Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Towarzystwo Miłosników Przygodzic w Miliczu - fotorelacja Roberta Kaczmarka i Wacława Urbankiewicza

11 września 2010 r. Towarzystwo Miłośników Przygodzic zorganizowało wyjazd na „Święto Karpia Milickiego” do Milicza w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy.
Niespełna 40 osobowa grupa uczestników mogła podziwiać pokazy kulinarne mistrzów kuchni, gotowanie wielkiego gara zupy rybnej pod okiem Łukasza Konika, która była licznie degustowana, stoiska z produktami lokalnymi „Dolina Baryczy Poleca” oraz lokalnej gastronomii z potrawami z karpia i innymi przysmakami. Swoich sił spróbowali panowie ze strongmenem Tedeuszem Hryciukiem. Niezwykle ciekawy okazał się kabaretowy „pojedynek na ości” pomiędzy Kabaretem Moralnego Niepokoju i Kabaretem „Koń Polski”. Wysłuchano również występy zespołów ludowych i muzycznych, w tym kapelę „Boćki” z Przygodzic. Całości towarzyszyła miła atmosfera.

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie