Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Kolejna inwestycja drogowa pod znakiem zapytania?

Trwają prace przy budowie asfaltu na trzech ulicach osiedla w Przygodzicach: Krótkiej, Ślepej i Mostowej. Niestety po raz kolejny aura nie sprzyja budowlańcom i prace znacznie się opóźniają. Generalny wykonawca robót miał je zakończyć wraz z początkiem listopada. Gmina przesunęła jednak termin realizacji tej inwestycji o dwa tygodnie. Pozostało jeszcze kilka dni, a roboty są - można śmiało powiedzieć daleko w polu. 

Podobnie sprawa się miała z ulicą Kochanowskiego w Przygodzicach. O tej sprawie nasi reporteży pisali w tym artykule ------> Droga jak nowa. Po długich miesiącach czekania. Tak to już jest, że samorządy starają się "na szybko" zrealizować inwestycje drogowe, zwłaszcza że informacje dotyczące wpływów z podatku PIT i CIT są niepokojące. Ostatnio pisali o tym redaktorzy TV Proart - w artykule  Dopinają budżet [28.10.2010]

Tak też było w przypadku ulic Mostowej, Krótkiej i Ślepej. Prace rozpoczęły się ponad miesiąc temu. Niestety budowlańców zastały deszcze. Nikt też nie przypuszczał, że trzeba będzie aż tak dużo wysiłku włożyć w odwodnienie dróg. 

- Przy tak małym nakładzie środków (inwestycja pochłonie pół miliona złotych - przyp. Red) nikt nie zleca badań geologicznych, bo jest to nieekonomiczne. A tutaj tak naprawdę to nie wiadomo co tkwi w tej ziemi - tak "zupełnie" prywatnie powiedział nam jeden z robotników. 

Minął już pierwszy tydzień listopada, a końca prac nie widać. Zobaczymy, czy uda im się zakończyć je w terminie, który mija ok. połowy miesiąca. 

Poniżej zdjęcia z archiwum:

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie