Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Inauguracja Dni Karpia w Przygodzicach - obszerna fotorelacja Roberta Kaczmarka i Adama Barczaka

W niedzielę 5 września 2010 r. od godz. 11.00 na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach o puchar „Złotego Karpia” rywalizowały zespoły piłkarskie, z których najlepsza okazała się drużyna z Przygodzic.

Od godz. 14.00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach odbyła się główna impreza inauguracyjna, t.j. „Piknik Rybny” połączony z II Przeglądem Kulturalnym Doliny Baryczy i Estradą Folkloru. W pierwszej części imprezy wręczone zostały certyfikaty „Dolina Baryczy Poleca” producentom i usługodawcom z terenu wielkopolskich gmin Przygodzice, Odolanów i Sośnie.

Przed prezentacją zespołów i śpiewaczy ludowych producenci i usługodawcy wielkopolscy otrzymali certyfikaty, które są potwierdzeniem nabycia przez nich prawa do posługiwania się Znakiem „Dolina Baryczy Poleca” w promocji i sprzedaży lokalnych produktów i usług.

Certyfikaty odebrali:

- Gminna Spółdzielnia z Przygodzic – za chleb „Baryczok” (w systemie od roku 2008)

- Agnieszka Lesiak z Odolanowa – stroiki kuchenne (w systemie od roku 2009)

- Franciszek Bzyl z Sośni – za miody (w systemie od roku 2008)

- Karol Girus, gospodarstwo rybackie Możdżanów – za karpia

- Grażyna i Jerzy Kątni z Przygodziczek – Ośrodek Jeździecki „Jurand” (w systemie od roku 2009)

- Ewa Stasiełowicz i Mieczysław Czwordon – gospodarstwo agroturystyczne „U Źródeł Baryczy”

- Stanica „Biały Daniel” w Sośniach

Wręczanie certyfikatów poprowadzili Marta Kamińska (koordynator systemu „Dolina Baryczy Poleca”) i Robert Kaczmarek (współorganizator imprezy). Certyfikaty wręczali: wójt gminy Przygodzice Przemysław Kaźmierczak, burmistrz gminy i miasta Odolanowa Janusz Wajs, wójt gminy Sośnie Michał Wilczura, prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” Inga Demianiuk – Ozga oraz wicestarosta ostrowski Krzysztof Rasiak i dyrektor GOK w Przygodzicach Zenon Walczak.

Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców z gminy Przygodzice i najbliższych okolic. Organizatorzy zadbali bowiem o ciekawy program, smaczny rybny bufet z „karpia przygodzickiego” i zamówili słoneczną pogodę. Na scenie wystąpiło wiele zespołów ludowych i folklorystycznych z Doliny Baryczy, głównie z Przygodzic i okolic, ale również z odległego Żmigrodu, położonego w zachodniej części Doliny Baryczy. Mieszkańcy bawili się przy dobrej muzyce do północy.

II Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy w Przygodzicach w znacznym stopniu sfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII”.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie