Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Piknik Rybny i II Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy (5 września 2010)

Już w najbliższą niedzielę, 5 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbywać się będzie Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy. Wystąpią na nim zespoły z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Będzie to także doskonała okazja do zaprezentowania przysmaków Doliny Baryczy (głównie karpia, ale i innych wyrobów). Oto szczegółowy rozkład godzinny tej imprezy.

11.00 – Turniej piłkarski o puchar „Złotego Karpia” – boisko ZSP-CKU Przygodzice (Impreza towarzysząca)

14.00 – rozpoczęcie imprezy, prezentacja i wręczenie certyfikatów producentom produktów lokalnych i usługodawcom branży turystycznej, którzy w ramach konkursu otrzymali prawo do posługiwania się Znakiem „Dolina Baryczy Poleca” 2010/2011 - teren przy GOK-u, 

od 15.00 – degustacja karpia (karp pieczony, zupa rybna) - teren wokół GOK-u, stoiska producentów i gastronomii Gminnego Punktu Informacji, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przygodzic, 

godz. 15.00 – rozpoczęcie II Przeglądu Kulturalnego Doliny Baryczy, przedstawienie zespołów, 

15.00 – 19.00 – prezentacja zespołów (sala GOK), 

19.00 – zakończenie Przeglądu, 

19.30 – 24.00 – spotkanie towarzyskie przy muzyce (sala GOK-u). 

Impreza dofinansowana w ramach programu „Działaj Lokalnie w Dolinie Baryczy” 2010. Organizatorzy: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przygodzic, Gmina Przygodzice, Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Sołectwo Wsi Przygodzice, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, Powiat Ostrowski, Gospodarstwo Rybackie „Przygodzice”, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Przygodzicach, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Zajazd „Górecznik” w Przygodzicach. informacja: Zenon Walczak, tel. 602713579


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie