Najnowszy post

Pierwszy bocian w gnieździe już jest. Rozpoczynamy bociani sezon 2023

No to możemy oficjalnie otworzyć bociani sezon 2023! Wczoraj na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach pojawił się pierwszy w tym sezonie bocian.  Wcześniej widziano go na łąkach przygodzickich, a potem pokazał się światu. Serwis bociany.przygodzice.pl przeżywa prawdziwe oblężenie.  Zdziwił się pewnie, bo zobaczył nowo wyremontowany budynek Urzędu Gminy. Wiosna! 

Wizytacja dzieci z Urkainy [14-17 luty 2008] [relacja + FOTO]

Od 14 do 17 lutego 2008 roku w Gminie Przygodzice przebywała delegacja z miejscowości Kiwerce na Ukrainie. W jej skład weszli członkowie Centrum Dzieci i Młodzieży, zastępca burmistrza Jurij Chomik, sekretarz Siergiej Tretiak oraz kilku radnych. Całą wyprawę do Gminy Przygodzice rejestrowała kamera Wołyńskiej Telewizji Państwowej z dziennikarką Olena Pyanykh. 

Przez te kilka dni ukraińskie dzieci nie mogły narzekać na nudę. Organizatorzy przygotwali im warsztaty m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca w Przygodzicach oraz lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. ZPiT pokazał swój standardowy program taneczny, czyli walcerek, klepany i maryneczki. Później razem z czlonkiniami KGW uczyli się szydełkować czy wyszywać. 

Tancerze uczestniczyli w programie artystycznym, który przedstawiono na IV gali Przygodzickich "Oskarów". Dzieci i młodzież zaprezentowały się z rewelacyjnej strony. Nowoczesnym tańcem porwali zgormadzoną w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach publiczność. 

Wizytację ukraińskich partnerów sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu "Kolumbowie kultury wielkopolskiej". 

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie