Najnowszy post

Tomasz Sobczak na kanale 63-421

Nie wiem czy wiecie, ale w Jankowie Przygodzkim w stodole pasjonat trzyma odrestaurowanego wojskowego MIGa. Tym pasjonatem jest Tomasz Sobczak. W 9. odcinku Marcin Biegański będzie pytać go o chorobę zwaną pasją. Pasjonat zdobył samolot myśliwski LIM 5P i rozpoczął prace nad jego renowacją. Na jakim jest etapie? Jak wiele wolnego czasu poświęca na prace renowacyjne? Zobaczcie koniecznie. Link do odcinka poniżej. 

49. Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska” - fotorelacja Roberta Kaczmarka i Wacława Urbankiewicza

W dniach 10-12 września 2010 r. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale innych instytucji zorganizowało 49. Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska”.


W tym roku rajd obejmował trasy jednodniowe, dwudniowe i dwuipółdniowe pisze oraz rowerowe. Zgromadził kilkaset uczestników z terenu całego powiatu ostrowskiego. Najliczniejsza okazała się grupa piesza na trasie nr 4 - Scherza b-moll (Przygodzice Górecznik – Tarchalskie – pomnik F. Radziwiłła – rezerwat „Wydymacz” – Antonin) licząca niespełna 300 uczestników. Przewodnikami na tej trasie byli m.in. członkowie Towarzystwa Miłośników Przygodzic: Agnieszka Kania, Robert Kaczmarek i Wacław Urbankiewicz. Meta Rajdu w dniu 12 września 2010 r. znajdowała się przy pałacu książąt Radziwiłłów w Antoninie. Na wszystkich wytrwałych turystów czekały atrakcje muzyczne, konkursy i bardzo smaczna grochówka.


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie