Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Hubertowiny 2010 w Przygodziczkach [FOTO+WIDEO]

Od 25 do 26 września w Przygodziczkach (gm. Przygodzice) odbywały się 10. już "Hubertowiny". Ten zwyczaj pochodzi prawdopodobnie z Wielkiej Brytanii i narodził się na początku poprzedniego  tysiąclecia. Dziś jest to impreza bardziej rekreacyjna, ale i tak i tak widowiskowa. Zwlaszcza jeśli do Przygodziczek zjeżdżają się mistrz świata w łucznictwie konnym oraz wicemistrz w tej samej dyscyplinie. Oprócz tego inscenizacje historyczne oraz wiele konnych i nie tylko konnych atrakcji. Oto krótka relacja wraz ze zdjęciami oraz filmikami. 
Pierwszego dnia "Hubertowin 2010" odbyły się zawody na terenie ośrodka jeździeckiego "Jurand". Drugiego dnia główna część imprezy przeniosła się nieopodal Gospodarstwa Agroturystycznego „Agroawaler". Przez te dwa dni w Przygodziczkach działo się sporo. Najbardziej widowiskowe były zawody łucznicze terenowe (dla najmłodszych i dorosłych) oraz konne (dla dorosłych). Swoją obecnością zaszczycili nas tacy utytułowani łucznicy konni jak: mistrz świata Norbert Kopczyński, wicemistrz świata Christian Prestin oraz dyrektor generalny Otwartych Mistrzostw Europy w Łucznictwie - Abdul Majid Schrade z Niemiec.Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
1. Łucznictwo piesze

a) kategoria wieku do lat 15

I Mikołaj Walkowski z Poznania,
II Sebastian Kaczmarek z Przygodziczek
III Marcin Kątny z Ostrowa Wlkp.


b) starsi zawodnicy

I Przemysław Walkowski z Poznania
II Adam Kaczmarkiewicz z Bydgoszczy
III Anna Płotycia ze Śląska.


2. Łucznictwo konne

I. Christian Prestin
II Norbert Kopczyński
III Christine Dressler z Niemiec


Podczas tegorocznych Hubertowin były też pokazy historyczne tj. mini rekonstrukcja bitwy pod Kłuszynem - jednej z najdonioślejszych bitew z udziałem polskiego oręża. 

Oto wyniki pozostałych konkurencji tegorocznych Hubertowin:


Wielobój hippiczny:


I Łukasz Banasiak z Potaszni koło Milicza na koniu „Montanie"
II Zbigniew Chmielecki z Granowca na „Ince"
III Mirosław Zawadzki z Ostrzeszowa na „Wichrze"


Królem „Pogoni za lisem" okazał się Łukasz Gomółka (lisią kitę zerwał ubiegłorocznemu królowi Konradowi Ciupce)


Wyścig „Galopem po karpia"

I Łukasz Banasiak
II Mirosław Zawadzki
III Mateusz Janicki z Czeszyc na koniu „Brajla". 


Powożenie 


I miejsce - zaprzęg prowadzony przez Mirosława i Stanisława Smelińskich ze Stawiszyna, 
II miejsce - zaprzęg Andrzeja i Stefana Stefańskich z Marydołu
III miejsce - zaprzęf Marka i Patryka Szargów z Ostrzeszowa.


Oto kilka zdjęć z pierwszego dnia Huberotwin:A oto filmiki:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie