Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

KWW "Młodzież-Przyszłość" - program + kandydaci na radnych Rady Gminy Przygodzice

Przedstawiamy wam program Komitetu Wyborczego Wyborców "Młodzież-Przyszłość" na najbliższe wybory samorządowe 2010. Podajemy również listę kandydatów KWW "Młodzież-Przyszłość: na randych Rady Gminy Przygodzice. Materiały uzyskaliśmy ze strony internetowej www.mlodziezprzyszlosc.pl Pragnę nadmienić, że to pierwszy KWW, który zgłosił się do nas sam z własną inicjatywą zaprezentowania się na naszym portalu. Inne komitety także serdecznie zapraszamy do wspólpracy. 


Robert Kaczmarek


lat 30, zam. Przygodzice - Okręg Wyborczy nr 6 (Przygodzice, Antonin-Strugi, Stacja PKP)
Witam. Nazywam się Robert Kaczmarek, mam 30 lat i wyższe wykształcenie ekonomiczne. Od wielu lat czynnie angażuje się w życie lokalnych społeczności. Jestem przewodniczącym Towarzystwa Miłośników Przygodzic, członkiem Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Przygodzic i Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Społeczności Wiejskiej Gminy Przygodzice. Jestem także członkiem prezydium Rady Gminnej i Powiatowej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe oraz Wiceprzewodniczącym Rady Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy". Kocham przyrodę, uwielbiam turystykę, zdarza się, że godzinami podpatruję rzadkie gatunki ptaków na Stawach Przygodzickich. Organizuję wycieczki, rajdy i imprezy kulturalno-sportowe. Na co dzień pracuję w Wydziale, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Specjalizuję się w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.
Priorytety dla Przygodzic:
Pozyskiwanie środków zewnętrznych. Unia Europejska stwarza wiele możliwości – nie chodzi tylko o środki na drogi ale i na szkolnictwo. Chcę z Unii wziąć tyle, ile będzie można. Będę podnosił potencjał organizacji sportowych i pozarządowych poprzez szkolenia mające na celu zdobywanie umiejętności pozyskiwania środków zewnętrznych na własną działalność statutową, Mam w tej materii sporo doświadczenia. Napisałem już w życiu kilka wniosków, które zostały pozytywnie rozpatrzone – moją wiedzę chce przekazywać innym.
Edukacja. Dzięki Europejskiemu Funduszowi Społecznemu zaproponuję uczniom darmowe,  dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i pozalekcyjne. Będę starał się opracowywać wnioski o dofinansowanie remontów, doposażenia szkół i placówek oświatowych w gminie Przygodzice. Chcę w Przygodzicach otworzyć sekcję fotograficzną dla mieszkańców a efekty jej pracy prezentować w części wystawienniczej Chaty Regionalnej.
Sport. Postaram się, aby boisko z programu „Orlik 2012” tętniło życiem. Chciałbym, aby kilka razy w roku odbywały się tam różnego rodzaju turnieje i zawody sportowe z udziałem wszystkich mieszkańców. Będę pozyskiwał środki na zajęcia sportowe dla uczniów z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jako pomysłodawca zawodów wędkarskich na stawie „Glinianka” będę kontynuował to przedsięwzięcie z udziałem młodszych wędkarzy i pozostałych mieszkańców,
Przyroda i Turystyka. Chcę pomagać mieszkańcom aby w dużo większym stopniu wykorzystywali potencjał turystyczny gminy Przygodzice, m.in. poprzez skorzystanie z finansowania wielu działań turystycznych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Będę promował i organizował akcje sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów na terenie Przygodzic i całej gminy, a także regularnie organizował lokalne i regionalne wycieczki turystyczno-krajoznawcze dla wszystkich mieszkańców. Chcę utworzyć w Przygodzicach młodzieżową sekcję turystyczną i punkt wypożyczalni rowerów oraz kijków Nordic Walking,
Kultura. Jako przedstawiciel młodego pokolenia chciałbym aby przynajmniej raz na kwartał odbywały się imprezy muzyczne i koncerty dla młodzieży i dorosłych w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. O tym, że takie imprezy kulturalne są potrzebne niech świadczy chociażby frekwencja na zorganizowanym przeze mnie „Muzycznym Końcu Lata”.
Społeczeństwo. Chcę być łącznikiem pomiędzy młodym pokoleniem a sprawami dla nich ważnymi Stworzę portal gdzie każdy mieszkaniec gminy Przygodzice będzie mógł bez odchodzenia od komputera zadać pytanie Radnemu, zgłosić swój problem lub swojej miejscowości.
Lokalna polityka potrzebuje świeżości. Nie macie Państwo wrażenia, że od kilku lat w Radzie Gminy zasiadają ci sami ludzie? Zadajcie sobie państwo pytanie co zrobili dla gminy? Ile naobiecywali, a na ile się z tych obietnic wywiązali? Ja od obietnic chcę przejść do konkretnych czynów. Postawcie Państwo na Młodzież. Postawcie na Przyszłość.


Tomasz Sobczaklat 34, zam. Janków Przygodzki - Okręg Wyborczy nr 5 (Janków Przygodzki, Trzcieliny, Pardalin, Osiedle 40-lecia PRL)


Witam. Nazywam się Tomasz Sobczak, mam 34 lata i wyższe wykształcenie techniczne. Pochodzę z Wrocławia od roku 2002 mieszkam w Jankowie Przygodzkim. Życiem społecznym w swojej miejscowości interesuje się od 2004 roku. Jestem wiceprezesem Stowarzyszenia „Rozwój i Edukacja” sołectwa Janków Przygodzki. Zawodowo zajmuję się pozyskiwaniem zewnętrznych środków finansowych, zwłaszcza z Unii Europejskiej w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim, a także Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Moja specjalność to organizacja zagranicznych staży zawodowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego, finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Moje hobby to lotnictwo i modelarstwo, dziedziny które uczą wytrwałości, cierpliwości oraz precyzji. Interesuję się  też rolnictwem i jego rozwojem.

Co chciałbym zrobić dla swojej miejscowości :
ROZWÓJ – moim zdaniem rozwój w naszej miejscowości to remont dróg, chodników, rozbudowa przedszkola, troska o szkołę,  nowy plac zabaw, modernizacja boiska sportowego, jego zaplecza, inwestycja w rozwój młodych mieszkańców i poprawa stanu infrastruktury ułatwiającej nam życie. Rozwój wymaga pieniędzy, a obszary wiejskie to właśnie ogromny potencjał. Ubolewam nad tym, że większość inwestycji gminnych realizowana jest z pieniędzy pożyczonych a nie pozyskanych. Dla dobra naszej miejscowości potrzebna jest w Radzie Gminy Przygodzice wiedza skąd brać środki na jej rozwój, potrzebna jest informacja gdzie i kiedy można je zdobyć. I jeszcze jedno, trzeba chcieć.  Ja taką wiedzę i doświadczenie posiadam i chcę ją wykorzystać dla rozwoju miejscowości, w której mieszkam.
BEZPIECZEŃSTWO – Ciemna jest ta Nasza Gmina Przygodzice okrutnie i moja miejscowość też, dlatego uczę się od kliku lat na pamięć lokalizacji mojej bramki do domu bo bez tej wiedzy w godzinach późnych znaleźć byłoby ją trudno … i zrozumieć tego nie potrafię dlaczego tak jest.  Stawiam sobie za cel aby w Naszej miejscowości świeciło się w nocy światło !
EDUKACJA – W trakcie moich studiów mieszkałem rok w Finlandii, studiowałem w USA i wiem co to znaczy znajomość języka obcego.  Będę się starał pozyskać fundusze na organizację dodatkowych zajęć z języka angielskiego oraz niemieckiego dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości. Ten cel chcę realizować wspólnie ze szkołą. Młodzieży ponadgimnazjalnej, która chce się uczyć języków obcych umożliwię odbywanie staży zagranicznych.
PROMOCJA WŁASNEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA – hobby i zainteresowania mieszkańców mojej miejscowości. Chce poprzez stronę internetową prezentować to czym się interesujemy. Każdy z nas może się pochwalić swoim cennym zainteresowaniem. Raz w roku chciałbym zorganizować wystawę i prezentację naszych zainteresowań.
SPOŁECZEŃSTWO – Uważam że radny Jankowa Przygodzkiego swoją pracą służy dobru i poprawie warunków życia mieszkańców swojej miejscowości. Chcę stworzyć internetową platformę informacyjną, która umożliwi mi stały kontakt z mieszkańcami Jankowa Przygodzkiego, drogą elektroniczną. Każdy z Państwa będzie mógł mi przekazać problem, którym trzeba się zająć. Chcę Państwa informować o swoich działaniach, o tym czym zajmuje się rada i jak wydatkowane są Gminne środki publiczne.
Drodzy Państwo większość sesji Rady Gminy Przygodzice trwała godzinę … dlaczego tak krótko, gdzie radni się tak spieszyli ?  Uważam że naszej miejscowości nie potrzebny jest pośpiech a konkretne efekty pracy a Ja chcę je osiągnąć. Postawcie Państwo na młodych ludzi, którzy chcą pracować dla dobra Naszej miejscowości.
Tomasz Sobczak

Dariusz Piechowiaklat 22, zam. Janków Przygodzki -  Okręg Wyborczy nr 5 (Janków Przygodzki, Trzcieliny, Pardalin, Osiedle 40-lecia PRL)Nazywam się Dariusz Piechowiak. Mam 22 lata. Jestem studentem V roku Wydziału UAM w Kaliszu na kierunku pedagogika o specjalności edukacja społeczna w zakresie samorządności lokalnej. Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej. Jako sekretarz zarządu Stowarzyszenia „Rozwój i Edukacja” sołectwa Janków Przygodzki aktywnie uczestniczę w życiu sołectwa. Przede wszystkim opiekuję się prowadzonym przez Stowarzyszenie klubem internetowym, gdzie młodzież chętnie spędza popołudnia. Pomimo swojego młodego wieku zawsze czynnie wspieram wszystkie organizacje pomagając w przygotowywaniu imprez i bieżącej działalności- angażuję w to również młodzież która w klubie często pomaga mi m.in. w projektowaniu zaproszeń czy plakatów czy przygotowywaniu losów. Prowadzę również stronę internetową Stowarzyszenia pod adresem:www.stowarzyszenie.jankowprzygodzki.pl, która stała się sołeckim portalem informacyjnym odwiedzanym codziennie przez kilkaset osób. Ponadto jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie Przygodzkim. Kibicuję również miejscowemu klubowi sportowemu „Barycz”.
Po pierwsze MŁODZIEŻ
Sołectwo Janków Przygodzki jest jednym z najbardziej uprzywilejowanych w okolicy- posiadamy największy Zespół Szkół w Gminie Przygodzice, jednak to zobowiązuje do większego zaangażowania w rozwój dzieci i młodzieży. Chciałbym abyśmy nie zmarnowali żadnego z młodych talentów. Nasi siatkarze, fani muzyki, piłkarze jak i artyści powinni mieć możliwość rozwijania swoich uzdolnień. Wsparcie nauczycieli Zespołu Szkół przez gminę w tych działaniach musi być większe.
Także młodzież, która ukończyła już naszą szkołę nie powinna być traktowana inaczej- to nasza przyszłość, bardzo często studenci jeśli nie poczują bliższego związku z Jankowem- opuszczą nas wyjeżdżając za poszukiwaniem pracy. Musimy zadbać o młodzież zrzeszoną w klubie sportowym „Barycz” i nie zapominać o tych którzy sami organizują się poza organizacjami- jak np. reprezentująca Janków drużyna siatkarzy, która choć walczyła i wygrywając reprezentowała sołectwo i gminę na zewnątrz, nie uzyskując wsparcia od gminy. Utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy, która wesprze pomysłami dorosłych na pewno przysłuży się wzmocnieniu roli młodych.
Po drugie JANKÓW PRZYGODZKI
Promocja naszej wsi to kolejny punkt, który może wydawać się błahostką, ale może się odbywać w bardzo prosty sposób. Pierwszym przykładem może być ustawienie tablicy z nazwą naszej miejscowości przy wjeździe z ul. Staroprzygodzkiej w ul. Zębcowską- mała rzecz a może spowodować większą rozpoznawalność wśród turystów. W okolicach Trzcielin dużym zainteresowaniem cieszy się taras widokowy przy Trasie Rowerowej- dlaczego nie ustawić więcej podobnych- mogą one stać się przytulnym celem wielu wycieczek rowerowych, bo musimy promować ten środek transportu. W naszej wsi brakuje w kilku położeniach miejsc gdzie bezpieczne można zaparkować rower.
Po trzecie PRZYSZŁOŚĆ
Sołectwo Janków Przygodzki to prócz Jankowa jeszcze Trzcieliny i Pardalin z Osiedlem 40-lecia PRL. Nie możemy o tym zapominać, że jest nas w sumie 1700 mieszkańców i razem możemy więcej. Musimy znaleźć wspólny mianownik aby zaktywizować wszystkie części sołectwa. Jednym z nich może być turystyka- przepiękne tereny Stawu Trzcielin i Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, którego granice sięgają aż do ulicy Wodnej w Jankowie - to również nasze sołectwo. Choć to może zabrzmieć górnolotnie to perspektywy rozwoju naszego sołectwa jak i całej gminy są naprawdę duże- zwłaszcza gdy dodamy do tego możliwość ciągłego pozyskiwania środków Unii Europejskiej oraz krajowych ale pozabudżetowych.
Pierwszym działaniem, które chcielibyśmy zrealizować jest realizacja projektu stworzenia ogólnodostępnego placu zabaw w Jankowie Przygodzkim, aby postawić kolejny krok ku organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz tworzeniu miejsc spędzania wolnego czasu przez mieszkańców. Rozwój ośrodka wypoczynkowego LIDO w Antoninie, który musi nastąpić jak najszybciej aby nie stracić bezpowrotnie wartości tego miejsca spowoduje zwiększenie liczby turystów przejeżdżających przez Janków trasą rowerową. Można ich zaprosić np. do zwiedzenia kościoła, który jest obecnie otwarty cały dzień, a nie wszyscy o tym wiedzą lub poprowadzić w okolice zabytkowego krzyża przy ul. Witosa, którego odrestaurowanie jest kolejnym celem na przyszłość, który sobie wyznaczyłem. Ważne też aby wyasfaltować kolejne ulice, ponieważ drogi w Jankowie są już w pełni uzbrojone.
PODSUMOWANIE
Kolejne kroki wypracujemy wspólnie, dlatego właśnie wraz z drugim kandydatem Komitetu Wyborczego „Młodzież-Przyszłość” - Tomaszem Sobczakiem udostępniamy kilka możliwości kontaktu z nami, ponieważ nie chcemy robić niczego wbrew mieszkańcom a jedynie dla Państwa i z Wami. Ponadto na bieżąco będziemy informować o naszej działalności na stronie internetowej sołectwa (www.stowarzyszenie.jankowprzygodzki.pl) aby móc zbierać sygnały poparcia tych działań lub sugestie ich zmian.
Wsparcie Komitetu Wyborczego Wyborców „Młodzież-Przyszłość”, który prócz mnie stanowią Tomek Sobczak z Jankowa Przygodzkiego i Robert Kaczmarek z Przygodzic- (specjaliści od pozyskiwania środków zewnętrznych) na pewno pomoże w przekonywaniu władz gminy do naszych pomysłów. Nie są to jedynie inwestycje, których wypisanie w programie wyborczym jest najbardziej chwytliwym hasłem, ale na to potrzeba pieniędzy a co za tym idzie czasu. Nasze inicjatywy nie wymagają sporych nakładów, a mogą uprzyjemnić życie i będą dążyć do aktywizacji i integracji mieszkańców. Ich realizacja jest uzależniona też od zaangażowania Państwa 21 listopada- podczas wyborów samorządowych.
Nie będę jedynie jednym z radnych Rady Gminy, ale będę radnym mieszkańców sołectwa Janków Przygodzki, który nie patrzy na nasze sołectwo z perspektywy polityka a przede wszystkim z perspektywy mieszkańca, który swoją przyszłość wiąże ze swoją miejscowością – z Jankowem Przygodzkim.
Prosimy aby zachęcić zwłaszcza młodzież do pójścia do urn i oddania głosu na swoich, na młodych. W ponad 20-letniej historii demokratycznych samorządów na pewno patrzono na młodzież – nie miała ona jednak jeszcze swojego reprezentanta we władzach gminy. Janków Przygodzki może tym razem zyskać młody głos w nowej radzie.
Bardzo dziękuję za zapoznanie się z moim programem.

Kontaktować się można ze mną na kilka sposobów:
gg: 1032555
tel. 604-965-871
lub osobiście- Janków Przygodzki, ul. Szkolna 1b

Program Komitetu Wyborczego Wyborców "Młodzież-Przyszłość" skupia się na pozyskiwaniu środków zewnętrznych z Unii Europejskiej i nie tylko. Szeroko na temat swoich zamierzeń przeczytamy na stronie internetowej:


(źródło informacji i listy kandydatów wraz z opisami: http://www.mlodziezprzyszlosc.pl/)Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie