Najnowszy post

Pierwszy bocian w gnieździe już jest. Rozpoczynamy bociani sezon 2023

No to możemy oficjalnie otworzyć bociani sezon 2023! Wczoraj na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach pojawił się pierwszy w tym sezonie bocian.  Wcześniej widziano go na łąkach przygodzickich, a potem pokazał się światu. Serwis bociany.przygodzice.pl przeżywa prawdziwe oblężenie.  Zdziwił się pewnie, bo zobaczył nowo wyremontowany budynek Urzędu Gminy. Wiosna! 

Kolejna inwestycja drogowa pod znakiem zapytania?

Trwają prace przy budowie asfaltu na trzech ulicach osiedla w Przygodzicach: Krótkiej, Ślepej i Mostowej. Niestety po raz kolejny aura nie sprzyja budowlańcom i prace znacznie się opóźniają. Generalny wykonawca robót miał je zakończyć wraz z początkiem listopada. Gmina przesunęła jednak termin realizacji tej inwestycji o dwa tygodnie. Pozostało jeszcze kilka dni, a roboty są - można śmiało powiedzieć daleko w polu. 

Podobnie sprawa się miała z ulicą Kochanowskiego w Przygodzicach. O tej sprawie nasi reporteży pisali w tym artykule ------> Droga jak nowa. Po długich miesiącach czekania. Tak to już jest, że samorządy starają się "na szybko" zrealizować inwestycje drogowe, zwłaszcza że informacje dotyczące wpływów z podatku PIT i CIT są niepokojące. Ostatnio pisali o tym redaktorzy TV Proart - w artykule  Dopinają budżet [28.10.2010]

Tak też było w przypadku ulic Mostowej, Krótkiej i Ślepej. Prace rozpoczęły się ponad miesiąc temu. Niestety budowlańców zastały deszcze. Nikt też nie przypuszczał, że trzeba będzie aż tak dużo wysiłku włożyć w odwodnienie dróg. 

- Przy tak małym nakładzie środków (inwestycja pochłonie pół miliona złotych - przyp. Red) nikt nie zleca badań geologicznych, bo jest to nieekonomiczne. A tutaj tak naprawdę to nie wiadomo co tkwi w tej ziemi - tak "zupełnie" prywatnie powiedział nam jeden z robotników. 

Minął już pierwszy tydzień listopada, a końca prac nie widać. Zobaczymy, czy uda im się zakończyć je w terminie, który mija ok. połowy miesiąca. 

Poniżej zdjęcia z archiwum:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie