Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Antonin wyróżniony ("odkryty")

Antonin doceniony i zauważony przez Wielkopolan. Ta miejscowość w gminie Przygodzice zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie "Wielkie Odkrywanie Wielkopolski" w kategorii "miejscowość/gmina". Doceniono walory rekreacyjno-turystyczne oraz kulturalne Atonina z Pałacykiem Myśliwskim Książąt Radziwiłłów na czele."Wielkie Odkrywanie Wielkopolski" to akcja promocyjna w formie plebiscytu, dzięki której możliwe jest odkrywanie najciekawszych miejsc. Trwała od 15 maja do 12 września i przeprowadzana była etapami. Najpierw czytelnicy dziennika "Polska Głos Wielkopolski" zgłaszali "kandydatów" za pomocą kuponów oraz e-maili. Następnie specjalna kapituła wybrała 40 miejscowości/gmin, które automatycznie zostały dopuszczone do II etapu. Potem było już tylko głosowanie smsowe oraz za pomocą kuponów. No i koniec.
Tegoroczna odsłona tej popularnej inicjatywy okazała się szczęśliwa dla naszego Antonina w Gminie Przygodzice. Jury doceniło przede wszystkim walory turystyczne tej miejscowości. Warto przypomnieć, że znajduje się tam ośrodek wypoczynkowy "Lido" wraz z domkami i bogatą bazą nocelgową. Największe laury Antonin zebrał jednak za bazę kulturalną. To tam od 29 lat odbywa się słynny festiwal chopinowski "Chopin w barwach jesieni". W tym roku przypada 200. rocznica urodzin tego słynnego kompozytora, można więc uznać, że te wydarzenia przyczyniło się najbardziej.


W skład kapituły weszli:

1. Przewodniczący: Adam Pawłowski – redaktor naczelny „Polski Głosu Wielkopolskiego” 

2. Członkowie: 
a. Tomasz Wiktor – Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej 
b. Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura WOT 
c. Andrzej Kaleniewicz – DSiT UMWW 
d. Joanna Śniadek - AWF 
e. Armin Mikos von Rohrscheidt - KULTOUR 
f. Kamila Placko-Wozińska 
g. Renata Kornobis 
h. Elżbieta Podolska

Plebiscyt odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. .........
Opracowano na podstawie regulaminu zamieszczonego na stronie internetowej:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie