Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Dwór Przebendowskiego w Przygodzicach - unikalne fotografie

Dwór J.J. Przebendowskiego z XVIII w., w I połowie XIX w. rządcówka a na początku XX w. adaptacja na cele mieszkaniowe pracowników. Od wielu lat niezamieszkały. Wkrótce zostanie wystawiony przez Powiat Ostrowski na sprzedaż. Oto unikalne fotografie tego budynku.


Poniżej pierwsza część unikalnych zdjęć obecnego stanu budynku i tajemniczych, podziemnych piwnic. Czy tam jeszcze straszy, jak opowiadają najstarsi mieszkańcy Przygodzic?

Prawa autorskie zastrzeżone., autor zdjęć - Robert Kaczmarek

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie