Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Wizytacja dzieci z Urkainy [14-17 luty 2008] [relacja + FOTO]

Od 14 do 17 lutego 2008 roku w Gminie Przygodzice przebywała delegacja z miejscowości Kiwerce na Ukrainie. W jej skład weszli członkowie Centrum Dzieci i Młodzieży, zastępca burmistrza Jurij Chomik, sekretarz Siergiej Tretiak oraz kilku radnych. Całą wyprawę do Gminy Przygodzice rejestrowała kamera Wołyńskiej Telewizji Państwowej z dziennikarką Olena Pyanykh. 

Przez te kilka dni ukraińskie dzieci nie mogły narzekać na nudę. Organizatorzy przygotwali im warsztaty m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca w Przygodzicach oraz lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. ZPiT pokazał swój standardowy program taneczny, czyli walcerek, klepany i maryneczki. Później razem z czlonkiniami KGW uczyli się szydełkować czy wyszywać. 

Tancerze uczestniczyli w programie artystycznym, który przedstawiono na IV gali Przygodzickich "Oskarów". Dzieci i młodzież zaprezentowały się z rewelacyjnej strony. Nowoczesnym tańcem porwali zgormadzoną w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach publiczność. 

Wizytację ukraińskich partnerów sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu "Kolumbowie kultury wielkopolskiej". 

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie