Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Wizytacja dzieci z Urkainy [14-17 luty 2008] [relacja + FOTO]

Od 14 do 17 lutego 2008 roku w Gminie Przygodzice przebywała delegacja z miejscowości Kiwerce na Ukrainie. W jej skład weszli członkowie Centrum Dzieci i Młodzieży, zastępca burmistrza Jurij Chomik, sekretarz Siergiej Tretiak oraz kilku radnych. Całą wyprawę do Gminy Przygodzice rejestrowała kamera Wołyńskiej Telewizji Państwowej z dziennikarką Olena Pyanykh. 

Przez te kilka dni ukraińskie dzieci nie mogły narzekać na nudę. Organizatorzy przygotwali im warsztaty m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca w Przygodzicach oraz lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. ZPiT pokazał swój standardowy program taneczny, czyli walcerek, klepany i maryneczki. Później razem z czlonkiniami KGW uczyli się szydełkować czy wyszywać. 

Tancerze uczestniczyli w programie artystycznym, który przedstawiono na IV gali Przygodzickich "Oskarów". Dzieci i młodzież zaprezentowały się z rewelacyjnej strony. Nowoczesnym tańcem porwali zgormadzoną w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach publiczność. 

Wizytację ukraińskich partnerów sfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu "Kolumbowie kultury wielkopolskiej". 

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie