku 17 stycznia. Jutro otrzymacie komunikat z RCB w tej sprawie na SMS. 

Wizytacja dzieci z Urkainy [14-17 luty 2008] [relacja + FOTO]

Od 14 do 17 lutego 2008 roku w Gminie Przygodzice przebywała delegacja z miejscowości Kiwerce na Ukrainie. W jej skład weszli członkowie Centrum Dzieci i Młodzieży, zastępca burmistrza Jurij Chomik, sekretarz Siergiej Tretiak oraz kilku radnych. Całą wyprawę do Gminy Przygodzice rejestrowała kamera Wołyńskiej Telewizji Państwowej z dziennikarką Olena Pyanykh. 

Przez te kilka dni ukraińskie dzieci nie mogły narzekać na nudę. Organizatorzy przygotwali im warsztaty m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca w Przygodzicach oraz lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. ZPiT pokazał swój standardowy program taneczny, czyli walcerek, klepany i maryneczki. Później razem z czlonkiniami KGW uczyli się szydełkować czy wyszywać. 

Tancerze uczestniczyli w programie artystycznym, który przedstawiono na IV gali Przygodzickich "Oskarów". Dzieci i młodzież zaprezentowały się z rewelacyjnej strony. Nowoczesnym tańcem porwali zgormadzoną w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach publiczność. 

Wizytację ukraińskich partnerów sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu "Kolumbowie kultury wielkopolskiej". 

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie