Najnowszy post

List w sprawie "Glinianki"

Nie ma tygodnia, aby ktoś na skrzynkę naszego bloga nie przysłał zapytania o to jak można uzyskać pozwolenia na łowienie na Glinance. Taki list wysłał ostatnio Tomasz, mieszkaniec okolicy, który choć mieszka blisko, to nie może skorzystać z gminnego obiektu, wyremontowanego za gminne pieniądze.  fot. archiwum

Wyniki sondy: Kto powinien zostać wójtem gminy na kolejną kadencję?

W pierwszej sondzie na naszej stronce zapytaliśmy Waś kto powinien zasiąść na fotelu wójta gminy Przygodzice w kolejnej kadencji. Minęły dwa tygodnie, pora więc na wyniki. Oto one:


Pierwsza tego typu sonda w dziejach historii naszejj gminy - tak o naszym pomyśle napisali koledzy na stronie Stowarzyszenia "Rozwój i Edukacja" z Jankowa Przygodzkiego. I słusznie, bo to idea pionierska. Trzeba również zauważyć, że ciesząca się dużym zainteresowaniem i jak sądzimy bardzo ważna. 

Pytaliśmy o to kto powinien zostać wojtem w nadchodzących wyborach? Do wyboru były trzy możliwości: 

- aktualny wójt Przemysław Kaźmierczak
- kandydat na wójta - wicestarosta ostrowski Krzysztof Rasiak
- opcja zagłosuję na kogoś innego. 

Oto wyniki:Oddano w sumie 131 głosów. 

62 głosy (47 %) uzyskał Przemyslaw Kaźmierczak.
64 głosy (49%) na końcu sondy było po stronie Krzysztofa Rasiaka
5 osób (4 %) internautów zagłosuje w tych wyborach na kogoś innego. 


Komentarz:


Zdania co do przyszłego wójta są podzielone. Żaden z ubiegających się nie ma znaczącej przewagi. Zdecydowana większość internautów gotowa jest poprzeć któregoś z kandydatów, tylko 4 % z nich zagłosuje na kogoś innego. Wyniki tej sondy pokazują, że o fotel wójta będzie toczyć się interesujący bój. 

Jak już wspomnieliśmy zainteresowanie jest spore. Już dziś możemy obiecać, że wkrótce podobnych sond będzie z pewnością o wiele więcej. 

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie