Najnowszy post

Tomasz Sobczak na kanale 63-421

Nie wiem czy wiecie, ale w Jankowie Przygodzkim w stodole pasjonat trzyma odrestaurowanego wojskowego MIGa. Tym pasjonatem jest Tomasz Sobczak. W 9. odcinku Marcin Biegański będzie pytać go o chorobę zwaną pasją. Pasjonat zdobył samolot myśliwski LIM 5P i rozpoczął prace nad jego renowacją. Na jakim jest etapie? Jak wiele wolnego czasu poświęca na prace renowacyjne? Zobaczcie koniecznie. Link do odcinka poniżej. 

Dwór Przebendowskiego w Przygodzicach - unikalne fotografie

Dwór J.J. Przebendowskiego z XVIII w., w I połowie XIX w. rządcówka a na początku XX w. adaptacja na cele mieszkaniowe pracowników. Od wielu lat niezamieszkały. Wkrótce zostanie wystawiony przez Powiat Ostrowski na sprzedaż. Oto unikalne fotografie tego budynku.


Poniżej pierwsza część unikalnych zdjęć obecnego stanu budynku i tajemniczych, podziemnych piwnic. Czy tam jeszcze straszy, jak opowiadają najstarsi mieszkańcy Przygodzic?

Prawa autorskie zastrzeżone., autor zdjęć - Robert Kaczmarek

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie