Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

49. Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska” - fotorelacja Roberta Kaczmarka i Wacława Urbankiewicza

W dniach 10-12 września 2010 r. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale innych instytucji zorganizowało 49. Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska”.


W tym roku rajd obejmował trasy jednodniowe, dwudniowe i dwuipółdniowe pisze oraz rowerowe. Zgromadził kilkaset uczestników z terenu całego powiatu ostrowskiego. Najliczniejsza okazała się grupa piesza na trasie nr 4 - Scherza b-moll (Przygodzice Górecznik – Tarchalskie – pomnik F. Radziwiłła – rezerwat „Wydymacz” – Antonin) licząca niespełna 300 uczestników. Przewodnikami na tej trasie byli m.in. członkowie Towarzystwa Miłośników Przygodzic: Agnieszka Kania, Robert Kaczmarek i Wacław Urbankiewicz. Meta Rajdu w dniu 12 września 2010 r. znajdowała się przy pałacu książąt Radziwiłłów w Antoninie. Na wszystkich wytrwałych turystów czekały atrakcje muzyczne, konkursy i bardzo smaczna grochówka.


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie